НБА сезона 2019/2020

Статус
Затворена за нови мислења.

Mr.47

Juve Fan
Член од
29 јули 2008
Мислења
10.016
Поени од реакции
6.042
После „Сопрано“, овој е другиот чија смрт ме изместува....Јебем ти живот...
 

C R E S

Chelsea Fan!
Член од
30 јуни 2006
Мислења
3.515
Поени од реакции
1.266
Нека му е лесна земја ќе го паметиме како еден од најдобрите спортисти во денешницава.
Ја највеќе ќе го памтам по финалето со Бостон.

kb_games_bos.jpg
 

Attachments

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.332
Поени од реакции
42.129
12:35 PM PT -- Kobe's daughter Gianna Maria -- aka GiGi -- was also on board the helicopter and died in the crash ... reps for Kobe tell TMZ Sports. She was 13.

We're told they were on their way to the Mamba Academy for a basketball practice when the crash occurred. The Academy is in nearby Thousand Oaks.


цццццццццццццццццццццццццццццццццццццццццц
 
Член од
3 ноември 2009
Мислења
6.228
Поени од реакции
36.249
Сме биле сведоци на многу спортски трагедии, како Чапекоенсе, и лани со смртта на Сала, мене лично ми било жал, ама како сега што ме измести оваа вест, не сум бил до сега вака. Веројатно затоа што сум играл кошарка, омилен играч на сите времиња ми бил Коби, идол на 99% од мојата генерација, едноставно најголемиот играч што сме го гледале како ја игра оваа игра. 90s kids во неверување...:(
 
Член од
26 јануари 2009
Мислења
7.518
Поени од реакции
6.165
Поради него ја засакав кошарката, НБА, Лејкерс... утакмиците со Сакраменто, Филаделфија на Ајверсон... се чуствувам како близок пријател да ми починал.

Почивај во мир легендо, играч со таков менталитет нема да се роди.
 

Anon

/b/ House /b/
Член од
13 декември 2007
Мислења
16.702
Поени од реакции
27.646
Леле и ќерка му... сега и мене нозеве ми се пресекоа.
 
Член од
14 април 2012
Мислења
31.671
Поени од реакции
63.041
Тоа е животот. Си оставил неизбришлива трага во еден од најпопуларните спортови во светот, и таман кога треба да уживаш во плодовите на сите жртвувања што си ги правел со декади заедно со семејството, животот ке ти приреди вакво нешто. Кнедла во грло ми стои.
 
Член од
11 јули 2014
Мислења
3.088
Поени од реакции
4.461
Треба да ја преименат лигата во негово име...
Најмалце што можат да го напраат во знак на сеќавање на новиве генерации е тоа.. Ваква спортска трагедија не е десена. Величината и значењето што го имаше во спортот, 41 година, и на ваков начин.............
И име на лига, 8 и 24 ко број да се повлече треба у НБА, и МВП - у Коби да се преименува. Ништо не е доволно за ваква легенда.
 
Член од
3 ноември 2009
Мислења
6.228
Поени од реакции
36.249
Каква штама на Денвер-Хјустон сите потечени во очите кој кур не ги одложија утакмиците
Веројатно само оваа утакмица ќе се изигра, останатите ќе бидат одложени. И коментаториве на Арена се во неверување...
 

Nino Manchester

Oŋce α RED, αlwαys α RED
Член од
4 јуни 2009
Мислења
14.530
Поени од реакции
17.887
Kj kur ne gi odlizija be nit na ovie im e do igranje a ko so gleam ni na Edin i Kole ne im e do komentiranje

Sent from my SM-A505FN using Tapatalk
 

S.L

Желба по титула :D
Член од
1 јули 2013
Мислења
1.864
Поени од реакции
1.301
Ouu na arena rekoja deka edna od kjerkete bila so nego...... u kurac.

Sent from my SM-A530F using Tapatalk
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom