Модни совети/предлози/сугестии/прашања (Каде може да најдам?)

SaLt

symbian & iOS master & android
Член од
2 април 2005
Мислења
291
Поени од реакции
84
Кои попусти сега бре, знам има после 15 август до почеток септември и од 15 јануари до почеток февруари. За дрруги нека каже друг од искуство

испратено од мојот galaxy S7 edge користејќи тапаталк
 

OMG!!

Пилот
Член од
27 февруари 2017
Мислења
2.720
Поени од реакции
2.478
Каде во Скопје има добри дуксери на патент до кај 1500 денари?
 
Член од
30 август 2017
Мислења
997
Поени од реакции
1.433
Каде можам да најдам во градот добри максимум до 3000-3500 денари машки фармерки регулар фит ?
 

Makaron

КЕН ЛИИИИ лиду дибу даут јууууууу !!!!
Член од
16 јули 2014
Мислења
7.612
Поени од реакции
11.739
Зимска јакна што држи топло, многу лоши искуства имам со овај дел од гардеробата.

Гледам на фб на милитари шоп продаваат некои си виетнамки и тврдат дека до -20 степени гајле немаш.

Има некој искуство со нив или предложете нешто друго.




Sent from my ALE-L21 using Tapatalk
 
Член од
22 јули 2016
Мислења
1.748
Поени од реакции
750
Каде можам да најдам во градот добри максимум до 3000-3500 денари машки фармерки регулар фит ?
Добри е многу широк поим.
Генерално Зара одлични ги прават провери таму.[DOUBLEPOST=1510157831][/DOUBLEPOST]
Зимска јакна што држи топло, многу лоши искуства имам со овај дел од гардеробата.

Гледам на фб на милитари шоп продаваат некои си виетнамки и тврдат дека до -20 степени гајле немаш.

Има некој искуство со нив или предложете нешто друго.




Sent from my ALE-L21 using Tapatalk
Изгледа ко тешка клошараана. За топлина материјал вика памук и полиестер.. А сигурен сум дека ја имам видено на реклама од али експрес.
Купи си во дуќан пробај итн. И ако сакаш топлина гледај пердуви и/или волна
 

Sungerot Bob

Живеј го животот
Член од
7 август 2012
Мислења
32.391
Поени од реакции
36.504
Зимска јакна што држи топло, многу лоши искуства имам со овај дел од гардеробата.

Гледам на фб на милитари шоп продаваат некои си виетнамки и тврдат дека до -20 степени гајле немаш.

Има некој искуство со нив или предложете нешто друго.




Sent from my ALE-L21 using Tapatalk
Искрено асална зимска јакна што топли можеш да најдеш само низ Шутка и по другиве пазари. Ова до сега што имам видено по продавнициве (молови и поголеми продавници) каде што е доста скапо, се некако викаат дека грее и дека е квалитетно, ама мене ми изгледаат претенко за во зима.
 

Makaron

КЕН ЛИИИИ лиду дибу даут јууууууу !!!!
Член од
16 јули 2014
Мислења
7.612
Поени од реакции
11.739
Значи нема квалитетен бренд со пристојна цена во Мк?

Поарно за 3 илјади од пазар него 6 од продавница ?

Sent from my ALE-L21 using Tapatalk
 

Kajgana Shop

На врв Bottom