НБА сезона 2019/2020

Статус
Затворена за нови мислења.

Partizanen banditen

Психијатриски случај
Член од
24 август 2016
Мислења
5.479
Поени од реакции
16.099

Ево Пејтон сака :icon_lol:
Jaс да сум на место на братов @mr wednesday ке идам утре во амбасада, ке барам виза, после ако ми одобрат фаќам лет до Њу Јорк и ке ги избодам сите во Медисон Сквер Гарден арената. Од чистачката до тој сопстевникот глуп.
 
Член од
4 февруари 2012
Мислења
5.943
Поени од реакции
5.139
Во следните 48 часа, да, но ако никој не се пријави тогаш играчот станува слободен агент:



Стариот тим му ја плаќа платата. Ако потпише со нов тим, има на линкот и како пресметуваат стариот колку ќе му се одбие. Обично се минималци новите договори. Ако сум грешка нешто во разбирањево на ова, корегирајте ме. :)
Автоматски споено мислење:
Малку ми нема логика Шарлот да му плати 27 милиони за да игра во друг тим али ај да видиме каков ќе биде исходот.
 

Partizanen banditen

Психијатриски случај
Член од
24 август 2016
Мислења
5.479
Поени од реакции
16.099
Малку ми нема логика Шарлот да му плати 27 милиони за да игра во друг тим али ај да видиме каков ќе биде исходот.
Така пишуваше и на моцартспорт дека Џордан му ја исплатил последната година за да се направи место за Хејворд. Е сега дали може ветерански минимум да земе во Лејкерс...
 
Член од
30 јануари 2008
Мислења
13.831
Поени од реакции
23.051
Абе Никси потишаа некој?
Залудно имаат најголем кап спејс кога никој не сака да игра за нив.

Елфрид Пејтон го потпишаа
Автоматски споено мислење:

Малку ми нема логика Шарлот да му плати 27 милиони за да игра во друг тим али ај да видиме каков ќе биде исходот.

Му плаќаат, договорите у НБА се загарантирани. За го земе некој од вејверс за 2 дена ја наследува платата.
Ако не може да потпише за колку сака со друг тим, и таа сума ќе се одбие од платата што требал да ја добие од Шарлот, остатокот мора тимот да му ја исплати.

Како се рачунаат тие пари у селери капот у нба незнам тачно.
 

THE-Boss

The Winter is coming
Член од
5 јануари 2014
Мислења
699
Поени од реакции
975
Атланта сите ги потпиша или беше блиску да ги потпише и уште 20 милиони место имаат ако не се лажам.
 

THE-Boss

The Winter is coming
Член од
5 јануари 2014
Мислења
699
Поени од реакции
975
Атланта супер екипа со Јанг, Колинс, Капела, Галинари еве Рондо и за Богдановиќ има муабети
Освен овие имаат уште неколку солидни млади играчи, како Cam Reddish кој сигурно ќе биде голема ѕвезда :cool:
 
Член од
5 ноември 2020
Мислења
109
Поени од реакции
298
Тристан Томсон нов играч на Бостон.
мехх
 

ilz

Член од
15 октомври 2013
Мислења
4.348
Поени од реакции
3.987
Kentavious Caldwell-Pope has agreed to re-sign with the Lakers on a 3-year, $40M deal.

Clippers Pursuing Serge Ibaka, Marc Gasol
The Clippers are in the running to sign Serge Ibaka or Marc Gasol away from the Raptors, tweets Marc Stein of The New York Times. Sources tell Stein that adding Gasol is considered more realistic because of the intense competition to land Ibaka, led by Toronto and the Nets.
The Lakers would also like to add another big man, Stein notes, but they’re financially limited after signing Montrezl Harrell and re-signing Kentavious Caldwell-Pope. It appears the Lakers would be limited to a veteran’s minimum offer.
The Clippers need reinforcements in the front court after losing Harrell and JaMychal Green on the first night of free agency. L.A. kept midseason pick-up Marcus Morris, giving him $64MM over four seasons.
The Raptors should have an edge in the competition for Ibaka, tweets Josh Lewenberg of TSN Sports. The Nets are limited to the taxpayer mid-level exception of $5.7MM, and although the Clippers have the full MLE of $9.3MM, Toronto is expected to make a larger offer, although only for one year to preserve cap room for next summer’s free agent market.
 
Последно уредено:

mr wednesday

We're soldiers. Soldiers don't go to hell.
Член од
24 јуни 2017
Мислења
1.649
Поени од реакции
7.997
Jaс да сум на место на братов @mr wednesday ке идам утре во амбасада, ке барам виза, после ако ми одобрат фаќам лет до Њу Јорк и ке ги избодам сите во Медисон Сквер Гарден арената. Од чистачката до тој сопстевникот глуп.
Проблемот е веќе што играчите го избегнуваат Њу Јорк, и ќе се радуваме на Пејтон, среќа па гнездото на глава го скрати .:)
Нерленс Ноел нов играч една година 5м.. тооп радости и се ради шупаците Скот Пери и мртвакот Џејмс Долан.
 

Vanlok

deus ex machina
Член од
30 мај 2009
Мислења
22.261
Поени од реакции
29.745
Oдличен дил за Клиперс. Јас лично многу повеќе навивав за Ибака во Лејкерс (отколку Харел), многу подобар фит ќе беше пошто е многу подбар шутер од Харел а и подобар е во одбрана/скокови (иако падна последниве пар сезони), ама ете тоа е што е.

Се изнервирав и што го преплатија КЦП и не толку заради парите колку заради должината на договорот и губењето кап спејс за ’21-ва, ама и тоа е тоа, данок за Клач Спортс... Се надевам дека планот е да го трејдаат следнава сезона.
 

mr wednesday

We're soldiers. Soldiers don't go to hell.
Член од
24 јуни 2017
Мислења
1.649
Поени од реакции
7.997
Се изнервирав и што го преплатија КЦП и не толку заради парите колку заради должината на договорот и губењето кап спејс за ’21-ва, ама и тоа е тоа, данок за Клач Спортс... Се надевам дека планот е да го трејдаат следнава сезона.
Да ми кажеше некој лани дека кцп ќе лапне ваков договор ќе му се смеев два дена. Не дека сега сум, го претплатија дефинитивно.
 
Член од
28 октомври 2019
Мислења
1.624
Поени од реакции
3.608
Нека не те чуде, на Вејд нејќеше да му даде пари ама затоа сга на Ленард дај му 10 милки. И сга на Краудер ќе му понуде 7-8 мил и вај ќе си отиде, а несомнено е кој е побитан.

Pat Riley ladies and gentlemen...
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom