Машински Факултет

Дискусија во форумот 'Образование' започната од DimceY, 30 август 2008.

 1. t20p18

  t20p18

  Член од:
  17 јануари 2018
  Мислења:
  36
  Допаѓања:
  48
  Може да ми кажете која е цена на индекс?
   
 2. Fenix31

  Fenix31

  Член од:
  16 септември 2018
  Мислења:
  4
  Допаѓања:
  0
 3. t20p18

  t20p18

  Член од:
  17 јануари 2018
  Мислења:
  36
  Допаѓања:
  48
 4. vlatkosaurus

  vlatkosaurus Sir

  Член од:
  23 јануари 2014
  Мислења:
  224
  Допаѓања:
  249
  Здраво живо,

  Ми треба човек што држи приватни часови ни повеќе ни помалку туку по машински елементи. доколку познавате некој ве молам споделувајте :)
   
 5. Newton'

  Newton' Fapstronaut

  Член од:
  25 јули 2015
  Мислења:
  214
  Допаѓања:
  172
  Уште Петар Симоновски го предава машински елементи? Колку што се сеќавам ако е он уште , многу лесно беше да се положи предметот , најтежок дел од предметот беа проетктните задачи и цртањето на нив
   
 6. Хефест

  Хефест

  Член од:
  15 ноември 2008
  Мислења:
  4.696
  Допаѓања:
  6.954
  Напиши си ги задачите на различни листови во книга, теоријата е лесна.
   
 7. Yolo

  Yolo

  Член од:
  14 јануари 2016
  Мислења:
  36
  Допаѓања:
  13
  Да, тој предава.
   
 8. rockie-punk63

  rockie-punk63

  Член од:
  8 ноември 2016
  Мислења:
  9
  Допаѓања:
  0
  Здраво,
  Дали ке може некој да ми објасни по детално како е на смеровите на м.ф.?
  Ви благодарам :) :)
   
 9. Тhe REAL

  Тhe REAL

  Член од:
  8 ноември 2009
  Мислења:
  230
  Допаѓања:
  110
  Машинскиот факултет има веб страна...За да дознаеш ти требаат два услова..Да знаеш да читаш и да ја отвориш веб страната.Или полесно е вака...некој да ти објаснува!
   
  На robertmkd му/ѝ се допаѓа ова.
 10. Anco

  Anco За солун ДА, ЗА срем НЕ

  Член од:
  1 ноември 2011
  Мислења:
  7.136
  Допаѓања:
  12.081
  Оди во Коце Металец за Кв.Бравар,ако фатиш просек во втора може и да се префрлиш за Кв.машинбравар...што ми фалеше мене што пензија си земав со тоа звање.
   
  На Elfeit му/ѝ се допаѓа ова.
 11. Snuff

  Snuff

  Член од:
  24 април 2014
  Мислења:
  94
  Допаѓања:
  109
  Браво и честитки за титулата сељак на годината на тема Машиснки Факултет :) Па за тоа е форумов бе дечко, некој да побара мислење од студенти на МФС, зошто одма тоа дрското и старинско "ХЕХЕ ОТВОРИ И ПРОВЕРИ САМ, ШТО Е ОВА САМО ПОМОШ БАРАТЕ ВИЕ МЛАДИВЕ". Ако те мрзи да одговориш, тогаш остави некој друг да го направи тоа :)
   
  На Hulse му/ѝ се допаѓа ова.
 12. Тhe REAL

  Тhe REAL

  Член од:
  8 ноември 2009
  Мислења:
  230
  Допаѓања:
  110
  Ако не знаеш како се прават глупи деца, прашај го таткоти!
   
 13. robertmkd

  robertmkd

  Член од:
  2 октомври 2015
  Мислења:
  91
  Допаѓања:
  43
  Не, туку во денешно време на гугл може мн добро да си го истражи секој смер, и после ако има некое прашање ќе праша овде. Што треба некој да му објасува за секој смер одделно? :P
   
 14. Yolo

  Yolo

  Член од:
  14 јануари 2016
  Мислења:
  36
  Допаѓања:
  13
  Пиши ми во порака што конкретно те интересира. :)
   
 15. moto--

  moto--

  Член од:
  30 ноември 2014
  Мислења:
  66
  Допаѓања:
  41
  Која е разликата помеѓу хидраулично енергетско инженерство и енергетика и екологија.
  Што можеш да работиш со хеи, а што со ее.
  Што е по перспективно.
  Ја листам страната ама нема баш ништо да те воведе во овие два смера.
   

Сподели преку: