НБА сезона 2019/2020

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
14 декември 2013
Мислења
4.157
Поени од реакции
10.994
Во никој унверзум Мелоун не е подобар од Тими :D
 
Член од
4 февруари 2012
Мислења
5.944
Поени од реакции
5.140
По таа логика Billups > Nash, Kidd, Iverson. Според тебе можда да, според мене никад.
Им се погодија коцките на Детроит една сезона мислам дека против Лејкерс и експериментот со Гери Пејтон и Мелоне.
Незначи ништо логиката за Билапс.
 
Член од
1 септември 2014
Мислења
5.148
Поени од реакции
7.850
PG : Magic Johnson
Runner ups: John Stockton, Stephen Curry, Isiah Thomas.
SG : The GOAT
Runner ups: Kobe Bryant, Dwyane Wade, Clyde Drexler.
SF: Larry Bird
Runner ups: LeBron James, Scottie Pippen
PF: Tim Duncan
Runner ups: Karl Malone, Dirk Nowitzki
C: Kareem Abdul-Jabbar
Runner ups: Shaquille O'Neal, Hakeem Olajuwon, David Robinson

Ова е мое лично видување, претпоставувам контра повеќето е за позиција 3, ама едноставно не се согласувам со креирањето супер-тимови, затоа и не можам да го ставам ЛеБрон во први 5. Да не бидам разбран погрешно, го почитувам и големо играчиште е, и индивидуалната статистика и сите други лични достигнувања се страшни. Ама, креирањето супер-тим и лошиот скор во финалињата му се дамка во кариерата.
Од истата причина во конкуренцијава не се Гарнет и Дурант, иако би биле трети на листата на нивните позиции.
Играчите од пред 1980ти не ги ставам во конкуренција исто така, мислам дека е тешко да се процени вистинскиот квалитет и тогаш играта била скроз различна.
Автоматски споено мислење:


Петорка What If's:
PG: Penny Hardaway (Derrick Rose)
SG: Tracy McGrady (Brandon Roy)
SF: Grant Hill
PF: Chris Webber
C: Yao Ming

Петорка Fun&Games:
PG: Allen Iverson (Jason Williams; Steve Nash)
SG: Vince Carter (Jamaal Crawford)
SF: Dominique Wilkins
PF: Shawn Kemp
C: Dwight Howard

Петорка First Team All Defense:
PG: Gary Payton
SG: Kawhi Leonard (Michael Jordan)
SF: Scottie Pippen
PF: Dennis Rodman (Tim Duncan, Kevin Garnett)
C: Hakeem Olajuwon (Ben Wallace)

Петорка Без Лекарско:
PG: Gilbert Arenas
SG: Stephon Marbury (Vernon Maxwell)
SF: Ron Artest (Stephen Jackson)
PF: Dennis Rodman (Rasheed Wallace)
C: Bill Laimbeer

Петорка All European:
PG: Tony Parker
SG: Drazen Petrovic
SF: Toni Kukoc (Peja Stojakovic)
PF: Dirk Nowitzki (Giannis Antetokounmpo)
C: Pau Gasol (Vlade Divac, Arvydas Sabonis)
 
Последно уредено:

Mojso

uneducated knob
Член од
14 септември 2009
Мислења
4.606
Поени од реакции
12.390
Со Малоун во тим, team-chemistry одма во 0 ви оди :D Несомнено дека човекот според игрите е подминантен од Тими и еден на еден ќе го изгази Данкан. АМА курлево го имаше Стоктон и не освои титула, а Тим со ебениот Паркер, има 4
 
Член од
14 декември 2013
Мислења
4.157
Поени од реакции
10.994
Немојте беее, Мелоун нема пола офанзивен арсенал од тоа што Данкан го имаше, класи е над педофилчето од Јута
 
  • Ми се допаѓа
Reactions: Nro
Член од
11 јули 2008
Мислења
2.901
Поени од реакции
1.527
Немојте беее, Мелоун нема пола офанзивен арсенал од тоа што Данкан го имаше, класи е над педофилчето од Јута
Триесет и шест илјади деветсто дваесет и осум (36.928) поени. Повеќе од сите играчи шо играле у NBA освен од Kareem. Десет илјади (10.000) повеќе од Duncan. Пола од офанзивен арсенал што?
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.034
Поени од реакции
106.826
Со Малоун во тим, team-chemistry одма во 0 ви оди :D Несомнено дека човекот според игрите е подминантен од Тими и еден на еден ќе го изгази Данкан. АМА курлево го имаше Стоктон и не освои титула, а Тим со ебениот Паркер, има 4
Ебениот кој? Брат озбилен си? Паркер е играчиште и тоа не е аргумент во корист на Данкан кога го споредуваш со Мелоун, верувај.
Автоматски споено мислење:

Немојте беее, Мелоун нема пола офанзивен арсенал од тоа што Данкан го имаше, класи е над педофилчето од Јута
И ти сериозен си со ова што го напиша?
Добро во ред е Данкан е стварно играчиште ама некако ми се чини дека го преценува народот и го става пред некои играчи пред кои не смее да биде.

Мене лично Гарнет ми е боље играч, иако нели не е на ниедна ГОАТ листа, не е уствари на ниедна листа пред Данкан. Веројатно ова е ствар на вкусови, али ја лично пре Гарнет би го земал у тим, зборам ко профил на играч.
 
Член од
14 декември 2013
Мислења
4.157
Поени од реакции
10.994
Триесет и шест илјади деветсто дваесет и осум (36.928) поени. Повеќе од сите играчи шо играле у NBA освен од Kareem. Десет илјади (10.000) повеќе од Duncan. Пола од офанзивен арсенал што?
Аха, сега stats влегуваат у игра ама ако речам 5>0 титули во корист на данкан. 2мвп>1 мвп. Исто и за гарнет 5>1 титула
 

Partizanen banditen

Психијатриски случај
Член од
24 август 2016
Мислења
5.453
Поени од реакции
15.990
Разбирам и вкус и кој играч ти омилен и кој го хејташ, ама некои се објективни како новинариве наши...
 
Член од
1 септември 2014
Мислења
5.148
Поени од реакции
7.850
Кевин fake tough guy Гарнет easy доаѓа некаде четврти во муабетов за мене после Тими и Поштарот, за мене и Дирк е подобар.
 
Член од
14 декември 2013
Мислења
4.157
Поени од реакции
10.994
Офанзивно Дирк можеби најталентиран ама у одбрана беше промаја
 
Член од
11 јули 2008
Мислења
2.901
Поени од реакции
1.527
Аха, сега stats влегуваат у игра ама ако речам 5>0 титули во корист на данкан. 2мвп>1 мвп. Исто и за гарнет 5>1 титула
Како можеш за човек што има 36.000 поени да каеш дека е ограничен офанзивно?
Ако у нешто не може да ги едначиме Malone и Duncan тоа е офанзивата.
И да, титулите не се stats, титулите се достигнување на една организација, не на индивидуалец. Системот на Spurs, соиграчите, тренерот ги имаат освоено титулите не еден играч.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom