НБА сезона 2015-2016

Како ќе заврши серијата?


  • Вкупно гласачи
    67
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
7 јули 2010
Мислења
1.695
Поени од реакции
828
Леонард :cuc: Ма да браво и за Далас ме изненадија годинава плејоф екипа дефинитивно.Уште повредените играчи да влезат во форма и не им бега плејоф.
 
Член од
30 јануари 2008
Мислења
13.839
Поени од реакции
23.084

Одчличен е до сега, но рано е. Оваа класа е јака ептен, ја уште мислим дека Скал Лабисиер е бољи игтач од Симонс. Околу овој хајп се дигна многу.
Плус и Џејлен Браун е играчиште. Сите тројца можат да идат прв пик догодина
 
Член од
5 април 2013
Мислења
3.311
Поени од реакции
6.533
Одчличен е до сега, но рано е. Оваа класа е јака ептен, ја уште мислим дека Скал Лабисиер е бољи игтач од Симонс. Околу овој хајп се дигна многу.
Плус и Џејлен Браун е играчиште. Сите тројца можат да идат прв пик догодина
Јас пак баш мислам дека оваа идната класа нема да е јака. Освен Симонс, не знам дали ќе има друг којзнае каков играч. Murray уште ми изгледа добар, а ме интригираат и Ingram и Bender ама немам високо мислење за Labissiere и за Brown.
 

Кирца

Монк
Член од
7 април 2008
Мислења
7.051
Поени од реакции
2.289

Шут 18-23.Штета на ваква партија пак да изгубиш на крај.
 
Член од
23 февруари 2015
Мислења
1.119
Поени од реакции
2.020
Im falese trener donesoa, im falese dvojka gi zemaa redick i jamal, im falese trojka ete im go pierce i lens, kakvo opravduvanje ke najdat za godinava LAC? najsugav tim
 

Leo Bonnie

Кад се врате скитнице
Член од
20 декември 2008
Мислења
4.447
Поени од реакции
5.448
Преслаби беа сношти Клиперс, никаква активност ни во одбрани ни напад. Можеби беа уморени после бек-ту-бек ама криминално лоши беа, најголеми плачковци се и многу одлуки имаат од судиите во нивна корист, лично ми се најомразена екипа. И Док претерва со син му и му фалат високи играчи од клупа, кога ги одмара стартерите не можат да фатат скок а без Грифин и безидејни се.
 
Член од
7 јули 2010
Мислења
1.695
Поени од реакции
828
Немаат 3 ка и резервен центар Клиперс.Бар на 4 и 5 да се ротираат само Грифин,Џордан и Смит а не да има моменти кога сам останува центар да игра Смит.Џонсон им игра прва кој ни на решена утакмица не би го пуштил,Пирс може 20 мин да игра максимум и по истрошен од Коби делува и останува Стивенсон кој од кога си отиде од Индијана неможе една добра утакмица да изигра.Некој добар трејд само може да ги среди или ако откупат некој како Хјустон лани што направија со Бруер и Смит.
 
W

wicked_1

Гостин
Оваа со Окафор можат голема работа да го напраат, off the court е - conduct detrimental to the team, суспензија над 5 утакмици + парична казна. Just rookie things..
 
Член од
13 јануари 2015
Мислења
1.044
Поени од реакции
983
Dobro be sto se desava so Dragic i Vucevic?
od startot na sezonata Dragic niedna dobra partija nemase,a Vucevic 1-2.
P.S Marjanovic dobi sansa vo prv tim i dobar zasega 2p 4sk 1as za 6min,no ima 2 licni
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom