Медицински и стоматолошки факултет

Член од
16 јуни 2011
Мислења
60
Поени од реакции
23
Член од
15 јули 2011
Мислења
33
Поени од реакции
7
Dali ima nekoj informacii za rezultatite od stomatoloski fakultet? Gledam za mnogu drugi fakulteti ima.
 

GavolRulz

hippopotomonstrosesquipedaliophobia
Член од
23 март 2008
Мислења
12.615
Поени од реакции
11.158
Dali ima nekoj informacii za rezultatite od stomatoloski fakultet? Gledam za mnogu drugi fakulteti ima.
Нема бе да им ебам тоа затупавената страна што ја имаат, цела година не се ја чепнале.
 
Член од
15 јули 2011
Мислења
33
Поени од реакции
7
abe kakva godina.. od 2005 nemaat nisto novo staveno. moze zatoa ni kazuvaa licno da odime
 
Член од
6 февруари 2009
Мислења
496
Поени од реакции
462
Ако си општа се 500 евра, ако си специјализант се 800,
а ако отвориш приватно растат нагоре. Да, според мене се исплаќа.
Во ОГРОМНА ЗАБЛУДА СИ! Јас сум специјализант и знаеш колку е плата на специјализант ( хирургија) еве ти точна бројка од ливче за плата: 24 633 ден е на ова додај плус 3-4 дежурства зависи дали е работен ден или викенд или празник нели, и се на се месечно ти се фаќа едвај 500че. Така да општ 500 специјализант 800 тоа е утопија! Татко ми што е специјалист 35 години па нема плата 800!
Ама тоа е тоа барем се работи со љубов и се останува после дежурство по цел ден и се доаѓа од дома во ниедно време итн итн...
 
Член од
27 јуни 2011
Мислења
225
Поени од реакции
42
Вака сега што прашав претходно околу националности се распрашаф преку др луге и гледаф од лани и од др факултети како е значи за нив има др квота(каде што горе долу сите ги примаат) а има и со по 50 60 поени а за 10-15 години кога државната администрација ке престане да зборува македонски никој нека не се чуди еееее патриоти бе :(
 
Член од
16 јуни 2011
Мислења
60
Поени од реакции
23
Во ОГРОМНА ЗАБЛУДА СИ! Јас сум специјализант и знаеш колку е плата на специјализант ( хирургија) еве ти точна бројка од ливче за плата: 24 633 ден е на ова додај плус 3-4 дежурства зависи дали е работен ден или викенд или празник нели, и се на се месечно ти се фаќа едвај 500че. Така да општ 500 специјализант 800 тоа е утопија! Татко ми што е специјалист 35 години па нема плата 800!
Ама тоа е тоа барем се работи со љубов и се останува после дежурство по цел ден и се доаѓа од дома во ниедно време итн итн...
Инаку тоа не го тропнав напразно.
Има многу луѓе кои ги знам и ми се блиски и земаат над 500 евра.
И не заебавај 24 000 специјалист по хирургија?
 
Член од
16 ноември 2009
Мислења
299
Поени од реакции
86
Во ОГРОМНА ЗАБЛУДА СИ! Јас сум специјализант и знаеш колку е плата на специјализант ( хирургија) еве ти точна бројка од ливче за плата: 24 633 ден е на ова додај плус 3-4 дежурства зависи дали е работен ден или викенд или празник нели, и се на се месечно ти се фаќа едвај 500че. .
Па не е лошо, а сите специјалисти зимаат отприлика толку со дежурства или варира од специјализацијата?

Матичните лекари имам слушнато дека имаат до 1000 евра заработувачка месечно сега со ова концесионерството.

Специјалистите во градски и републички завод истотака доста добро заработуваат од 600 до 650 евра, ова го имам слушнато од еден пријател на татко ми кој е епидемиолог.
 
Член од
15 јуни 2011
Мислења
2
Поени од реакции
4
Да но, ако има повеќе од 5 кандидати со исти бодови од кои треба да се избира кој ќе влезе а кој не, сигурно дека селекцијата ќе се врши по пат на приемен испит.
A dali ste slushnale za poimot vrski mozda??? Ne zafrkavaj imalo ushte 5 luge so isti poeni, od tie 5 luhe ke vlezat 2ca zashto trebalo da vlezat ushte 2ca so vrski.. a ostanatite se fatile za pogreshnata strana na stapot..
 
Член од
16 јуни 2011
Мислења
684
Поени од реакции
1.193
Дали е можно само 70 души да се пријавиле за физиотерапевти??? О.о
 

GavolRulz

hippopotomonstrosesquipedaliophobia
Член од
23 март 2008
Мислења
12.615
Поени од реакции
11.158
Ќе може некој утре да ја слика листата со резултати, да не одам до Скопје ?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom