Машински Факултет

Член од
25 март 2014
Мислења
31
Поени од реакции
20
да
пак си во државна квота
штом така си примен така остануваш до крај, без разлика на бројот на студенти на одреден смер
така да немаш гајле
ама па кај најде сега да се префрлаш, баш на колоквиумска
дај заврши го семестаров и ке дополагаш само 2-3 предмети во дуплата летна сесија и немаш гајле[DOUBLEPOST=1395706190][/DOUBLEPOST]и најважно крши нога :)
Ако е така супер :) Иначе ке довршам семестарот, ке гледам да се префрлам на следен зимски, а до тогаш ке гледам да положам Машински матерјали 1 и 2 (со ова ќе ми го важат Матерјали, технологии и испитувања)
 
Член од
23 септември 2010
Мислења
645
Поени од реакции
385
Има некој што е вонредно?
 
Член од
8 мај 2013
Мислења
141
Поени од реакции
71
Здраво луѓе :)
Јас сум средно стручно-машинска струка и сакам да ве прашам за машинскиов факултет:
Имам послабо знаење математика но планирам да одам 1 година курс +доколоку бидам примен на факсот и додатниот период, па дали би бил доволен тој период за да можам да го совладам материјалот?
На што треба да обрнам внимание во математиката -кои теми?
прочитав има нешто физика? ако може нешто во врска со неа :)
и некој додатен совет кој би ми бил од корист.
 
Член од
13 март 2012
Мислења
478
Поени од реакции
128
Здраво луѓе :)
Јас сум средно стручно-машинска струка и сакам да ве прашам за машинскиов факултет:
Имам послабо знаење математика но планирам да одам 1 година курс +доколоку бидам примен на факсот и додатниот период, па дали би бил доволен тој период за да можам да го совладам материјалот?
На што треба да обрнам внимание во математиката -кои теми?
прочитав има нешто физика? ако може нешто во врска со неа :)
и некој додатен совет кој би ми бил од корист.
Јас со две, три недели ја совладав целата математика, а камо ли една година. Сега башка полесно е него пред две години.

Sent from my GT-S6500D using Tapatalk
 
Член од
15 ноември 2008
Мислења
5.744
Поени од реакции
11.628
Здраво, od септември планирам да ве дружам. :)

Се мислам помеѓу Производно инженерство, Индустриско инженерство и менаџмент и Моторни возила.

Ако не ве мрзи да ми кажете нешто повеќе, нeкој инсајдерски информации :icon_lol:, лесно/тешко, професори, препораки? :D
 
Член од
20 ноември 2013
Мислења
2
Поени од реакции
0
Оваа година сум четврта во медицина и сакам да се запишам на машински, но незнаев на кој факултет ке одам и го одбрав за матура македонски, англиски, историја и еден стручен.. Дали имам шанси за да влезам или да не пробувам ич? :) :unsure:
 
Член од
13 март 2012
Мислења
478
Поени од реакции
128
Оваа година сум четврта во медицина и сакам да се запишам на машински, но незнаев на кој факултет ке одам и го одбрав за матура македонски, англиски, историја и еден стручен.. Дали имам шанси за да влезам или да не пробувам ич? :) :unsure:
Мислам дека нема везе со кој било предмети можеш да одш.Башка имав колешка од медицинско.Но сепак тоа беше пред 4год.
 
Член од
8 ноември 2009
Мислења
263
Поени од реакции
146
Колеги (дипломирани, а не студенти) дајте некоја информацијаако имате некакво искуство со фирмава ОЗОН дооел....знам дека работи со климатизација...ама поточно ме интересира услови за работа, плата и сл...секоја информација е добредојдена...вреди ли да се оди кај нив на интервју или е само губење време...
 
Член од
2 мај 2014
Мислења
6
Поени од реакции
0
Може ли некој да ми каже некој стварно добар професор за Математика 2 за Машински факултет? Итнооо :(
 
Член од
11 мај 2014
Мислења
2
Поени од реакции
0
ke moze li nekoj da mi kaze sto treba za statika za ispit kaj zlatko petreski ?
 

Klinton

wanna BOMB?
Член од
11 април 2010
Мислења
2.796
Поени од реакции
4.459
Здраво јас не планирам цела тема да ја читам затоа ќе ве прашам. Јас сум дипломиран информатичар во работен однос надвор од мојата струка. Сега сакам да запишам машински. Дали е можно да се истера факултетов без редовно присуство, зш јас можам да одсуствувам од работа ама најмногу еден до два дена во неделата? Ве молам без сеир фаќање
 

Kajgana Shop

На врв Bottom