НБА сезона 2019/2020

Sasa Ilic

Психијатриски случај
Член од
24 август 2016
Мислења
2.119
Поени од реакции
4.621
Јас мислам дека Џејмс не би го ставиле некои овде во ГОАТ петорката и да ја освоеше титулата пред две години, кога го одвлече сам Кливленд во финалето.
 
Член од
1 март 2009
Мислења
8.171
Поени од реакции
9.176
Поените биле многу важни а сите го клавате Брд пред Леброн со 13 ИЛЈАДИ поени помалку и исто титули и покрај то шо го имал еден од најдобрите ростери во историјата со Мекејл, Периш, Денис Џонсон, Бил Волтон и Реџи Луис нешто покасно.. А овие шо го клават Коби на тројка се уште појјаки.. :pos:
Бог да го прости ама то шо умре не го прај појјак од то шо беше..
 
Член од
23 август 2010
Мислења
30.252
Поени од реакции
69.315
Ја се заебавав за Брд пред Леброн, чисто дека тренер го стаив Леброн. :D Коби не може да биде прва петорка зашто игра на позицијата на Џордан, јебига. Меџик-Џордан-Леброн-Мелоун/Данкан и Шек/Џабар е одговорот на најдобрата петорка во историјата. Јас Мелоун и Шек би ги стаил прва петорка, ок Карим си е легенда сам по себе и еден од најдобрите играчи во историјата ама Шек е најдоминантниот центар кој некогаш заиграл кошарка. Околу Мелоун и Данкан е тука негде, Данкан го јаде во титули али Мелоун е веројатно најдоминантниот играч во историјата на позиција 4, незапирлив и физички предоминантен.

Дирк не може да биде пред овие неколку играчи на позиција четворка затоа што во одбрана беше салата.
 
Член од
7 јули 2010
Мислења
1.532
Поени од реакции
594
Поените биле многу важни а сите го клавате Брд пред Леброн со 13 ИЛЈАДИ поени помалку и исто титули и покрај то шо го имал еден од најдобрите ростери во историјата со Мекејл, Периш, Денис Џонсон, Бил Волтон и Реџи Луис нешто покасно.. А овие шо го клават Коби на тројка се уште појјаки.. :pos:
Бог да го прости ама то шо умре не го прај појјак од то шо беше..
Во денешна кошарка има 3 позиции само (Guard, Forward, Center) така да комотно може да ги ставаат како сакаат во петорките.

Инаку најтапа муабет е за петоркиве и гоат муабетот кога во тимски спорт има милион фактори кој треба да се земат во предвид.Зависи што гледате дали титули дали статистика дали влијание врз играта па кој имал подобар тим па посилна конкуренција така да безвезе се скроз муабетиве.Единствено според мене може да се рангираат играчиве во најдобри петорки за декада за да има поента и пак ке биде прашање на вкус...
 
Член од
21 јули 2018
Мислења
1.539
Поени од реакции
2.608
Ниту еден од тимовите што ги одбирате заедно неможат да ги добијат Голден Стејт од 2017...монструозен тим....исто и Сан Антонио од 2014 со кошаркарската тики така и кога Борис Диао делеше лекции по кошарка :D
 
Член од
7 јули 2010
Мислења
1.532
Поени од реакции
594
Спарси од 2014 - уметност... Секој што сака да се бави со кошарка прво нешто што треба да гледа е тој тим на Спарс.Момците имаа страшна одбрана, проток на топка, шут за 3 и полудистанца, одлични под кош на пост и скокови и плус големо искуство и предобро контролирање на темпото на игра. Буквално секој можен сегмент во играта го имаа докторирано.
 
Член од
21 јули 2018
Мислења
1.539
Поени од реакции
2.608
Спарси од 2014 - уметност... Секој што сака да се бави со кошарка прво нешто што треба да гледа е тој тим на Спарс.Момците имаа страшна одбрана, проток на топка, шут за 3 и полудистанца, одлични под кош на пост и скокови и плус големо искуство и предобро контролирање на темпото на игра. Буквално секој можен сегмент во играта го имаа докторирано.
Најимпресивно освоена титула што ја паметам, заедно со ГСВ 2017....тогаш така го издоминираа Мајами што делуваа како мажи против деца..буквално за секој поен се мачеа Мајами и беа немоќни да направат нешто повеќе од една одвај добиена утакмица..... кошаркарска лекција му одржаа.
 
Член од
28 октомври 2019
Мислења
218
Поени од реакции
257
Најимпресивно освоена титула што ја паметам, заедно со ГСВ 2017....тогаш така го издоминираа Мајами што делуваа како мажи против деца..буквално за секој поен се мачеа Мајами и беа немоќни да направат нешто повеќе од една одвај добиена утакмица..... кошаркарска лекција му одржаа.
2017 Вориорс титула импресивна? Дупеш ли ме
 
Член од
21 јули 2018
Мислења
1.539
Поени од реакции
2.608
2017 Вориорс титула импресивна? Дупеш ли ме
16-1 во плејофот...најдоминатниот тим во НБА ever...Кари,Дурант,Томсон,Дрејмонд..сите во најдобри години(27-29)...прелесно освоена титула преточена со метли...Кливленд за да го добие тој еден натпревар на домашен терен мораше да имаат историска ноќ од 85 поени на полувреме со ненормална шутерска прецизност....реално no-match за тој тим на Вориорс од било кој друг шампион на НБА...тоа како беше склопен и начинот на кој Дурант замина таму не навлегвам.
 
Член од
28 октомври 2019
Мислења
218
Поени од реакции
257
16-1 во плејофот...најдоминатниот тим во НБА ever...Кари,Дурант,Томсон,Дрејмонд..сите во најдобри години(27-29)...прелесно освоена титула преточена со метли...Кливленд за да го добие тој еден натпревар на домашен терен мораше да имаат историска ноќ од 85 поени на полувреме со ненормална шутерска прецизност....реално no-match за тој тим на Вориорс од било кој друг шампион на НБА...тоа како беше склопен и начинот на кој Дурант замина таму не навлегвам.
Хах, екипа шо претходните 2 сезони играла финале и освоила едншка, другио пат се деси историја, и после га додават Дурант, втор најдобар играч у лигата и освојуват титула и тоа е импресивно? Хм, добро ај секој си има свое мислење, само незнам колку се слагат со тебе. Ако би кажал импресивна титула е таа на Далас у 2011. Поминаа ги и Лејкерс и Тандер и у финале Мајами.
 

mr wednesday

сТреда дан за метак.
Член од
24 јуни 2017
Мислења
658
Поени од реакции
1.565
Според мене најимпресивна титула у задњиве 10-15 години е 2016та Кливленд... ЕПИК батице, 3-1 губат Кавси, Леброн им влегуе ко циганче у контејнер и ги посеруе 4-3, пред некој ја глеав реприза пак. Тука беше клучката дали Леброн ќе биде ГОАТ односно као ќе продужи следните години, али дебилот мора да го наречам дебил Кајри Ирвинг за жал а многу го сакам ко играч ем го усра Кавс ростерот ем си ја усра кариерата (чемпионшип кариерата да не се сватиме погрешно).
 

Mojso

uneducated knob
Член од
14 септември 2009
Мислења
3.872
Поени од реакции
10.545
Според мене најимпресивна титула у задњиве 10-15 години е 2016та Кливленд... ЕПИК батице, 3-1 губат Кавси, Леброн им влегуе ко циганче у контејнер и ги посеруе 4-3, пред некој ја глеав реприза пак. Тука беше клучката дали Леброн ќе биде ГОАТ односно као ќе продужи следните години, али дебилот мора да го наречам дебил Кајри Ирвинг за жал а многу го сакам ко играч ем го усра Кавс ростерот ем си ја усра кариерата (чемпионшип кариерата да не се сватиме погрешно).
Што си усра Кајри ?
Од коа си замина ЛеБрон, да не им беше Кајри понебитни ќе беа од Сакраменто. Наеднаш, се враќа ЛеБрон, сите фанови му ги јадат гомната и го тераат Кајри да му биде потрчко. Кајри згреши што не си замина одма коа дојде ЛеБрон, па нека осови ќелавиот.
На Коби да му градеа тимови како што нему му градат уште минимум 2 прстена ќе имаше.
А Кавси и Кливленд со потегот како си го пречекаа ЛеБрон коа се врати, си го заслужуваат секој ремет што го јадат како град и организација.
 
На врв Bottom