Машински Факултет

Anco

За солун ДА, ЗА срем НЕ
Член од
1 ноември 2011
Мислења
8.603
Поени од реакции
15.406
Овој оглас за продажба на книги земете го со резерва...И да се договорите да му ги купите нема да ви ги донесе...Паталец, не гаталец.....
Морам лично вам да ви се извинам(а другите лица како сакат по нивно убедување)
Јас вам ви пишав обавестување дека Изненада тргнав за Албанија(една недела)
но дури сега пред малку гледам дека изгледа не сум го испратил,туку само напишал.
Таму ви објаснив како понатаму да постапуваме.
---------
А сум давал јас и други работи на „поштеност“, и има лица кој биле задоволни,како
Менде од Прилеп.
 
Член од
24 октомври 2013
Мислења
1
Поени од реакции
0
Mе интересира дали има француски во изборниве предмети?
 
Член од
7 јули 2013
Мислења
12
Поени од реакции
0
В година сакам машински да се запишам е сега незнам кој интерни предмети да ги запишам. Помош некој :)
Можеш буквално кои сакаш предмети да ги запишеш и интерни и екстерни, ја се заебав лани математика запишав екстерен, а они и со англиски примале.... Иначе ги важат буквално сите предмети за упис така да запиши си ги тие што ти се најлесни за да добиеш повеќе бодови на матурата :)
 
Член од
20 јули 2009
Мислења
865
Поени од реакции
600
Некој да каже нешто за смеровите Моторни Возила или Индустриско Инжењерство и Менаџмент?Дали се добри и дали би препорачале на тоа да отидам ? :D
 
Член од
19 ноември 2013
Мислења
3
Поени од реакции
0
Дали се бара многу теорија или па повеќе има решавање на задачи ? :)
Фала однапред.
 

*Slash*

Comfortably Numb
Член од
31 јули 2008
Мислења
758
Поени од реакции
1.207
Некој искуство со постдипломските на машински? Како се организирани, дали нешто се учи, кој е најбаран смер и сл.? Фала :)
 
Член од
19 ноември 2013
Мислења
3
Поени од реакции
0
И ако мозе казете ми дали е доболен успех над 4,5 (одличен ) за да се запишам на овој факултет ? Во сите 4 години..
 
Член од
13 март 2012
Мислења
478
Поени од реакции
128
И ако мозе казете ми дали е доболен успех над 4,5 (одличен ) за да се запишам на овој факултет ? Во сите 4 години..
Јас се запишав со 3 просек,така да со 4.5 би требало да немаш проблеми..
 
Ф

Флеш

Гостин
Јас се запишав со 3 просек,така да со 4.5 би требало да немаш проблеми..
совет од мене ,подготви се добро за да имаш некоја добра математичка основа ... нека ти кажат членовите тука што поточно да се подготвиш , кои тематики да ги повториш како алгебра итн ....
 
Член од
19 ноември 2013
Мислења
3
Поени од реакции
0
совет од мене ,подготви се добро за да имаш некоја добра математичка основа ... нека ти кажат членовите тука што поточно да се подготвиш , кои тематики да ги повториш како алгебра итн ....
Фала многу..инаку математиките никогаш не ми се проблем.Дури без учење добивам петки..туку добивам четворки и тројки по другите предмети..(општествените) ;)
Затоа ме интересира дали ке има некое учење на теорија или ке има повеќе задачи..?
и отприлика процентуално ако знае некој да ми казе :)
 
Член од
13 март 2012
Мислења
478
Поени од реакции
128
Фала многу..инаку математиките никогаш не ми се проблем.Дури без учење добивам петки..туку добивам четворки и тројки по другите предмети..(општествените) ;)
Затоа ме интересира дали ке има некое учење на теорија или ке има повеќе задачи..?
и отприлика процентуално ако знае некој да ми казе :)
Чум математика ти иде немаш галје ;)
 
Член од
18 јануари 2013
Мислења
24
Поени од реакции
13
Фала многу..инаку математиките никогаш не ми се проблем.Дури без учење добивам петки..туку добивам четворки и тројки по другите предмети..(општествените) ;)
Затоа ме интересира дали ке има некое учење на теорија или ке има повеќе задачи..?
и отприлика процентуално ако знае некој да ми казе :)

Математика ако ти оди како шо викаш ќе ти биде голем плус секако.Има и теорија и задачи,нема предмет кој може да го положиш само со едното,мора и на двете да поминеш за оценка.Лесно се совладува теоријата со учење не е којзнае што.Со редовно учење ќе немаш никакви маки :)
 
Член од
29 август 2010
Мислења
11
Поени од реакции
1
Некој искуство со постдипломските на машински? Како се организирани, дали нешто се учи, кој е најбаран смер и сл.? Фала :)
Цена на постипломските е 2000 евра. Одбираш ментор и со него се договараш за предметите. Имаш вкупно 7 предмети + магистерска. Ако има запишано повеќе од 8 постдипломци на ист предмет, тогаш може да се организира и предавање по тој предмет, инаку иде менторски. Се договараш со професорот што како, ти дава или предлага матријал и изработуваш семинарска.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom