Мобимак или Космофон?

Mobimak ili Cosmofon

  • Mobimak

    Гласови: 83 55,3%
  • Cosmofon

    Гласови: 67 44,7%

  • Вкупно гласачи
    150
Член од
22 јули 2005
Мислења
2.198
Поени од реакции
11
na smetka sum na Cosmofon i glasav za nego.imav 3 broja na Mobimak i 2 na Cosmofon,a glasav za Cosmofon zasto spored mene se podobri a i jas sum zadovolna od uslugite i cenite sto gi nudat.TOCKA:baeh:
 
Член од
2 ноември 2005
Мислења
85
Поени од реакции
1
Ни едните ни другите не чинат ама кога би избирал мегу нив би избрал Мобимак
 
Член од
30 декември 2005
Мислења
1.190
Поени од реакции
5
Moeto mislenje e deka ima dogovor pomegju Mobimak i Cosmofon toa e vid na monopl.( onie sto ucaat ekonomija znaat za ovoj term) I taka podolgo vreme nema Vladata namera da donese 3 operator i taka nie sme gubitnici vo ovoj slucaj......A mobimak ima prednost zs Telekom stoi zad nego.........
 

Yugo

Law rules
Член од
12 декември 2005
Мислења
8.251
Поени од реакции
28
Јас иако имам на мобимак број, космофон се закон.Имаат поефтини тарифи.
 

Allita

Слика има тон нема
Член од
7 декември 2005
Мислења
2.184
Поени од реакции
12
ragazza напиша:
Glasaf za Mobimak , deka letoska vo Cosmofon deckite bea tolku sposobni koga mi go odkodirvaja telefonot mi ja izbrisaja cela memorija i cela lista na kontakti , mnogu bef "srekna "i sega nema nikogas poveke Cosmofon za mene
Inace tuka imam unlocked i post paid na Comviq deka mrazam da grebam karticki sekoj den i da vnesuvam kodovi , na nerva mi odi to..

koga se dekodira telefon ragazza...se menuva softver na telefonot celosno taka da mora da ti snema se od telefonot...toa e normalna rabota...trebalo podatocite koi si gi imala da si gi zacuvash na kojuter ili drugo mesto....i telefonskiot imenik da go preflish na sim kartata...btw sigurno ne si bila vo cosmofon za da ti go dekodiraaat tuku vo nekoj ovlasten diler na cosmofon taka da ima razlika bidejki cosmofon pa nitu mobimak ne se zanimavaat so dekodiranje na telefoni...:icon_lol:
 

Allita

Слика има тон нема
Член од
7 декември 2005
Мислења
2.184
Поени од реакции
12
MrRoboto напиша:
Не само што не е развиена, и немаат воопшто мрежа и роаминг со повеке од половина држави во светот.

Мобимак Закон.
99% e razviena mrezata na cosmofon toa beshe pred 1.5 godina koga ja razvivaaa mrezata sega e opokriena cela mk...a za roamingot ja ima zeznato rabotata mobimak ima ekskluzivni dogovori napraveno so nekoi operatori vo odredeni zemji i nemoze cosmo da napravi dogovor so istite...inaku cosmo ima vo sekoja drzava barem so dva operatori dogovor za roaming...procitaj malku neshto ne zbori napamet...
 

Urban_Mover

Madridista
Член од
31 октомври 2005
Мислења
2.160
Поени од реакции
125
Па што знам имам и од космофон и од мобимак број ама подолго го користам од мобимак така да не можам да кажам кој е подобар али задоволен сум од мобимак сеа за сеа добро е.....
 
Член од
18 јануари 2006
Мислења
63
Поени од реакции
3
На Мобимак имам број, и ме гузат со Моби Хит, а и без тоа Космофон отсекогаш ми изгледале подобри...барем претпоставувам дека никад не би биле до толку педерчуги па да ми наплаќаат 17 денари за минута кон другиот оператор. Безобразие.
 
Член од
12 јануари 2006
Мислења
313
Поени од реакции
0
Јас за Мобимак!Затоа што на Космофон цесто им паге мрежата!
 
Член од
15 јули 2005
Мислења
972
Поени од реакции
16
Glasav za kosmofon. Od sekogas sum na kosmofon pa zatoa najverojatno sum zadovolna.:raz:
Aj otidov jas da kupam broj od mobimak pa koga ke mi stignat smetki ke pisam :icon_lol:
 

Devilking

Tasmanian Devil
Член од
16 јануари 2006
Мислења
664
Поени од реакции
1
Имав број од Мобимак но го сменив и сега сум на Космофон и задоволен сум... Космофон дефинитивно е подобар.
 

doti4nata

Drama Queen
Член од
25 септември 2005
Мислења
3.390
Поени од реакции
35
ja sum na cosmofon sea pa za nego glasav...ne se zamaram so ceni,samo sum lojalna na mojot mobilen operator :)
 

Acid

Frontman
Член од
22 јануари 2005
Мислења
35.186
Поени од реакции
34.419
Anita-bt напиша:
Kosmofon od tamu i sum.
Зошто мислиш дека Космофон е подобар? Ќе објасниш?

Па добро бе, објаснувајте ако веќе сте се дрзнале да напишете нешто. Кој ќар од реплики како „Космофон“ или „Да“?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom