НБА Сезона 2017-2018

Ако ги исклучиме 6те фаворити (GSW, LAL, SAS, BOS, 76ers, HOU) кои останати 10 ќе стигнат до плејоф?


  • Вкупно гласачи
    49
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
16 април 2014
Мислења
7.072
Поени од реакции
11.057
Си одбра Расел да игра покрај кралот наместо покрај коњот.
 

Leo Bonnie

Кад се врате скитнице
Член од
20 декември 2008
Мислења
4.444
Поени од реакции
5.441
Бојан Богдановиќ 18 поени со 42.5% за 3ка ко прва опција во Идијана, сега во Јута 3та опција ќе биди, доволно ќе е овие бројки да ги задржи. Death line-up Конли, Мичел, Инглс, Бојан и Гоберт, ако не дојди Кавај во ЛАЛ ова е тимот кој треба да се победи на западот.

Вариорс со Расел изненадија, според мене лош потег, требаше да си градат како пред да го земат Дјурант. Кари и Томпсон се доволно јаки за сами да освојат титула со добро скоцкан тим сега без Иги се и Расел со макс договор. Супер играч е Расел, напредна многу годинава ама да изиграат на посигурно ГСВ и да бидат во врвот.

Сега само Кавај да ги избгни ЛАЛ и да имаме една преинтересна сезона со 10тина балансирани тимови.
 
Член од
1 март 2009
Мислења
8.601
Поени од реакции
10.251
Abe stefan za 33 godisen horford koj ili ke bidi backup za embiid ili ke se gushat so nego i so harris pod reketot platija nad 100mil.. ova moxi na 2k jako vi bilo ama vo denesna kosarka se praktikuva small ball brza igra neznam sho mislat so petorka prosek 2 i 10 cm[DOUBLEPOST=1561971548][/DOUBLEPOST]Isto cudni potezi mi se na warriorsi so russell, butler sho se odluci za miami stvarno ne go sfakam (mozi navistina mu frlil oko na nevestata na wade gabrielle union), netsi go zemat deandre a imat odlicen mlad centar vo jarrett allen, lakersi sho sedat so racete vdzep ili imat dogovoreno so kawhi ilu ke zavrsat so andre ingram i jr smith vo rotacija, knicksi veke tragedija se site pari gi frlija na 3 PF vo randle gibson i portis..
 
Последно уредено:
Член од
4 февруари 2012
Мислења
5.943
Поени од реакции
5.139
Ембид не е мнoгу сигурен сo кoленoтo зaтoa гo земaa Хoрфoрд.
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.163
Поени од реакции
107.617
Abe stefan za 33 godisen horford koj ili ke bidi backup za embiid ili ke se gushat so nego i so harris pod reketot platija nad 100mil.. ova moxi na 2k jako vi bilo ama vo denesna kosarka se praktikuva small ball brza igra neznam sho mislat so petorka prosek 2 i 10 cm
Pa bekap be brat, sea jezda go platija skapo ama se vide deka Batler ne moze da funkcionira so drug superstar. Vaka Embid prva violina, drugite pokrai nego ke rokaat.
 
Член од
16 април 2014
Мислења
7.072
Поени од реакции
11.057
Пишав пред неколку страници. Јута ми се симпатичен тим, али да не претеруваме. Пак ќе бидат
4-5то место.
 
Член од
4 февруари 2012
Мислења
5.943
Поени од реакции
5.139
Oвoј Кaвaи кaкoв лик е,ке чекa дa види кoј кaде ке зaврши,пa ке се мисли штo дa први.
Немa дa oдлучи oвoј вo нaредниве двa/три денa.
 

ilz

Член од
15 октомври 2013
Мислења
4.348
Поени од реакции
3.987
Jasno e deka Kawhi ostanuva vo Toronto.
 

Leo Bonnie

Кад се врате скитнице
Член од
20 декември 2008
Мислења
4.444
Поени од реакции
5.441
Шо е смешно? Гоберт лани постави рекорд на сите времиња во забивања а 4цата друуги шутираа на 40% за 3ка во catch and shoot ситуации. Предобро скоцкан тим, лани имаа 50 победи со Рубио и Фејворс без никаков шут однадвор сега го отворија рекетот скроз. Ќе покажи следната сезона колку ќе можат да го задржат дефанзивното ниво, офанзивно се 2 класи подобри.
 
Член од
4 февруари 2012
Мислења
5.943
Поени од реакции
5.139
Нa крaј изгледa Лејкерс ке oстнaт сo прстoт вo г'з.
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.163
Поени од реакции
107.617
Шо е смешно? Гоберт лани постави рекорд на сите времиња во забивања а 4цата друуги шутираа на 40% за 3ка во catch and shoot ситуации. Предобро скоцкан тим, лани имаа 50 победи со Рубио и Фејворс без никаков шут однадвор сега го отворија рекетот скроз. Ќе покажи следната сезона колку ќе можат да го задржат дефанзивното ниво, офанзивно се 2 класи подобри.
So Ingles ili Bojan na 4ka ke vidis sto ke se desava vo bitni utakmici. Ne vikam deka nema dobar tim Utah ama smireno malce, i da ne dojde Lenard Lejkers so Bron i AD se globtroteri za Utah.
 
Член од
16 април 2014
Мислења
7.072
Поени од реакции
11.057
@Leo Bonnie
Со самото тоа што имаат повеќе шутери, очекувај помалце поени од Гоберт. Не знам дали тоа оди така како што очекуваш, дека ќе се отвори рекотот и ќе бидат и тука појаки. Теоретски можеби, но во пракса е сосема друго.
 
Член од
19 март 2011
Мислења
12.770
Поени од реакции
14.051
Ni mene ne mi e jasen bash potegov so DLo vo GSW posebno zoshto go dadoa Iggy. Mnogu me interesira kako ke go zamenat Iggy sega, ne se bash vo najsjajna pozicija Warriors.

Knicks se najocajna organizacija ever
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom