НБА сезона 2019/2020

Член од
30 јануари 2008
Мислења
11.859
Поени од реакции
15.374
Па бш Браун и Татум ги земаа од тиа пикови
Исто како и Џемјс Јанг или како и да се викаше, и Ромео Лангфорд, и еден трејдаа за Кајри.
Имаа 4 од Бруклин, и 4 нивни од 2016 до сега.
Без некој значаен успех
 
Член од
28 октомври 2019
Мислења
718
Поени од реакции
1.114
Исто како и Џемјс Јанг или како и да се викаше, и Ромео Лангфорд, и еден трејдаа за Кајри.
Имаа 4 од Бруклин, и 4 нивни од 2016 до сега.
Без некој значаен успех
Лангфорд им е од друг трејд, не е битно. Ама малку ли е шо ги драфтаа Браун и Татум? Татум уште сга е ѕвезда, напредува секоја година. На Браун ваа му беше break out година и има уште доста да покаже според мене. После 5-6 години одкако се деси трејдо со Нетс мислам дека Бостон несомнено испаднаа победници. Јесте дадеа ги Гарнет и Пирс ама и двајцата беа остарени и освен таа година шо стигнаа до 2ра рунда плејоф после ништо не направија.
 
Член од
1 март 2009
Мислења
8.291
Поени од реакции
9.512
Пљачка тречег Рајха им направил Хејворд, овие пари за него е лудница. Лично за него топ трејд, ќе си биде газда во тимот.
Бостон ме интересира што ќе прави и наредно лето, имаат шанса да направат супер екипа.
Хејвард неможи ни дома газда да биди.. Се знае кој е газда во Шарлот

 
Член од
4 февруари 2012
Мислења
4.016
Поени од реакции
2.717
Почекајте со ракијата, ама нека се лади во фрижидерот. :)

Батум е достапен, за минималец би бил супер за Лејкерс.
Ако е waived тоа значи дека Хорнетс се откажуваат од него но кој ќе сака да го земе ќе мора да го потпише со износот од постоечкиот договор кој изнесува 27 милиони за следнава сезона.
 
Член од
29 ноември 2014
Мислења
286
Поени од реакции
485
Лош потег на Лејкерс со Рондо, неговото искуство и интелигенција имаа огромно влијание за освоената титула.
 
Член од
4 февруари 2012
Мислења
4.016
Поени од реакции
2.717
Абе Никси потишаа некој?
Залудно имаат најголем кап спејс кога никој не сака да игра за нив.
 

Vanlok

deus ex machina
Член од
30 мај 2009
Мислења
9.916
Поени од реакции
9.296
Ако е waived тоа значи дека Хорнетс се откажуваат од него но кој ќе сака да го земе ќе мора да го потпише со износот од постоечкиот договор кој изнесува 27 милиони за следнава сезона.
Во следните 48 часа, да, но ако никој не се пријави тогаш играчот станува слободен агент:


Once a team submits a waiver to claim the player, that waiver cannot be withdrawn. If more than one team submits a waiver, then the worse team (by winning percentage) will acquire the player’s contract.[3] If, on the other hand, no teams submit a waiver in the 48-hour waiver period, the player’s contract will be terminated and he will be a free agent. In the event that no team submits a waiver claim and the player becomes a free agent, the waiving team will generally be responsible for the player’s salary remaining on his now-terminated contract. This is because of compensation protection.
Стариот тим му ја плаќа платата. Ако потпише со нов тим, има на линкот и како пресметуваат стариот колку ќе му се одбие. Обично се минималци новите договори. Ако сум грешка нешто во разбирањево на ова, корегирајте ме. :)
Автоматски споено мислење:

Лош потег на Лејкерс со Рондо, неговото искуство и интелигенција имаа огромно влијание за освоената титула.
Не можат Лејкерс да си дозволат 7.5 милиони за Рондо, едноставно немаат место во салари капот.
Атланта од друга страна, има пари, и Рондо вреди за тие пари. Ова му беше последна шанса да за уште еден договор. Чекаше да види Клиперс дали ќе му понудат нешто слично. Вака сега ќе му биде добар ментор на Трej, и солиден бекап.
 
Последно уредено:
На врв Bottom