Музичка берза, инструменти, музичари, бендови...

F

FallenHypaspist

Гостин
И јас таква си купив лани, од љубопитност - ме интересираше како се осеќа. :)
btw, јас за 10 ја продавам (ќе ти конкурирам сеа) :pos:
ок де...мојава по нова и по сочувана исто за 10....:toe:
 
Член од
14 февруари 2010
Мислења
3
Поени од реакции
0
Rock бенд од Скопје бара гитарист (нормално гитаристот треба да има своја опрема да биде редовен на проби и да знае прилично добро да свири) исто така не би било лошо и доколку би знаел и да пее поради тоа што бендот има потреба и од машки вокал...прилично ретка комбинација но сепак некој ако се пронајде во постов слободно нека пише.
P.S. бендот се занимава со тезга свирки и креирање на свој материјал

zdravo , ako uste vazi ponudata ... moze da me kontaktiras na sase_94@hotmail.com ...
sviram gitara veke 2 i pol god ... ACDC , Iron Maiden , Black Sabbath , nesto od GN'R i dr. ...:helou:
 

Duduk

Korg Maniac
Член од
8 јули 2009
Мислења
953
Поени од реакции
99
А шо метал свират?Ни треба некој агресивен бубњар и нешо у стил на пантера пеач.
Тука ја утна скроз, нити пеач ќе се роди нити бубњар слични на нивните :P just kidding
 

Shorty

Вансериски
Член од
30 јануари 2007
Мислења
7.277
Поени од реакции
1.496
Кај има квалитетни силиконски жици за акустична гитара у Скопје? И колку пари се
 
Член од
29 септември 2008
Мислења
64
Поени од реакции
2
Магнетот е лудило,го иам истиот и сум презадоволен.
Пасивен магнет со отворен и широк звук,карактеристичен razor sharp треблест и полн со басови тон и скинати средни и многууууууу висок output-магнетот е прегласен:)Од блуз до high gain метал,све може да се пичи со него.Кој ке го земе нема да се заебе.
 
Член од
10 март 2010
Мислења
1
Поени од реакции
0
а можит пеа4от да е скримо? хахаха

ке ти ги купев, ама не сум спан хаха
 

wild dolphin

Мал човек а голем ждерач
Член од
12 мај 2009
Мислења
1.702
Поени од реакции
229
луѓе кај да ја симнам песната Наше Скопје од Владо Јаневски ја барам на Лајм Вајар и на Торент ја нема ај помогнете?
 
Член од
10 март 2010
Мислења
1
Поени од реакции
0
Значи вака. :) Свирам гитара (акустична) 2 и пол години. Во план сум сега да купам електрична.Пааа...некој предлог,совет? Каде во Скопје има продавници за гитари? Инаку слушам hard rock,heavy metal, тој стил нешо....any suggestion? :)
 

Orkad

The Master
Член од
5 октомври 2007
Мислења
1.010
Поени од реакции
10
Барав една тема од порано кај шо можеа да се барет песни некој ако ги имат или ги знајт за да прашам ама пошо не најдов посоодветна тема од оваја ај ке прашам овде па шо ке бидит нека бидит :P

Дан знајт некој како се викат песнава и од кого е:
Мила моја лице бело
плачам јас крај твојто тело
ладни раце усни неми замре твојот глас... :)
 

Fak

Член од
30 октомври 2009
Мислења
72
Поени од реакции
1
Da ne prodava nekoj rickenbacker bass 4001 model potocno?
 
Член од
26 ноември 2009
Мислења
171
Поени од реакции
8
Se prodava 40W J&D Pojacalo-5000 denari
I Behringer Ultra Metal 2 pedali se prodavaat isti.Pedalite i pojacaloto se na eden drugar jas licno gi imam probano i sum zadovolen od zvukot.Ako saka nekoj neka me kontaktira preku privatna poraka.Inaku jas i deteto sto gi prodava sme od Bitola.Pojacaloto i pedalite se vo odlicna sostojba.
 
Член од
5 август 2009
Мислења
1.295
Поени од реакции
484
Дали има некој да продава „чудна направија“ која се поврзува на USB а има MIDI, линиски и микрофонски влезови ... незнам како се викаат овие уреди, но имаат улога на мини миксер преку кој може да донесете квалитетен звук до компјутерот па после да си „играте“ со него. Совет, цена, препорака ... се е добредојдено.
 
Член од
6 февруари 2008
Мислења
1.272
Поени од реакции
229
Mic preamp? Ја би ти препорачал со Firewire да земеш наместо USB за да го извлечеш максимумот. Колку пари имаш на располагање, едно другарче продава такво нешто ама треба да го распрашам и него колку го дава и шо опции има.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom