Машински Факултет

Член од
23 јануари 2014
Мислења
239
Поени од реакции
250
Здраво живо,

Ми треба човек што држи приватни часови ни повеќе ни помалку туку по машински елементи. доколку познавате некој ве молам споделувајте :)
 

Newton'

Fapstronaut
Член од
25 јули 2015
Мислења
322
Поени од реакции
290
Здраво живо,

Ми треба човек што држи приватни часови ни повеќе ни помалку туку по машински елементи. доколку познавате некој ве молам споделувајте :)
Уште Петар Симоновски го предава машински елементи? Колку што се сеќавам ако е он уште , многу лесно беше да се положи предметот , најтежок дел од предметот беа проетктните задачи и цртањето на нив
 
Член од
15 ноември 2008
Мислења
5.728
Поени од реакции
11.564
Здраво живо,

Ми треба човек што држи приватни часови ни повеќе ни помалку туку по машински елементи. доколку познавате некој ве молам споделувајте :)
Напиши си ги задачите на различни листови во книга, теоријата е лесна.
 
Член од
14 јануари 2016
Мислења
52
Поени од реакции
17
Уште Петар Симоновски го предава машински елементи? Колку што се сеќавам ако е он уште , многу лесно беше да се положи предметот , најтежок дел од предметот беа проетктните задачи и цртањето на нив
Да, тој предава.
 
Член од
8 ноември 2016
Мислења
10
Поени од реакции
0
Здраво,
Дали ке може некој да ми објасни по детално како е на смеровите на м.ф.?
Ви благодарам :) :)
 
Член од
8 ноември 2009
Мислења
263
Поени од реакции
146
Здраво,
Дали ке може некој да ми објасни по детално како е на смеровите на м.ф.?
Ви благодарам :) :)
Машинскиот факултет има веб страна...За да дознаеш ти требаат два услова..Да знаеш да читаш и да ја отвориш веб страната.Или полесно е вака...некој да ти објаснува!
 

Anco

За солун ДА, ЗА срем НЕ
Член од
1 ноември 2011
Мислења
8.603
Поени од реакции
15.403
Здраво,
Дали ке може некој да ми објасни по детално како е на смеровите на м.ф.?
Ви благодарам :) :)
Оди во Коце Металец за Кв.Бравар,ако фатиш просек во втора може и да се префрлиш за Кв.машинбравар...што ми фалеше мене што пензија си земав со тоа звање.
 
Член од
24 април 2014
Мислења
106
Поени од реакции
110
Машинскиот факултет има веб страна...За да дознаеш ти требаат два услова..Да знаеш да читаш и да ја отвориш веб страната.Или полесно е вака...некој да ти објаснува!
Браво и честитки за титулата сељак на годината на тема Машиснки Факултет :) Па за тоа е форумов бе дечко, некој да побара мислење од студенти на МФС, зошто одма тоа дрското и старинско "ХЕХЕ ОТВОРИ И ПРОВЕРИ САМ, ШТО Е ОВА САМО ПОМОШ БАРАТЕ ВИЕ МЛАДИВЕ". Ако те мрзи да одговориш, тогаш остави некој друг да го направи тоа :)
 
Член од
8 ноември 2009
Мислења
263
Поени од реакции
146
Браво и честитки за титулата сељак на годината на тема Машиснки Факултет :) Па за тоа е форумов бе дечко, некој да побара мислење од студенти на МФС, зошто одма тоа дрското и старинско "ХЕХЕ ОТВОРИ И ПРОВЕРИ САМ, ШТО Е ОВА САМО ПОМОШ БАРАТЕ ВИЕ МЛАДИВЕ". Ако те мрзи да одговориш, тогаш остави некој друг да го направи тоа :)
Ако не знаеш како се прават глупи деца, прашај го таткоти!
 
Член од
2 октомври 2015
Мислења
109
Поени од реакции
50
Браво и честитки за титулата сељак на годината на тема Машиснки Факултет :) Па за тоа е форумов бе дечко, некој да побара мислење од студенти на МФС, зошто одма тоа дрското и старинско "ХЕХЕ ОТВОРИ И ПРОВЕРИ САМ, ШТО Е ОВА САМО ПОМОШ БАРАТЕ ВИЕ МЛАДИВЕ". Ако те мрзи да одговориш, тогаш остави некој друг да го направи тоа :)
Не, туку во денешно време на гугл може мн добро да си го истражи секој смер, и после ако има некое прашање ќе праша овде. Што треба некој да му објасува за секој смер одделно? :P
 
Член од
30 ноември 2014
Мислења
117
Поени од реакции
58
Која е разликата помеѓу хидраулично енергетско инженерство и енергетика и екологија.
Што можеш да работиш со хеи, а што со ее.
Што е по перспективно.
Ја листам страната ама нема баш ништо да те воведе во овие два смера.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom