Метла за Грците

Член од
5 април 2008
Мислења
107
Поени од реакции
1
BRAVO

Дадено другар....
п.с Во понеделник ќе свикам пресс...
и ќе го канам официјално и Ерван Фуере да дојде и да види како тоа ние чистиме...
пред амбасадата на една земја од Е.У (која што тој ја претставува) и која што земја наметнато ја сметаат за `колевка на културата`.

Bravo i sekoja cest ...Ke storam sve i jas da dojdam od Ohrid so so pogolem broj
 

ABC

“градител“
Член од
24 февруари 2005
Мислења
15.696
Поени од реакции
192
Најдобро би било на секој државник што ќе ја посети Македонија во иднина да му се доделува МЕТЛА со посебна церемонија како симбол на еднаквост со сите граѓани на Република Македонија.Еднаквоста да биде рангирана според должината на рачката од метлата.Што поеднаков со Македонците тоа подолга рачка.:toe:
 
Член од
13 април 2008
Мислења
12
Поени од реакции
0
Прилеп се придружува на Првото Метларско Востание во Македонија. Да им кажеме на атињаните дека не ни е срам да метеме и тоа на лице место среде Скопје, да ги изметиме, загадуваат околина, нема смисла, се повеќе придонесуваат за ефектот на стаклена градина.
Тоа не смее да се дозволи.
Да живее РЕВОЛУЦИЈАТА!!!!
 
Член од
23 јануари 2005
Мислења
899
Поени од реакции
22
треба нешто радио спот? доколку ДА, кажувајте текст и да се снима што како..
 

Тикви4ка

Нарцис со сина крв
Член од
1 март 2007
Мислења
3.134
Поени од реакции
273
ќе се потрудам да дојдам
 

ogledalo

провинцијалец
Член од
12 мај 2008
Мислења
3.198
Поени од реакции
173
dali mediumski ke se pokrie nastanov vo odnos na prethodno najjavuvanje po mediumite?
sekoja ideja koja vodi kon potenciranje na naseto dostoinstvo ja podrzuvam.

p.s. iam rasipana pravosmukalka i magicna krpa koja zena mi ne ja koristi gi stavam na raspolaganje !
 

Мартин$

Модератор
Член од
2 март 2007
Мислења
5.234
Поени од реакции
148
Дајте текст ќе пратам на сите медиуми.
Поздрав и подршка за собиров!
 
Член од
13 февруари 2007
Мислења
181
Поени од реакции
6
A da dojdeme so maski i so kanti vo koi(kao simbolichno)ima sredstvo za dezinfekcija.Samo doagaat ekipi oblecheni vo uniformi (moze i mantili)na koj pishuva higiena i dezinfekcija i kao chistat i dezinficiraat pred ambasada!:vozbud:Ama pazi nikakvo skandiranje paroli gluposti grcija vaka grcija onaka!Samo doagame rabotime i si odime taka edno 20-30 lugje!I seto toa jako mediski poddrzano!I sostaven govor za mediumi (koj ke go govori eden izbran portparol)Svaka chast za idejata,samo treba da se realizira!:vozbud:
 
Член од
5 април 2008
Мислења
107
Поени од реакции
1
kazite so treba okolu organiziranje...spremna sum za pomos..Radia,tv, tuka kaj mene.
Mozam da objavam i na internet radia ..treba pomos?
Ajde ova da go naprajme so pomasovno
 

Тикви4ка

Нарцис со сина крв
Член од
1 март 2007
Мислења
3.134
Поени од реакции
273
а да заборавив тоа да пишам.. ако треба помош знаете кај да ме најдете... мислам зеко знае
 

Мартин$

Модератор
Член од
2 март 2007
Мислења
5.234
Поени од реакции
148
Текстов:

На редовната седница на председателството на “Македонската Цивилизација и Иднина“, одржана во Куманово, се водеше конструктивна и долга дискусија. Беа донесени повеќе насоки и заклучоци за понатамошната работа на МЦИ со едногласно (демократско енвер-хоџовско) гласање.
Најглавниот заклучок е дека во вторник, на 10 јуни, ќе биде дигнато “Првото метларско востание во Македонија“. Првата метла ќе пукне (ќе се скрши), во 11 часот, истиот ден пред грчкиот козулат.
На грчката амбасадорка ќе и биде доделена “Златна метла“ за еколошки заслуги на граничните премини на фашистичка грција.
Ќе биде поканет амбасадорот Фуере, за да се соочи со цивилизираниот однос на граѓаните на државата што изнасилено ја нарекуваат колевка на демократијата.
Ќе можете да си набавите форумџиска маичка на лице место.

Повелете да го искажете револтот против грчите тормозења на нашите граѓани кога се наоѓаат на територијата на Поранешната Поробена Македонска Провинција Грција.


ТАКА, ПО ПРИЛЕП И КУМАНОВО КАДЕ ШТО “ПУКНАЛА ПРВАТА ПУШКА“, ЕВЕ И ВО СКОПЈЕ ЌЕ СЕ “СКРШИ ПРВАТА МЕТЛА“ ОД НАШАТА РЕВОЛУЦИЈА.

За повеќе информации ќе бидете известени дополнително. Подржете не, вреди!

www.forum.kajgana.com и www.forum.milenko.com.mk


е пратен на следниве e-mail-ови:
netpress@netpress.com.mk; makfax@makfax.com.mk; omo_ilinden_pirin@yahoo.com; vinozito@otenet.gr; rainbow@florina.org; manu@manu.edu.mk; contact@ohridnews.com; adonski@mt.net.mk; desk@moris.com.mk; a1@a1.com.mk; sitelvesti@on.net.mk; info@kanal5.com.mk; vreme@vreme.com.mk; koha@koha.com.mk: vest@vest.com.mk; novamakedonija@novamakedonija.com.mk; dnevnik@dnevnik.com.mk; utrinski@utrinski.com.mk

Ако сум пропуштил некои кажете контакт ќе пратиме и тамо. Се што ќе се напиши ќе им биде испратено.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom