Милан - Јувентус 25.02 [20:45]

Кој ќе победи?


  • Вкупно гласачи
    144
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.

Mr.47

Juve Fan
Член од
29 јули 2008
Мислења
10.031
Поени од реакции
6.051
Дека друг тек ќе имаше натпреварот доколку помошникот не беше ќорав, ДА, ќе имаше. Но не може да коментирате дека ќе беше 2-0 на полувреме. Можеби Јувентус ќе паднеа психички и ќе беше 3-0.
Можеби ќе им текнеше да играат и ќе беше 2-1. Затоа единствено што држи вода е тоа дека натпреварот ќе имаше друг тек.
 
М

Мартин`

Гостин
Нерешено вечер 99.9% без Ибра и Боатенг иако сум фан на Милан и сакам да победи скоро и како да нема шанси, Јувентус се комплет но сепак не се фаворити бидејки играат на гостински терен. Е сега најидеален резултат и за кладилници и за нив во ваква состојба една нерешена утакмица и борбата за првото место ќе се решава и ќе биде “интересно“ до крајот на сезоната. Резултат на натпреварот 1:1 мој тип!
Ко што реков, се виде дека ќе биде класична намештајка утакмицава како и сите други ..
 

Јунајтед

Indifferent
Член од
5 јануари 2009
Мислења
3.974
Поени од реакции
1.622
Колку да знаете дека немаше офсајд. Шо значи и двата тима беа оштетени.

Пепе и Вучко да беа стартни, друго ќе беше. Вака...
Aбе да ти поништат гол чист за 2-0, да видиш дали Јуве ќе се вратеше. Како шо одеше натпреварот тешко, шо значи Милан е оштетен и тоа многу.....
 

Riken

the power of imagination makes us infinite
Член од
9 декември 2008
Мислења
12.498
Поени од реакции
29.933
Кражба на неделата :pos:
 
Член од
13 август 2008
Мислења
151
Поени од реакции
15
Нозете се моментот, не градите, чист гол е ова во случај да бил суден офсајд а не некој прекршок, не глеав у тие моменти па незнам што и како се досудило.
Не сум сигурен ама 90% мислам дека се гледаат градите, ако знаеш каде има официјални правила дај линк за да видам (ме мрзи да гуглам)
 

Bianconero vero

Il Capitano
Член од
10 ноември 2008
Мислења
9.224
Поени од реакции
8.093
При голот на Матри нема ни О од офсајд. Држи вода дека Милан беа крваво оштетени со поништениот гол на Мунтари ама гледав со другар и му реков дека судијата ќе утепа од компензирање и така битна. Поубаво ќе беше да го признае голот отколку што им даде материјал за плачење на навивачите на Милан.
 

cokance

Затишје пред курац.
Член од
11 август 2008
Мислења
686
Поени од реакции
145
Добро другар што се правиш кретен сега со сила а? И на Јуве им беше поништен и на Милан им беше поништен гол не ми е јасно кој ти е проблемот.Си заслуживте победа и криво ти е, јасно ми е тоа ама немој да испаднете тоа што нас не правевте пред почетокот на утакмицата -плачипички :icon_mrgr: биди реален малце, судијата грешеше и на двете страни
Заврши више, џабе е да збориме и да се убедуваме тоа е тоа, на крај 1-1 ќе се брои, што и да се дешавало на терен, само головите се бројат, за жал...
 

^^GoRiLLaZ^^

Happiness...?
Член од
25 јануари 2007
Мислења
5.740
Поени од реакции
7.993
Aбе да ти поништат гол чист за 2-0, да видиш дали Јуве ќе се вратеше. Како шо одеше натпреварот тешко, шо значи Милан е оштетен и тоа многу.....
Па тогаш ќе беше 2-2, второ полувреме пак момците ќе се вратеа.

Заборавете го веќе стариот Јувентус, и со Наполи губевме 3-1, па се вративме во игра... 3-3 на крајот.
 

Nino Manchester

Oŋce α RED, αlwαys α RED
Член од
4 јуни 2009
Мислења
14.532
Поени од реакции
17.891
Супер утакмица во второ полувреме милан падна ја изгуби средината и јувентус го искористи тоа а што се оденсува до судењето точно имаше спорни ситуације и за јуве ама прашање е да го признаеше голот на мунтари како ќе се одвиваше утакмицата
 
Член од
17 декември 2008
Мислења
4.232
Поени од реакции
3.868
Истово се случи со Англија-Германија,голот на Лампард,ова вечер беше само реприза,добро обработено ипак...
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.705
Поени од реакции
43.821
Не сум сигурен ама 90% мислам дека се гледаат градите, ако знаеш каде има официјални правила дај линк за да видам (ме мрзи да гуглам)
Дебатирано е тоа на форумов одамна, ставани се и слики од УЕФА или ФИФА, не е офсајд она погоре али во секој случај далеку е тоа од компензација, срамота е и да се објаснува зашто, на Милан на најпокварен начин им беше скратено водство од 2-0, оштетени се грдо, не памтам последен пат коа некој тим вака го јадел во ваков меч, убер битен. Последен пат вакво нешто им се деси на англичаните на СП против немците.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom