Музичка берза, инструменти, музичари, бендови...

Член од
30 септември 2009
Мислења
79
Поени од реакции
6
Некоја почетничка гитара до 3000 денари??!!Акустична!!Во околината на Струмица Радовиш или Штип!
 

vlakno

guitar shredder
Член од
20 септември 2009
Мислења
87
Поени од реакции
3
Сакам да земам акустична гитара од околу 10,000 ден,само незнам каква.
Кој се најдобри?
Мене баш ми се свиѓа јамаха вие што мислите каква да земам?
u mimi muzika imas ozvucena fender gitara za nakaj 10.000 edno drugarce ima dobra :helou:e
 
Член од
6 февруари 2008
Мислења
1.272
Поени од реакции
229
Види мое лично мислење дека Гибсоните се подобри, АМА ТОА Е ЛИЧНО и не е поддржано со некои факти, туку вкус е во прашање. :)

Паулата е митска гитара, како и SG, но планираш оригинали да земаш, или копии? :)

Бидејќи ако земаш копии пази на SG има добри а и катастрофални копии. Уште пострашни се копиите на Стратот, има некои што ќе ти се одлепат прагови и слични ствари уште во првите 6 месеци.

Не знам дали си апла почетник или повеќе време свириш, во секој случај не е на одмет да ти кажам. :)
Не, не, подалеку од копии. Само оргинали :smir:. Иначе јас имам Squier Strat веќе 1 и пол година, и и ја сменив цела електроника освен двата сингл магнети, додека на бриџ имам Bill Lawrence L500XL. Штим држи перфектно, звук бомбона, за 200 евра е премија :)))
 
Член од
29 септември 2008
Мислења
64
Поени од реакции
2
Продавам Vlad Custom појачало-150 вати лампашка глава и кабинет 160 вати со 2x12 Celestion 70\80 звучки и педала дисторзија-Rocktron Metal Planet...комплет 400 евра...комбинација погодна за рок и метал,посебно за метал.
 
Член од
12 март 2009
Мислења
19.962
Поени од реакции
15.980
laik sum od problematikata, pa bi sakal da prasam, dali moze da se podobri kvalitetot ( da se otstranat shumovite) vo ovoj audio fajl od demo lenta 60'te, dostapen na internet ..
Please Don't Pretend

 

LordDragonII

Dr.Strangelove
Член од
15 август 2008
Мислења
10.995
Поени од реакции
5.726
Кој ќе најде таква програма му давам 500е.

Не се заебавајте такво нешто не постои.
Акапела може да се најде на нет.
 

AceCaleb

Деспот на Адот
Член од
31 декември 2007
Мислења
5.848
Поени од реакции
11.071
Ne e vozmozno takvo nesto, prosto i ednostavno e da se objasni. Ti ja nemas cela informacija na pesnata tuku samo finalniot rezultat t.e. samata pesna vo celina, taka da programot ne moze da bide tolku pameten za da razlikuva vokal od muzika i da gi oddeli vo celost ednoto od drugoto. Btw celosnata informacija normalno deka ja imaat lugjeto vo studio sto ja snimile pesnata kadesto posebno go imaat vokalot, posebno muzikata, posebno isntrumentite itn. Aj dosta e pocnav da zvucam ko od Matrix :D
 

aleksandarreal

Sport fanatic
Член од
15 мај 2009
Мислења
905
Поени од реакции
276
значи ништо од програмата а ??? ок то е то може клуч на темава:toe:
 
Член од
9 октомври 2009
Мислења
15
Поени од реакции
0
Се бара вокал

Се бара женски и машки вокал за во рок бенд,бендот се занимава со тезга свирки и паралелно работење на свој материјал ( нормално од вокалот се бара да биде редовен на проби и да има своја опрема )
 
Член од
6 септември 2009
Мислења
14
Поени од реакции
0
Помош за избор на тапани

Кои се најдобрите тапани за 300 евра и од каде би можел да ги купам. Барам полн сет со чинели и 3 прелази.
 
Член од
9 октомври 2009
Мислења
15
Поени од реакции
0
Dokolku baras standard set so dva prelazi i site drugi potrebni voobicaeni stvari bi te kostalo nekade nakaj 450 evra dokolku se odlucis za peavey ako ne se lazam doagjase so cineli.....za 300 evra tesko deka ke najdes nesto dobro posebno ako baras marki kako premier sonor dw itn itn.......bubanj so tri prelazi spagja vekje vo lukzus takvo nesto mozes da postignes samo dokolku posle toa eden prelaz go kupis posebno i si kupis stalka za toj prelaz pa da go spois so bubanjot. Valjda uspeav kolku tolku da ti pomognam....
 

Kajgana Shop

На врв Bottom