НБА сезона 2019/2020

Статус
Затворена за нови мислења.

S.L

Желба по титула :D
Член од
1 јули 2013
Мислења
1.856
Поени од реакции
1.285
Samo za kjerka mu e potvrdeni.... a za rik ko so procitav demantiraja, a i komentatorive na arena toa spomnaja.

Sent from my SM-A530F using Tapatalk
 

faraon

БОГ
Член од
31 јануари 2007
Мислења
18.398
Поени од реакции
21.971
Боже мој се ежам. Имам кнедла во грлото. Уште од мал навивам за Лејкерс, се заради Коби. Не ми се верува.. Нека почива во мир.
 
Член од
12 март 2015
Мислења
1.569
Поени од реакции
3.215
Единствен играч за кој сум имал ненормален респект, а ми бил далеку од омилен, дури и одвратен со неговото его понекогаш. Да се пиши за Коби и баскет е ко да седниш да напишиш нешто паметно за Тоше и музика. Едното не оди без другото.
Откако видов, вртам се повеќе и повеќе по портали, чекав CNN да извади вест, барав и на факинг youtube и се' уште читам и не ми се верува.

Нека почива во мир. Која привилегија што имавме можност да гледаме негови натпревари во живо (макар и на тв).

Во право сте сите кои напишавте дека денес не требаше да има НБА натпревари. Не знам како можи да игра некој баскет денес кога еден од тие шо го измислија баскетот доживеа ваква трагедија. Жално.
 
Член од
20 август 2019
Мислења
37
Поени од реакции
83
Никогаш нема да го 13. декември, 2015. Конечно добив шанса да го гледам во живо после толкуте години растејќи со него и радувајќи се на сите негови поени и титули. Ја играше неговата последна утакмица во Хјустон и иако Лејкерси изгубија со 29 разлика, Коби сеуште беше оној истиот. Даде 25 поени, фати 7 скока, направи 6 асистенции. Јбг, повредите го уништија последните неколку години ама никогаш не се предаде.

Уште немам зборови да опишам како се увствувам во моментот. Човекот кој ме натера да ја засакам кошарката веќе го нема.

Почивај во мир Black Mamba, никогаш нема да бидеш заборавен.
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
42.924
Поени од реакции
84.348
Автоматски споено мислење:

Најмалце што можат да го напраат во знак на сеќавање на новиве генерации е тоа.. Ваква спортска трагедија не е десена. Величината и значењето што го имаше во спортот, 41 година, и на ваков начин.............
И име на лига, 8 и 24 ко број да се повлече треба у НБА, и МВП - у Коби да се преименува. Ништо не е доволно за ваква легенда.
Не мора тоа, ама ете нека биде наградата за МВП на Ол Стар да биде преименувана или нешто такво
 

Partizanen banditen

Психијатриски случај
Член од
24 август 2016
Мислења
5.499
Поени од реакции
16.156
Автоматски споено мислење:

Нејмар му посветил гол, исто во дербито на Тел Авив меѓу Макаби и Хапоел му е одадена чест...

 
Член од
6 април 2009
Мислења
6.146
Поени од реакции
2.985
Без зборови сум сеуште, нозете пресечени ми се како на некој близок да му се случило. :(

Врвен кошаркар, спортист, легенда, икона, идол .. немам зборови за да го опишам, човекот заради кого ја засакав кошарката и Лејкерси.

Убаво имаше еден цитат на ФБ: " Не умре само Коби, умре и дел од нашата младост, нашите сонови".

Почивај во мир, голем човеку. :place:
 
Член од
23 ноември 2017
Мислења
122
Поени од реакции
85
se naeziv se rasplakav koga procitav izrasnav so nego, nemav propusteno natprevar so lejkers koga igrase on idol mi bese i zatoa ja zasakav kosarkata i trenirav :place::place::place::place:
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom