Ми ја украдоа колата :(

_master

*Big Barsa Fan*
Член од
15 август 2007
Мислења
535
Поени од реакции
18
Da cuknam vo drvo kola mi nemat ukradeno no koga i da ja ostavam mojata korsa nadvor od garaza sekogas mi fali retrovizor antena ratkapni itn.Ako fatam nekogo glavata vo patika ke mu ja staam.:pishtoldz:violent1:
 
Член од
18 декември 2008
Мислења
310
Поени од реакции
108
Пред две-три години на еден комшија му украдоа ауди А6 во Белград од пред кафана...
Патувале и застанале да јадат. Се зезале ?Што ако ја украдат колата? и проверувале на секои 5 мин. И навистина ја украле. Опрема фул, со ГПРС и се тоа...
И ја најдоа... :pos2: Во Косово. Полицијата му рекла Ако животот ти е поскап од колата иди и земи си ја :pos2::pos2::pos2:
За греоти беше човекот, се истресе 30 000евра па и повеке за да ја купи
И на крај се откажа
 

Dzish

unlike any other...
Член од
15 февруари 2007
Мислења
13.994
Поени од реакции
2.687
Затоа не треба да се игра со такви работи....

А тој кога веќе сакал да се заебава, требало каско да ја осигура колата. Познавам едно човече кое имаше Вектра стара 2 години, каско осигурана, која ја оставаше да работи пред продавница. Една вечер, вектрата отиде и ја најдоа како лименка изџвакана. Каското му купи нова, бидејки старата беше неупотреблива.
 
Член од
21 ноември 2008
Мислења
1.651
Поени од реакции
1.597
за во скопје,само подмитување џандари ако е потрбно,за да си ја фанат работата јако,и да се најде(запре) колата пред да стигне до Косово.ма и да излезе од скопје е завршена работа веќе....иначе за бензин крадење,нашето фиќо го отепаа од цедење гориво,мамица им....еднаш ни го украдоа и фарот,а колата пред куќа ни стоеше....ааааа да,и друга случка....
-јас бев испаднат,и се враќам накај дома и гледам на комшијава 101-от нешто крцка...и онака без да ми текне на крадци у никој случај,се затрчав онака без страв,и коа видов двајца апаши,едниот тркалото под рака,и бегаат како ненормални....му кажав ја на човекот,ама после џабе беше,отиде тркалото:pos2:
 
Член од
27 август 2008
Мислења
291
Поени од реакции
9
Пријатели наши имаа Буба! Пред да одат на одмор пријателов сменил све (гуми, уље,...) и сабајлето станал негде кај 3 - 4 и за да ја донесе колата поблиску до влезот за да ги утоварат куферите! Влегол во кола, ја запалил, убацил у рикверц гас ама колава не трга и излегол да види и видел дека колата му е краната на стубови, му ја нема задната шофершајмна, предните фарови...

А на предходната кола што ја имавме 5-6 пати ни ги украдоа раткапните!
 

Мистичен

Човек
Член од
23 јануари 2005
Мислења
13.578
Поени од реакции
1.097
Пред две-три години на еден комшија му украдоа ауди А6 во Белград од пред кафана...
Патувале и застанале да јадат. Се зезале ?Што ако ја украдат колата? и проверувале на секои 5 мин. И навистина ја украле. Опрема фул, со ГПРС и се тоа...
И ја најдоа... :pos2: Во Косово. Полицијата му рекла Ако животот ти е поскап од колата иди и земи си ја :pos2::pos2::pos2:
За греоти беше човекот, се истресе 30 000евра па и повеке за да ја купи
И на крај се откажа
Ијааа, од кога постојат коли со GPRS?
Нaучете еднаш што значи GPRS, а што GPS : )
 
I

Ivan_FBI

Гостин
Sum bil svedok na krazba na kola... So drugari si idam nakaj doma kaj 2-3 saat, 128ca parkirana na trotoar sedi skoro celo vreme e tamu poso e zaebana kolata i dolgo vreme ne ja vozi a nekoj budala se fatil da ja krade, so koj pamet stvarno ne znam.. i vlegol sto vlegol tipov zickite i fatil da vergla da vergla jas so drugarive pominav go zagledavme ovoj navednal glavata go fati panika i ete go gledas gazdata iskaca od kukja... koga go fati go razlupa ubavo pa posle go prati u policiska... :)
 
Член од
16 септември 2008
Мислења
323
Поени од реакции
3
Арно му напрајл кај нас во мала на сите му ги крадат радиата со ЦД акомулатори раткапни кои после ги продаваја по 200/300ден
 

Razor

u jelly?
Член од
26 јануари 2007
Мислења
2.543
Поени од реакции
165
на пријател на татко ми во куманово му украдоа ауди од пред суд
 

MacedonianSun

herE I gO agaiN!
Член од
13 декември 2008
Мислења
1.111
Поени од реакции
33
Што направи со колата, да не купи нова ? :pos2:
 
B

BooBojan

Гостин
Apasi nasekade....Eve eden interesen primer za Bugarija:
Covekov imal mercedes parkiran pred zgrada..Nokta vo 2 pocnal alarmot da vristi...Sleguva dolu so klucevite vo raka, a apasot dolu mu stega eden boks vikajki mu "Kade si dosega da slezis, od preeska te cekam za klucevite!"
I si osol i mercedesot i apasot, onaka fino:pos2:
А бугарите се доста спремни крадци на мој тетин ми има кажувано има Нисан Сани мислам 1994 година или така нешо дизел машина со аларми централно ново 36000 или 38000 марки не се секавам баш у Бугарија кажува ојдов на одмор паркирам колата пред хотело и си одам по скалите приземје се качувам на први спрат вика така си се влечам по 2 мин од спрат на спрат и се качувам на 2 спрат гледам колата од џамо и си продужувам на 3 спрат гледам од џамо колата ми ја нема за 2-3 мин однесена и пријавил у полиција џабе после една недела му ѕвонат дома донеси 18000 марки да си купиш колата и овој фино по сите инструкции оди во Бугарија носи пари и си ја зема колата назад и сеа уште ја вози.
 

mALEFACTOr

..:[iluzionist]:..
Член од
30 април 2007
Мислења
512
Поени од реакции
24
Здраво другари.. Еве на темава да пишам после две ипол години, ја заборавив како што ја заборавив и колата.. Не ја најдов, а не ми ја ни најдоа. Некој горе ме праша дали сум си купил нова кола... Купив пред месец дена Пежо 106ка, бев во Велес со другар и се начукавме во кафана, на идење ми побара да ја вози он до кај другарот и завршивме во дворот на школото Узус со хаубата сплескана на дрво. Ја шитнав за 300 евра..
Нарово учение - Не купувам кола еден подолг период. :toe:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom