Музичка берза, инструменти, музичари, бендови...

Член од
27 септември 2013
Мислења
2
Поени од реакции
0
Бараме басист и вокал за формирање бенд во околината на Ѓорче Петров.Сите заинтересирани нека пишат во инбокс.
 
Член од
5 јануари 2008
Мислења
66
Поени од реакции
17
Boss AW - 2 - autowah на продажба / замена . Се менува за октавер некој / flanger / tremolo педала. Во одлична состојба е педалата , беспрекорно работи. Ако е некој за ефтина замена за wah педала , а звукот е супер , контактирајте ме преку инбокс.
 
Член од
7 февруари 2011
Мислења
211
Поени од реакции
105
Profesionalen gitarist od site muzicki zanrovi so oprema bara muzicari za nastapi po lokali pretezno vo Veles a moze i Skopje
 
Член од
5 јануари 2008
Мислења
66
Поени од реакции
17
Се продава Electro Harmonix Big Muff NYC американската верзија. Може и замена за хамбакер за гитара со моја доплата
 
Член од
5 јануари 2008
Мислења
66
Поени од реакции
17
Се продава Fulttone Fulldrive 2 MOSFET , 145 евра, беспрекорна состојба, сосе оригинална кутија.
 

Ернесто ЧЕ Гевара

Hasta La Victoria Siempre
Член од
21 јуни 2010
Мислења
14.267
Поени од реакции
21.549
Зошто нa youtube не можам да ја најдам Балкан во изведба на Џони Штулич(Азра), туку само некои преработки?
 
Член од
16 февруари 2006
Мислења
459
Поени од реакции
48
Некој да има број од Гино и локација каде му е работилницата сега ?
 
Член од
8 мај 2013
Мислења
141
Поени од реакции
71
немав каде да прашам па тука:музички училишта во скопје.по можност центар, аеродром, к.вода, маџари?
за пеење,свирење на инструменти?
македонска музика забавна/народна?
 

Dani

1 + 1 = 10
Член од
22 јуни 2010
Мислења
24.183
Поени од реакции
57.746
Член од
8 мај 2013
Мислења
141
Поени од реакции
71
колку се движат цените на половна хармоника... (поефтино нешто за учење)?
 

Dani

1 + 1 = 10
Член од
22 јуни 2010
Мислења
24.183
Поени од реакции
57.746
Отвори оглас и види што ќе ти фати око.
Хармоники имаш од 100 па до 5000 евра :D
 

Kajgana Shop

На врв Bottom