Машински Факултет

Член од
25 ноември 2013
Мислења
2
Поени од реакции
0
Dali moze nekoj da izraboti seminarska po tema metalografija od 20 str i po koja cena?​
 
Член од
1 декември 2013
Мислења
2
Поени од реакции
0
Дали некој е запишан или пак знае каков е моторни возила смерот на машински и дали со оглед на тоа што ти е малку испуштена основата од математика и во средно си учел 2 години физика можеш да се надоврзеш на материјалот на факултетот? Ви благодарам однапред:)
 
Член од
3 август 2012
Мислења
431
Поени од реакции
1.012
Дечки, имам едно прашање. На машински факултет, моторни возила смерот - си се полагаат нели, како секаде, два колоквиуми и ако не ги положиш испит, right? Пошто има еден човек шо други филмови ми врти, со кратки, долги, вакви и такви прашања ваков и таков испит и колоквиум.
Фала.:D
 
Член од
15 јануари 2011
Мислења
371
Поени од реакции
497
Дечки, имам едно прашање. На машински факултет, моторни возила смерот - си се полагаат нели, како секаде, два колоквиуми и ако не ги положиш испит, right? Пошто има еден човек шо други филмови ми врти, со кратки, долги, вакви и такви прашања ваков и таков испит и колоквиум.
Фала.:D

Не сум на моторни возила ама имам некои предмети од таа област и кај тој професор што го слушав предметот беа колоквиумите составени: прв колоквиум долги(4) и кратки прашања(околу 20) и од двете посебно треба да имаш извадено минимум 30%, а вториот од долги прашања (исто 4) и задачa и од овие треба да го имаш извадено потребниот процент на бодови. E сеа какви им се другите предмети и кај другите професори појма немам знам имаат еден предмет сликички што треба да препознаваат и да пишуваат што е сликичката....
 
Член од
3 август 2012
Мислења
431
Поени од реакции
1.012
Да де, ама тоа во два колоквиуми, а не сто пати тестови, како шо ни викаше он.
 
Член од
12 мај 2012
Мислења
133
Поени од реакции
218
Има некој искуство со менување на смер ?:) Кој период може да се префрлиш, што е потребно, итн..
 
Член од
26 август 2009
Мислења
215
Поени од реакции
41
Најверојатно збориш за предметот 'Мотори со внатрешно согорување' тој предмет се полага така, кај професорот Миле Диммитровски и предметот е од смерот Термичко инженерство а не од Моторни возила. Миле Димитровски е раководител во смерот Термичко инженерство ;)
--- надополнето: 23 јануари 2014 во 21:57 ---
Не сум на моторни возила ама имам некои предмети од таа област и кај тој професор што го слушав предметот беа колоквиумите составени: прв колоквиум долги(4) и кратки прашања(околу 20) и од двете посебно треба да имаш извадено минимум 30%, а вториот од долги прашања (исто 4) и задачa и од овие треба да го имаш извадено потребниот процент на бодови. E сеа какви им се другите предмети и кај другите професори појма немам знам имаат еден предмет сликички што треба да препознаваат и да пишуваат што е сликичката....
Најверојатно збориш за предметот 'Мотори со внатрешно согорување' тој предмет се полага така, кај професорот Миле Диммитровски и предметот е од смерот Термичко инженерство а не од Моторни возила. Миле Димитровски е раководител во смерот Термичко инженерство ;)
 
Член од
14 септември 2013
Мислења
22
Поени од реакции
1
Ако може линк некој да ми даде од сите испитни и колоквиумски задачи собрани на едно место од Машински, или да ми испрати било какви материјали. Фала однапред :)
 
Член од
8 јули 2008
Мислења
4.493
Поени од реакции
8.128
Me interesira koj smer(bez ogled dali e 3/4 godini) moze da se zapise vonredno? (ako postoi moznosta da se zapise fakultetov kako vonreden student.
Barav informacii za ova na stranata, no ne naidov na nesto korisno.
Fala odnapred.
 
Член од
14 февруари 2014
Мислења
181
Поени од реакции
155
На техничките факултети мислам нема вонредно затоа што имаат вежби кои што се задолжителни.
 
Член од
25 март 2014
Мислења
31
Поени од реакции
20
Итно ми треба одговор :)
Сега сум втор семестар на моторни возила,што е потребно да се префрлам на Индустриски дизајн. Дали сеуште ке останам во државна квота, каде може да се види кој предмети ги признаваат од моторни возила итн.. Пишав email на машински факултет али досегашното искуство кажува дека каснат со одговор 15 дена :facepalm:
 
Член од
13 февруари 2012
Мислења
2.733
Поени од реакции
1.226
Итно ми треба одговор :)
Сега сум втор семестар на моторни возила,што е потребно да се префрлам на Индустриски дизајн. Дали сеуште ке останам во државна квота, каде може да се види кој предмети ги признаваат од моторни возила итн.. Пишав email на машински факултет али досегашното искуство кажува дека каснат со одговор 15 дена :facepalm:
да
пак си во државна квота
штом така си примен така остануваш до крај, без разлика на бројот на студенти на одреден смер
така да немаш гајле
ама па кај најде сега да се префрлаш, баш на колоквиумска
дај заврши го семестаров и ке дополагаш само 2-3 предмети во дуплата летна сесија и немаш гајле[DOUBLEPOST=1395706190][/DOUBLEPOST]и најважно крши нога :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom