Музичка берза, инструменти, музичари, бендови...

П

Пе Џо

Гостин
Некој гаража да изнајмуе за бенд, или има контакт/знае некого? До две три иљади месечно. Да, ги прочешлав сите огласи, њада.
 
Член од
14 март 2013
Мислења
2.875
Поени од реакции
8.678
Некој гаража да изнајмуе за бенд, или има контакт/знае некого? До две три иљади месечно. Да, ги прочешлав сите огласи, њада.
Имаше во Порта Влае една, мислам дека уште ја изнајмуваат. Свиревме ние таму пред две години, добри беа условите. Да побарам контакт во теков на денов, ќе ти пишам ако си заинтересиран.
 
П

Пе Џо

Гостин
Имаше во Порта Влае една, мислам дека уште ја изнајмуваат. Свиревме ние таму пред две години, добри беа условите. Да побарам контакт во теков на денов, ќе ти пишам ако си заинтересиран.
Иам свирено таму, али ми треба моја (т.е. наша), да ја изнајмувам месечно. У задње време само воајерисуем огласи, нишо не искача.
 
Член од
24 јули 2008
Мислења
666
Поени од реакции
134
Дали некој може да ми каже каде можам да ги најдам компилациите со љубовни песни од Антена 5 ? Дали има некое продажно место од каде можам да ги купам или.... ? Не сакам да ги преснимувам xD ми требаат оригинални :P фала однапред
 
П

Пе Џо

Гостин
Дали некој може да ми каже каде можам да ги најдам компилациите со љубовни песни од Антена 5 ? Дали има некое продажно место од каде можам да ги купам или.... ? Не сакам да ги преснимувам xD ми требаат оригинални :P фала однапред
По трафиките ги има тие компилации,сеа точно незнам у која, мислам дека ги имам запазено у трафиката кај рибарницата у Буњаковец.
 
Член од
24 јули 2008
Мислења
666
Поени од реакции
134
По трафиките ги има тие компилации,сеа точно незнам у која, мислам дека ги имам запазено у трафиката кај рибарницата у Буњаковец.
Фала, ке побарам да видам дали уште ги има. :D
 

Steve Ray

Texas Huriccane
Член од
24 ноември 2007
Мислења
1.131
Поени од реакции
182
Дечки!!.....украдени се две појачала синоќа у Старата Скопска Чаршија "Fender Vibrolux" и "Bugera v55" во едно од појачалата имало и 2 педали овердрајв со 4 потенциометри во алуминиумска нефарбана кутија и Кorg Pithblack Тuner, ако ви понуди некој такво нешто или пак ако некој ги сретне по огласи, цигански пазари или слично ве молам да ме контактирате во инбокс!
вака излгеа Bugera v55
вака излглеа Fender Vibrolux
 

.Sky.

Заменик министер без титула
Член од
15 февруари 2013
Мислења
6.857
Поени од реакции
7.241
@Steve Ray

Извини но да те прашам како е возможно да ги украдат?
 

Steve Ray

Texas Huriccane
Член од
24 ноември 2007
Мислења
1.131
Поени од реакции
182
@.Sky.
Ги извадиле од локалот надвор, и дур ја собирале другата опрема не ги пазеле 5-10 мин, некој "снимал" ситуација начекал моменат и ги собрал
 

Indigo

баниран/а
Член од
8 септември 2012
Мислења
763
Поени од реакции
414
Се бара вокал и тапанар за metal cover бенд (Sabbath/Ozzy solo, Judas Priest, Iron Maiden, RATT, Bon Jovi, SKID ROW)
 

.Sky.

Заменик министер без титула
Член од
15 февруари 2013
Мислења
6.857
Поени од реакции
7.241
@.Sky.
Ги извадиле од локалот надвор, и дур ја собирале другата опрема не ги пазеле 5-10 мин, некој "снимал" ситуација начекал моменат и ги собрал
Распрашајте се по луѓето кои биле тогаш тука 100% мора некој да ги видел, исто така погледнете во околните продавници или што и да имало на камерите во тоа време кои снимале надвор да видите дали нешто е забележано бидејќи доколку има камера мора нешто да регистрирала...
 
Член од
30 јуни 2008
Мислења
474
Поени од реакции
152
Се бараат гитарист и бубњар за пост панк, lo-fi, дарквејв бенд/проект, заинтересирани тука или во инбокс.
 
Член од
6 февруари 2008
Мислења
1.272
Поени од реакции
229


Сега за сега ваква е ситуацијата. Уште стратче или телекастерче.
 
Член од
5 јануари 2008
Мислења
66
Поени од реакции
17
Ако има некој да продава акустична, western, во близина на Куманово (Скопје, Паланка....) пишете ми инбокс.
 
П

Пе Џо

Гостин
Ако некој поседува Јамаха Пацифика и здрава тремоло рачка од истата нека ми се обрати во инбокс, мољим ве.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom