Музичка берза, инструменти, музичари, бендови...

Steve Ray

Texas Huriccane
Член од
24 ноември 2007
Мислења
1.131
Поени од реакции
182
Момци и евентуално девојки :D, ни се ослободи место за уше еден бенд у гаражата кај шо ја рентаме...па ако има заинтересирани што сакаат добра просторија за ефтини пари...... нек се обратат
 
Член од
5 февруари 2011
Мислења
234
Поени од реакции
28
Znaci neznam da sviram no sakam da se naucam pa za toa baram gitara za evtini pari i kolku bi bila najevtinata ?
 

џо!

Фаличниот Ром
Член од
31 октомври 2009
Мислења
519
Поени од реакции
52
Znaci neznam da sviram no sakam da se naucam pa za toa baram gitara za evtini pari i kolku bi bila najevtinata ?
У Смешко имаш од 1500 до 4000 ден.
Али, ако сааш да ти трае гитарата, ондак подобро резервирај од 100-150 евра, и прошетај по јамаха,цики,гитар хаус,мими,и ќе најдеш нешо посолидно...:)
 
Член од
27 септември 2009
Мислења
81
Поени од реакции
0
Здраво планирам да зимам појачало за ел гитара до 15000ден а да не е помалце од 30w па ако може да ми дадете предлози,совети итн и дали ќе биде добро за свирка :)
 
Член од
16 јули 2011
Мислења
4
Поени од реакции
1
Sakam da kupam akusticna ozvucena gitara do 400Evra
, bez razliak dali nova ili na staro(ili samo vase mislenje) kazete nekoj predlog, baram nekoja so podobra akustika za da faka dobro ex yu :D
 

џо!

Фаличниот Ром
Член од
31 октомври 2009
Мислења
519
Поени од реакции
52
Dukan li e toa smesko i kaj se naoga ?
коа ќе бидеш на плоштад, и ќе забуљаш у тренд, коа ќе завршиш си буљање у теткици, у улицата десно од тренд у едно подрумче.
 
Член од
3 декември 2008
Мислења
816
Поени од реакции
22
Продавам појачало Yamaha GA-15 цена 3000 денари,и електрична гитара Астер 4000 денари ... Појачалото е старо 1 година а гитарата 2 години ... Гитарава е за почетници..
За повеќе инфо ПП :)
 

Misery

30% off
Член од
3 април 2011
Мислења
1.598
Поени од реакции
2.394
Млади културни момци нудат подземна гаража за делење во областа на Карпош 3, повеќе информации по ПП .
 
Член од
20 јануари 2009
Мислења
3.159
Поени од реакции
375
Каде во Скопје можам да најдам акустичен озвучен Ибанез (на ново) и колку пари се од прилика?
 
Член од
20 јануари 2009
Мислења
3.159
Поени од реакции
375
Во Guitar House има, разгледај на www.musicstore.com горе-доле исти се цените.
за 200 евра озвучена ибанез можам ли да најдам во Guitar House? И каде се наоѓа зошто не сум бил никогаш? Фала многу
 

Misery

30% off
Член од
3 април 2011
Мислења
1.598
Поени од реакции
2.394
за 200 евра озвучена ибанез можам ли да најдам во Guitar House? И каде се наоѓа зошто не сум бил никогаш? Фала многу
Наспроти Рамстор во Скопје, кај паркингот , одма тука е и средното Јосип Броз Тито.

А да ти кажам право незнам дали можеш да најдеш за 200 евра, немам разгледувано акустични, ама ако најдеш нешто на musicstore за таа цена одприлика можеш да ја порачаш преку Guitar House и во следна пратка ќе ти ја донесат.
 
Член од
7 октомври 2011
Мислења
21
Поени од реакции
5
Рапувам прилично добро и пишувам прилично добри текстови.​
ако некој има некаква корист од мене, нека пише.​
 

Kajgana Shop

На врв Bottom