Модни совети/предлози/сугестии/прашања (Каде може да најдам?)

Дискусија во форумот 'Мода и убавина' започната од Crazy in Love, 31 август 2012.

 1. bugy

  bugy

  Член од:
  22 март 2011
  Мислења:
  5
  Допаѓања:
  1
  Дали и каде може во Скопје да се најде јакна од брендот The North Face?
   
 2. mkdmkd

  mkdmkd

  Член од:
  24 јуни 2009
  Мислења:
  389
  Допаѓања:
  20
  Каде во Скопје може да се најде качкет?
   
 3. Terroir

  Terroir

  Член од:
  16 октомври 2017
  Мислења:
  602
  Допаѓања:
  859
  На bugy и SaLt им се допаѓа ова.
 4. Hulse

  Hulse Дурак

  Член од:
  24 октомври 2012
  Мислења:
  740
  Допаѓања:
  441
  Каде можам да најдам капут со не толку солена цена? Уште подобро, колку би била минималната цена што вие лично би ја дале за капут?
   
 5. Forza Milan!!!

  Forza Milan!!!

  Член од:
  1 јуни 2011
  Мислења:
  18.903
  Допаѓања:
  28.329
  На Шутка или некој маалски бутик. Иначе за капут се дава повеќе пари. Класика е.
  Како и за чизми и за капут би дал 100-200 евра. Зависи може и повеќе.

  Sent from my Xiaomi Redmi Note 3 Pro using Tapatalk
   
  На Bateman му/ѝ се допаѓа ова.
 6. Ska Maniac

  Ska Maniac Бараба

  Член од:
  2 октомври 2013
  Мислења:
  3.572
  Допаѓања:
  3.397
  Квалитетни чизми имаш и за 50-80 евра (околу 4000-4500 ден).
   
 7. Црноризец Храбар

  Црноризец Храбар

  Член од:
  24 мај 2014
  Мислења:
  3.284
  Допаѓања:
  3.096
  Карго пантолоните во Waikiki i Coton колку пари се?
   
 8. nE0n1nja

  nE0n1nja Eat nerds get shredded

  Член од:
  25 јануари 2007
  Мислења:
  2.076
  Допаѓања:
  1.285
  Дали некој знае некоја продавница за облека, бутик или било што кај што можам да понудам мои дизајни за продажба?
   
 9. Vori

  Vori СИСЬКИ ДВИГАТЕЛЬ

  Член од:
  23 март 2009
  Мислења:
  5.171
  Допаѓања:
  3.259
  Каде можам да најдам вакви капи?

  [​IMG]
   
 10. Que

  Que

  Член од:
  10 април 2013
  Мислења:
  51
  Допаѓања:
  50
  Kade da idem za jeans vo Skopje?
  Golem izbor i dobar odnos cena/kvalitet.

  Baram rang 35-70 eur
   
  Последно уредено: 13 февруари 2018
 11. OMG!!

  OMG!! Пилот

  Член од:
  27 февруари 2017
  Мислења:
  1.762
  Допаѓања:
  796
  Каде може кај нас да се најде пилотска капа, нешто одприлика вака:
  [​IMG]
   
 12. reddevil4ever

  reddevil4ever

  Член од:
  26 јануари 2009
  Мислења:
  5.577
  Допаѓања:
  2.801
  Каде?
   
 13. Ska Maniac

  Ska Maniac Бараба

  Член од:
  2 октомври 2013
  Мислења:
  3.572
  Допаѓања:
  3.397
  Еве САТ на пример.
  Јас имам сличен ваков модел. Инаку секаде ги има низ ГТЦ, Рамстор, Сити Мол ...
  [​IMG]

  Зимава а и пролетва ќе ги убијам од носење, зошто Dr. Marteens многу се комлицирани за обекување и соблекување додека ги затегнуваш и олабавуваш на секое дупче.
   
 14. Ska Maniac

  Ska Maniac Бараба

  Член од:
  2 октомври 2013
  Мислења:
  3.572
  Допаѓања:
  3.397
  На reddevil4ever му/ѝ се допаѓа ова.
 15. reddevil4ever

  reddevil4ever

  Член од:
  26 јануари 2009
  Мислења:
  5.577
  Допаѓања:
  2.801
  Брат се убаво ама не се мој стил. :)

  received_10213159378637556.jpeg
  Нешто слично сакав да земам, гледав низ сити мол, цената им беше 10+ иљади а мене не ми се даваа повеќе од 6-7 па си останав со ланските.
  Ај здравје другата сезона. :D
   
  На Ska Maniac му/ѝ се допаѓа ова.
 16. Ultracasual

  Ultracasual

  Член од:
  9 ноември 2017
  Мислења:
  342
  Допаѓања:
  693
  За некое време планирам да одам до Солун. Ме интересира дали може да најдам онлајн страни од продавниците таму, за да си испланирам од напред што како би пазарел, колку ќе ме кошта и да си поминам лабаво, без брзање и panic buys. Ме интересираат продавници каде што можат да се најдат брендови како Tomy Hilfiger, Fred Perry, Ralph Lauren и за патики спортска продавница каде што можам да најдам Adidas и New Balance.
   

Сподели преку: