НБА Сезона 2017-2018

Ако ги исклучиме 6те фаворити (GSW, LAL, SAS, BOS, 76ers, HOU) кои останати 10 ќе стигнат до плејоф?


  • Вкупно гласачи
    49
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
23 август 2010
Мислења
38.137
Поени од реакции
107.439
:icon_mrgr::icon_mrgr:

Boston Celticsi u svojoj prebogatoj playoff istoriji imaju savrsen odnos pobeda u serijama koje zapocnu sa dve pobede, 37-0.

Da li Lebron James i Cavsi mogu da sruse i ovaj rekord, ako uzmemo u obzir da su prva i jedina ekipa u istoriji Lige koja je uspela da se u velikom Finalu vrati posle zaostatka od 3:1 u seriji?
 
Член од
19 март 2011
Мислења
12.763
Поени од реакции
14.028
Хорфорд цела утакмица нигде го нема и откога го бутна намерно ЏР копилето последни 5 минути 10 поени, скокови, украдени топки, асистенции :cuc:
Смарт е играч каков што и треба на секоја екипа, нема изгубена топка за него, искина. Тејтум, Браун, Розиер и остала багра стандард како и секогаш, само нека продолжат вака нема сопирање.

ЛеБрон, освен ако не му смета уште едно изгубено НБА финале подобро нека дигне раце од серијава и нека му ја мисли за следна сезона пошто со вакви соиграчи никогаш нема да направи нешто.
 

GreenRoot

^Зелен^
Член од
20 јули 2011
Мислења
2.550
Поени од реакции
2.120
Тејтум кaкoв шут имa чoвече, ме пoтсеќa нa Реј Ален и пo техникa и пo прецизнoт. Мaшинa. Требa мaлце пoвеќе дa гo кoристaт вo нaпaд.

Sent from my LG-H830 using Tapatalk
 

HULK

Black & White Fighter
Член од
12 август 2008
Мислења
1.893
Поени од реакции
1.195
Многу '' професори за баскет има на темава '' Бостон требаше да јаде метла и од Милвоки, па од Филаделфија па сега и од Кливленд според "стручњаците''. Едно е човек да е реален а сосема друго само да се хејта а да се нема никакво познавање од кошарка. Со деца им игра на "sвездиве'' Стивенс и ги гази. Незнам што ќе се дешаваше да беа на располагање сега и Гордон и Кајри. И да ја изгубат серијава капа доле за момциве.
 
C

Castiel

Гостин


Eве го копилето ЏР. Поради немоќ и не знаење како да направи некаков импакт каков фаул прави. Поради ова можеше Ал сериозна повреда да има. Гнаса играч. Никад веќе успех да не види.
 
Член од
1 март 2009
Мислења
8.594
Поени од реакции
10.238
Не знам брат, види што вика експертот


Глеаш, погоди за Торонто што значи ќе погоди и за Бостон. Мислам стварно, се разбира човекот и тоа е тоа. Ваква партија веќе не пружа Бостон.
Вау браво си ми нашол пост од сред сезона.. Колку време ти требаше? Или ми имаш зачувано 100 постови со предвидувања па ќе реплицираш на секој кај шо сум згрешил? :popce:
 
Член од
2 септември 2010
Мислења
7.148
Поени од реакции
7.515
Вау браво си ми нашол пост од сред сезона.. Колку време ти требаше? Или ми имаш зачувано 100 постови со предвидувања па ќе реплицираш на секој кај шо сум згрешил? :popce:
Не е лошо да се згреши, милион постови има каде сите сме згрешиле, финтата е што ти си толку сигурен во тоа што го кажуваш. Ако било сред сезона тогаш што кур си се смеел дека никој нема да ги запре? Тоа покажува дека ти врска си немаш, значи си земал се смееш ко зелен демек готово кралот ќе се прошета на истокот. Бостон биле незрели и затоа немале никакви шанси, вауу експертот. Немам спремено постови ама се сеќавам дека рече ако кралот не стигне до финале ќе исчезнеш, најмалку 2 најмногу 5 утакмици сме до тоа. Ај зз.
 
Член од
1 март 2009
Мислења
8.594
Поени од реакции
10.238
Добро бе дудук кој го имаше тука Бостон дека ќе стигни во финале пред да почни плејофот? Еден најди ми со такво мислење
 
Член од
2 септември 2010
Мислења
7.148
Поени од реакции
7.515
Добро бе дудук кој го имаше тука Бостон дека ќе стигни во финале пред да почни плејофот? Еден најди ми со такво мислење
Ама и никој не рече дека метла ќе јадат, а кралот ќе се шетал. Ок е, тим без тренер ќе мавал метли на тим со најдобриот тренер. Мхммм.
 
Член од
4 февруари 2012
Мислења
5.943
Поени од реакции
5.139
Некa ги прибере некoј децaвa.
 
Член од
8 февруари 2009
Мислења
3.833
Поени од реакции
1.325
Тејтум кaкoв шут имa чoвече, ме пoтсеќa нa Реј Ален и пo техникa и пo прецизнoт. Мaшинa. Требa мaлце пoвеќе дa гo кoристaт вo нaпaд.

Sent from my LG-H830 using Tapatalk
Брат ни Р од Реј Ален нема, не зезај.. :D
 
Член од
16 април 2014
Мислења
7.058
Поени од реакции
11.027
Со Реј Ален заедничко им е само тимот,ништо др.
 
Член од
12 март 2015
Мислења
1.569
Поени од реакции
3.215
Ама и никој не рече дека метла ќе јадат, а кралот ќе се шетал. Ок е, тим без тренер ќе мавал метли на тим со најдобриот тренер. Мхммм.
Не му се лути, познат е на темата по тропање на глупости и нелогичности и менување на тимови, играчи и тренери... јбг, не има секакви.

Он топик:
Очекував Леброн да се врати во серијава ама покрај онака изгубени соиграчи навистина не знам дали го заслужуваат во нивниот тим (додуша сам си ги бираше, секогаш сам си ги бирал оние кои играат со него).
Бостон засега успева со срце на терен, со огромен талент на руки играчи и со невероватно добар тренер да парира на екипа која носи шамоионски прстен зад себе. Не е мала работа тоа. Чисто ради убавината на плејоф натпреварите се надевам дека Кливленд ќе се врати на 2:2

Истото и во серијата кај Хјустон со ГСВ, очекував првите да дадат посериозен отпор и натпревари со 100+ поени бидејќи баскетот кој го игра Дантони е фати шутни и со брза транзиција. Арно ама има еден КД фактор на кој во денешницава не може лек да му се најди.
Сега станува јасно зошто премина во ГСВ, дури почнувам и да го оправдувам тоа иако во прв момент не ми се свиѓаше... Едноставно ќе ја поебеше кариерата и прајмот заедно со Вестбрук во тим и организација која не е шампионска. Сепак, на крај на ден играат за титули, а тука титулите не му бегаат доколку драстично не се промени нешто во НБА т.е. дури Бронко не премини во тим со добар тренер и суперстар играчи. Дури и тогаш е знак прашалник кој и како ќе му парира на Дјурант и Кари во нивните прајм години.
Хјустон ако земи таму 2 натпревари ќе биди добро, зависи од ГСВ што и како со серијава.

@ilz пикот некни на Харден овер ти беше добар (без разлика што те дупчеа на темава), сепак пази со влогот и колку ставаш ;)
 
Член од
16 април 2014
Мислења
7.058
Поени од реакции
11.027
Го хејтавте КД како да заминал на клупа во гсв колку да земи прстен.А главен играч им е минатите 2 години.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom