НБА сезона 2019/2020

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
1 март 2009
Мислења
8.601
Поени од реакции
10.251
Башка овој другаров погоре ја оспорува конкуренцијата на Џордан (иначе Дерозан и Хауард се неверојатна конкуренција на Леброн :icon_lol:) а заборава Меџик дека очи вадеше со најјакиот Бостон во историјата, со Брд, Периш, Мекхејл, Денис Џонсон, Дени Ејнџ и компанија. :)
Ја оспорувам на Џордан а не на Меџик.. 80тите беа пеколни затоа ни Џордан не дојде ни блиску до титула..Никогаш не би знаеле какви би биле Булси од 90тите со конкуренција од 80тите.. Јебига
 

mr wednesday

We're soldiers. Soldiers don't go to hell.
Член од
24 јуни 2017
Мислења
1.649
Поени од реакции
7.997
Ја оспорувам на Џордан а не на Меџик.. 80тите беа пеколни затоа ни Џордан не дојде ни блиску до титула..Никогаш не би знаеле какви би биле Булси од 90тите со конкуренција од 80тите.. Јебига
Znachi samiot Jordan ima kazhano deka ne misli deka e G.O.A.T radi toa shto nema igrano protiv ostanati shto se all time greats,odnosno igrale pred nego ili posle nego. Na shto celish?
Автоматски споено мислење:

Овој па кој патетик е човече ... криво му е шо со Саша Павловиќ и Дениел Гибсон у екипа го шамараше секоја година. :pos:

 
Последно уредено:

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
42.907
Поени од реакции
84.312
^како мисли Леброн не топ5? Евер или оваа сезона до сега?
 

Partizanen banditen

Психијатриски случај
Член од
24 август 2016
Мислења
5.489
Поени од реакции
16.137
Иначе прееска на инстаграм гледав некои 8 личности што одбрале ГОАТ петорка. И разбирам вкус, ама само Кендрик Перкинс (другите не ги знам кои се) го одбрал ЛеБрон Џејмс, Коби беше избран 3-4 пати, а Џордан 7-8. Најјако од се беше што една риба во петорката го ставила дрејмонд факинг грин. :confused:
 

mr wednesday

We're soldiers. Soldiers don't go to hell.
Член од
24 јуни 2017
Мислења
1.649
Поени од реакции
7.997
Па ако глеаш како тим...

Вилт
Данкан
Џордан
Коби
Стоктон
Па и ко тим да го изоставиш Леброн ко крило а да го стаиш Коби уз дужно поштовање али според мене не е уреду, али добро секој со свое мислење не хејтам, али де бе Стоктон у најбољи 5 ? :D Мислам све е океј профи играчина беше али неможам никад пред Меџик..
 

Дим4е

NZT-48, want some?
Член од
24 октомври 2007
Мислења
7.244
Поени од реакции
8.316
Game of zones sezonava im e vrv. :D


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Член од
4 февруари 2012
Мислења
5.943
Поени од реакции
5.139
ГОАТ петорка за мене

Кид
Јордан
Кобе
Данкан
Шек

Меџик и Карим не се од моето време и ги немам гледано како играат па за тоа не се во петорката.
 
Член од
11 јули 2008
Мислења
2.902
Поени од реакции
1.528
Тими има 5 прстени,3 финалс МВП и 2 МВП во регуларен дел од сезоната мешто што Малоне го нема.
Duncan нема играно против Jordan.
Malone е втор на вечната листа на поени, има 2 MVP у регулар сезона (од кој едната у ера на Mike), 11 пати е биран во All-NBA First Team. Вкусови се у прашање, според мене има многу екстра играчи шо играле у 90тите и немаат титула ради GOAT-от.
 
Последно уредено:

mr wednesday

We're soldiers. Soldiers don't go to hell.
Член од
24 јуни 2017
Мислења
1.649
Поени од реакции
7.997
Според мене :

Ол тајм 5ка
PG Magic Johnson
SG Michael Jordan
SF Lebron James
PF Tim Duncan
C Kareem Abdul Jabbar

5ка од омилени играчи
PG Gilbert Arenas
SG Allen Iverson
SF Kevin Durant
PF Kevin Garnett
C Hakeem Olajuwon

Bench Stephon Marbury :cool:
 
Последно уредено:
Член од
4 февруари 2012
Мислења
5.943
Поени од реакции
5.139
Duncan нема играно против Jordan.
Malone е втор на вечната листа на поени, има 2 MVP у регулар сезона (од кој едната у ера на Mike), 11 пати е биран во All-NBA First Team. Вкусови се у прашање, според мене има многу екстра играчи шо играле у 90тите и немаат титула ради GOAT-от.
Тими освојуваше во ерата на Фил,Коби и Шек и големата тројка на Мајами.
 
Член од
12 март 2015
Мислења
1.569
Поени од реакции
3.215
Според мене :

Ол тајм 5ка
PG Magic Johnson
SG Michael Jordan
SF Lebron James
PF Tim Duncan
C Kareem Abdul Jabbar

5ка од омилени играчи
PG Gilberd Arenas
SG Allen Iverson
SF Kevin Durant
PF Kevin Garnett
C Hakeem Olajuwon

Bench Stephon Marbury :cool:
По три тима од омилени играчи да одбираме пак нема да ја дотераме работата :D
поќе ми се свиѓа овој од омилени играчи што го состави отколку all time, иако во дуел би го кркале од all time со сигурност :)))))
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom