НБА сезона 2019/2020

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
24 февруари 2014
Мислења
734
Поени од реакции
1.170
Ќејфови ми се да ги гледам гсв вакви ... ја ебаа лигата 5 години и им се враќа сеа.

Иначе ја гледав вчера Мајами - Бакс и не ми е јасно зошто Јанис е мвп. Освен на физичка доминација и буткање до кош, дечкото нема ништо друго посебно. Мвп играч, а да не може да погоди шут од надвор од рекет.

Друго, до кај е стигната лигава да се игра само изолација и шут за 3ка. Сеа ми е јасно зошто не ја пратам лигава активно веќе неколку години. Па она што го играа пистонс у раните 2000ти е уметност за ова .. Блоковите за рип хамилтон кога трчаше по 24сек у напад без да застане. Пост-апот на рашид, одбраната на принс. А не сеа Кени факинг Олиник и Брука Лопеза да ми имаат по 20 шута за тројка комбинирано. И милвоки беа греота откако јанис им испадна ради 6 лични. Кош не дадоа у продолжетци.

Мајами колку толку играа нешто што не се сведува на изолација иако и они цело продолжение и при крај од 4та играа пик енд рол со словенсконо гомце што му се тресат рачињата у клучни моменти дури и на слободни .
 
Член од
24 февруари 2014
Мислења
734
Поени од реакции
1.170
Ја ебаа лигата зошто го потпишаа еден од најдобрите играчи во лигата по освојување на титула и имаа 4 од 5 ал стар играчи во прва петорка и играчи за ротација потпишуваа за нив за кило семки само за да освојат прстен. Однапред се знаеше дека ќе играат финале.

Ако е до стилот ајде да ги видиме оваа година.
 
Член од
16 април 2014
Мислења
7.072
Поени од реакции
11.057
Ја ебаа лигата зошто го потпишаа еден од најдобрите играчи во лигата по освојување на титула и имаа 4 од 5 ал стар играчи во прва петорка и играчи за ротација потпишуваа за нив за кило семки само за да освојат прстен. Однапред се знаеше дека ќе играат финале.

Ако е до стилот ајде да ги видиме оваа година.
Во право си, требаше да не ги земаат овие што играат за кило семки, за тебе подобра лигата да ти биде.
 
Член од
28 октомври 2019
Мислења
1
Поени од реакции
5
Џа Морант, дечкото е институција. Шо би рекле американциве "single handedly" ги тепаше Бруклин. Огромен потенцијал, мој пик за ROY.
 
Член од
2 октомври 2011
Мислења
841
Поени од реакции
504
Дај кажете некоја добра страница за стимови нба.
 
Член од
15 ноември 2008
Мислења
5.730
Поени од реакции
11.565

ilz

Член од
15 октомври 2013
Мислења
4.348
Поени од реакции
3.987
Inace karmata gi stigna posebno ovie dvajca, ke ja gledaat sezonava samo na televizor a i ke aplaudiraat od tribini.
durant i cousins.
Posebno durant, apsolutno najgolema picka vo istorijata na kosarkata, dzabe e Top 5 igrac, ni eden prsten ne mu priznavam.
cousins ostana bez prsten gomno edno smrdeno. Vidi go i ovaa sezona potpisa vo Lakers za kilo semki.
 

chef_cook

._perlous
Член од
25 октомври 2011
Мислења
4.295
Поени од реакции
13.156
Вориорс 35 коша за едно полувреме..страшно
 
Член од
1 март 2009
Мислења
8.602
Поени од реакции
10.262
Pa GSW seushte imat 3 all star igraci vo ekipa.. Kaj e toj MVP steph curry sho trebase da go izdigni timot koga mu e najtesko? pa vo to se gledat golemite igraci a ne vo kurchenje so top 15 igrac na site vreminja (durant) i najdobar shuter (klay)
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom