Ми треба совет !

Член од
29 август 2007
Мислења
17
Поени од реакции
0
e da mozev da ti pomognam ali ne znam poso jas imam mrsna koza i nema nikakov problem, ina4e ja koristam hidratantna krema ali za suva koza pa i ne znam so e najbolje da se koriesi....imam ideja ...koristi krema so sodrzi aloe vera i ke ti pomogne barem taka kazuva edna moja drugarka!pozz
 

tiffany

Тифаниум
Член од
20 мај 2007
Мислења
742
Поени од реакции
13
Против првут има многу шампони,најубаво ќе биде да одиш на дерматолог да ти кажат таму. Јас користев Head & Shoulders и после подолг период ми се навикна кожата на него. Фармацевт ми кажа да купам Кетоконазол (го има во аптека) и ми помогна многу ама после некое време пак се појави. Сега користам Sulfare (од аптека).Или па купи си Becutan од Алкалоид. Бебешките шампони се најблаги.Толку од мене :salut:
 

асфалт

UNCENSORED
Член од
8 август 2005
Мислења
804
Поени од реакции
23
сеа можи не ја погодив темава ама ајде, може ќе знаете...
пошто сум тапа од машинчиња за бричење, дали може да се најдат такви што оставаат брада, онака малку како недобричана... не сакам повеќе бејби фејс:))
 
Член од
8 февруари 2007
Мислења
1.968
Поени од реакции
43
сеа можи не ја погодив темава ама ајде, може ќе знаете...
пошто сум тапа од машинчиња за бричење, дали може да се најдат такви што оставаат брада, онака малку како недобричана... не сакам повеќе бејби фејс:))
Е сега за машинчиња не знам точно дали има, не верувам. Ама знам дека некои ја шишаат брадата за да испадне како недобричена.
 

Fantom

Chikara
Член од
4 јуни 2006
Мислења
11.453
Поени од реакции
812
сеа можи не ја погодив темава ама ајде, може ќе знаете...
пошто сум тапа од машинчиња за бричење, дали може да се најдат такви што оставаат брада, онака малку како недобричана... не сакам повеќе бејби фејс:))
Јас имам една brAun, од Германија ми ја донесоа, токму ваква е, ако сакаш цел се бричиш, ако не, оставаш недобричено. :)
 

асфалт

UNCENSORED
Член од
8 август 2005
Мислења
804
Поени од реакции
23
Е сега за машинчиња не знам точно дали има, не верувам. Ама знам дека некои ја шишаат брадата за да испадне како недобричена.
хехе,ај ќе почекаме некој поинформиран:)))
 

Black Swan

With Chelsea Forever
Член од
19 јули 2006
Мислења
101
Поени од реакции
0
Ако некој знае лек за мојов проблем нека пише. Од 12 години имам нешто налик на акни,но се разликуваат со тоа што се само мали вцрвенувања кои немаат себум внатре,само кога ќе ги стиснеш излага едно мало тенко бело...нешто и почнува да крвари. Ај бев трпелива 6 години демек ќе помине али нејќе. Помош?
 

зунза

Модератор
Член од
27 јануари 2006
Мислења
3.301
Поени од реакции
59
Си посетила дерматолог,така?
Шо ти сугерира тој?

Ако не се работи за гнојни акни (бидејќи по описот,така испаѓа),тогаш не знам шо да речам. Голема е веројатноста да се гнојни акни,бидејќи од 12 години па до кај 18-19 хормоните интензивно работат,па тие нели се сосем нормална реакција. Ти само биди стрплив/а и редовно негувај ја и одржувај ја хигиената на кожата,па останатото ќе помини со текот на годините.
 
Член од
22 август 2007
Мислења
550
Поени од реакции
16
Spored toa sto go imas napisano ja mislam deka se istite so i mene mi se pojavuvaat po nekogas, toa se samo najobicni bubuljicki, neli prvo koga ke go stisnes izlaga taka malce belo i posle toa odma ti potekuba krv, ako e toa, jas celo vreme go cistam liceto pred spienje, prvo so gel go mijam ,potoa go cistam so losion i na kraj stavam nekoja krema protiv bubljici ili akni. Ako liceto ne ti e premnogu isfrleno kako sto ima nekoi epten slucai bi trebalo ova da pomogne bar malce, znam deka ja ako redovno go cistam sekoja vecer, se zabelezuva razlika i podobruvanje. A ako e nesto poseriozno togas odi na dermatolog ili vidi nekoi tretmani... drugo stavrno sea neznam.. pozdrav :icon_bigg
 
Член од
5 јуни 2007
Мислења
6
Поени од реакции
0
za prv pat vo zivotot mi izlegoa akni , bev na dermatolog mu dade klindamicin tonik nemam nikako efekt , ispitav krv , eho na jajnici se e vo red. Ve molam za sovet!! imam 28 godini
 
Член од
4 октомври 2007
Мислења
15
Поени од реакции
0
caos........

...moj savet ti je da se cesto umivas,bez obzira sto ti je koza i posle toga suva.koristi iskljucivo hidratantne i masne kreme koji ce kozi vratiti potrebnu vlaznost i hidrataciju.....sve najlepse :pipi: pozzzic
 

tiffany

Тифаниум
Член од
20 мај 2007
Мислења
742
Поени од реакции
13
Има една жена,под Кале живее.Се оди кај неа на третмани,те зрачи со лампа (ултравиолетови зраци) и сама подготвува креми на природна база.Само пред тоа мора да направиш ехо на јајници,да ти земат брис од грло,брис од акна.За да знае како да ти ги лекува.Другарка ми одеше кај неа,презадоволна е.Ако сака некој нека ми пише ќе ви го дадам бројот да се јавите.Јас ќе одам,едвај чекам:pipi:
 
Член од
8 октомври 2007
Мислења
125
Поени од реакции
0
Постојано размислувам каков крем да купам? Имам доста сува кожа и најмногу до сега ми помогнал кремот на Лореал за сува кожа. Одличен е!!!
 

зунза

Модератор
Член од
27 јануари 2006
Мислења
3.301
Поени од реакции
59
Garnier Fresh - зелениот.
Подобар хидратантен крем немам видено.

 

Kajgana Shop

На врв Bottom