Метла за Грците

nako

No1
Член од
22 јануари 2006
Мислења
918
Поени од реакции
35
Една мала забелешка, многу луѓе ќе бидат на работа тоа време, молба до М.И.Ц. следните вакви видови на востанија да ги прави во времето после работното време за да се добие во масовност.
 

theMac3donian

Мак3донецот
Член од
5 февруари 2007
Мислења
3.690
Поени од реакции
259
Гледајте во МК имало 200.000 грци... не ги разбирам парталиве што зборуваат но играат на карта дека „нападот е најдобра одбрана“, едноставно да не ти се верува.


За да не пискаме ние, тие пискат дека во МК имало Грци...
Видеото е на грчки и не го разбирам.
 

concrete

alte Esel
Член од
22 март 2005
Мислења
12.248
Поени од реакции
1.703
Kako nema...ima...site Vlasi si se smetaat sega grci...:)
 
Член од
31 јули 2007
Мислења
1.580
Поени од реакции
39
Kako nema...ima...site Vlasi si se smetaat sega grci...:)
А ти само дробиш и дробиш и дробиш.......

Камо среќа сите да се ко власите, најлојалните граѓани на Македонија
 

concrete

alte Esel
Член од
22 март 2005
Мислења
12.248
Поени од реакции
1.703
А ти само дробиш и дробиш и дробиш.......

Камо среќа сите да се ко власите, најлојалните граѓани на Македонија

........................................................................i jas sum "vlav" i ne sum lojalen (na nekoja si multietnicka,multikonfesijalna, multi MATNA drzavicka)..i da ne bev germanec, ke probav da stanam grk...bugarin sigurno ne... :)
 

Serpico

Сковинистратор / I'm Batman
Член од
25 јануари 2007
Мислења
11.166
Поени од реакции
691
Да ве потсетам на изјавата на Караманлис за неговата национална припадност, за да ви текне за кои Македонци зборуваат?
 
Член од
14 март 2008
Мислења
574
Поени од реакции
14
абре, ова се мисли на канцеларијата за врски во Скопје... да не мислите на Битола, море еј...
 

concrete

alte Esel
Член од
22 март 2005
Мислења
12.248
Поени од реакции
1.703
se menja..se menja...pocni da ja grees ringlata...VODATA VRIE, MEURCINJA KOLKU SAKAS... :)
sto mislis od kade se namnnozija tolku bugari,torbesine stanaa albanci ,turci kaj da se zavrtis..... ??? :)
uste nekoja godina vaka , Makedonci so fener ke baras.... :)
 
Член од
30 јануари 2005
Мислења
7.397
Поени од реакции
1.308
se menja..se menja...pocni da ja grees ringlata...VODATA VRIE, MEURCINJA KOLKU SAKAS... :)
sto mislis od kade se namnnozija tolku bugari,torbesine stanaa albanci ,turci kaj da se zavrtis..... ??? :)
uste nekoja godina vaka , Makedonci so fener ke baras.... :)
Ја нема да барам, ќе се погледнам во огледало :helou:
 

Macedonia>>Europe

Faster Than Light
Член од
6 јуни 2007
Мислења
2.582
Поени од реакции
836
se menja..se menja...pocni da ja grees ringlata...VODATA VRIE, MEURCINJA KOLKU SAKAS... :)
sto mislis od kade se namnnozija tolku bugari,torbesine stanaa albanci ,turci kaj da se zavrtis..... ??? :)
uste nekoja godina vaka , Makedonci so fener ke baras.... :)
Хаха многу го посакуваат тоа ама за среќа нема да се случи. Една книга за тебе да прочиташ - ПИРЕЈ.
 

Smoke_a_lot

НЕСОПИРЛИВ
Член од
16 март 2008
Мислења
707
Поени од реакции
63
Утре тајните македонски востанички весници ќе ги објават деталите за Метларското Востание
 
Член од
8 јуни 2008
Мислења
14
Поени од реакции
0
имаше еден предлог дали да се навлажни асфалтот пред метање што мислите вие?..Дали треба да се дигне поголема прашина околу тоа?
 
N

n/a

Гостин
Ај малку `програмски активности`....
:)
-Јас само што ја завршив листата на поканети печатени и електронски медиуми за утрешниот настан.
-На сите нив им е укажана замислата и очекувањата од утрешниот `хепенинг` пред грчката канцеларија за врски.
-Сега ќе одам лично да го поканам и Ерван Фуере,амбасадорот на Е.У во Македонија,и тој да дојде и лично да види како им го почитуваме актот на најдемократите од демократските земји кои што тој ги претставува.
-треба да се пријави во полиција околу 12ч...
-после тоа ќе се занимаваме со `внатрешна организација` :)

МОЛБА.
1.Ги замолувам сите заинтересирани граѓани кои што сакаат да ни се придружат на нашиот симболичен протест да носат маички,кои што ја носат пораката сами по себе.Приказ имате во галерија,кај Серпико.
2.Ги замолувам сите граѓани да разберат дека целта може да ја постигнеме само преку мирен и контролиран протест,иронизирајќи ја грчката фашизоидна глупавост.
3.Се чекаме или пред М.Ц.И во 10ч15 до 10ч30 мин,или директно пред грчката канцеларија за врски во 11ч.
Оние кои што се уште не си набавиле маички,ќе може да го сторат истото на едно од двете посочени локации.
4.Носете си метли!
 

Kajgana Shop

На врв Bottom