Мачки (општи дискусии)

By Me

BLAH....
Член од
10 февруари 2008
Мислења
1.121
Поени од реакции
29
не ја разбирам поентава на реченицава ... О.о


бтв , за бањање не е голем проблем, јас ја бањам со хед ен шолдерс, односно истиот шампон што го користиме и ние, така да не ни мора некој посебен третман ... само водата да не е многу жешка , млака да е зашто ако е жешка се збрлавува и гребе : )

да да намокри мачка која не е навикната на бањање и ке видиш дали е до водата(колку е топла или колку е ладна)
 

Shorty

Вансериски
Член од
30 јануари 2007
Мислења
7.277
Поени од реакции
1.496
не ја разбирам поентава на реченицава ... О.о


бтв , за бањање не е голем проблем, јас ја бањам со хед ен шолдерс, односно истиот шампон што го користиме и ние, така да не ни мора некој посебен третман ... само водата да не е многу жешка , млака да е зашто ако е жешка се збрлавува и гребе : )
Поентата ми беше дека ми го скратија животот со тоа бањање. :helou:
 

Bidikov

Server guru
Член од
25 јануари 2005
Мислења
2.680
Поени од реакции
693
Се зависи како ќе го научиш мачето од мало, да малце им е страф од тушот бидејќи им „шишти“ но тоа не беше случај со тоа изродот од мачор кој го чувавме дома.

Мачор ко мачор стално доагаше дома срв накај црн и стално идеше на банкање ... ама да не се расправаме ова неговото идење не беше јас да го влечам или слично - фино лепо прво палење на чешмата во када мачоров буквално влетуваше и не искачаше дур не го избрка некој... некогаш дури нејкеше да изкочи и кога друг ке влезе во када, а еднаш 2 и пол саати со мене лежеше во када ...

Единствено што приметив е дека кога влегуваше во када ги спушта ушите сосема надоле - да не му влезе вода во уво ...
 

By Me

BLAH....
Член од
10 февруари 2008
Мислења
1.121
Поени од реакции
29
Се зависи како ќе го научиш мачето од мало, да малце им е страф од тушот бидејќи им „шишти“ но тоа не беше случај со тоа изродот од мачор кој го чувавме дома.

Мачор ко мачор стално доагаше дома срв накај црн и стално идеше на банкање ... ама да не се расправаме ова неговото идење не беше јас да го влечам или слично - фино лепо прво палење на чешмата во када мачоров буквално влетуваше и не искачаше дур не го избрка некој... некогаш дури нејкеше да изкочи и кога друг ке влезе во када, а еднаш 2 и пол саати со мене лежеше во када ...

Единствено што приметив е дека кога влегуваше во када ги спушта ушите сосема надоле - да не му влезе вода во уво ...
како јас немам ваква мачка како твојава бе
 
Член од
12 октомври 2008
Мислења
10
Поени од реакции
1
Јас редовно го бањам кучето, секогаш се бања кога се бањам и јас...т.е. заедно и ништо не ми реагира. Многу е мирно и како ќе му речам така прави. Многу сака мачки. Кога ќе види добра мачка веднаш ја крева главата нагоре и ја гледа без престан!:pos2:
ccccccccccccccccccccc a sam go banjas?:wink:
 
Член од
21 октомври 2008
Мислења
178
Поени од реакции
3
ja banjam vaka ke ja napolnam kadata so rozi mirizlivi ke zapalam indiski stapcinja so miris na opium po edna caska crveno vino pred banjanje ke i pustam soul music ....i neka tece voda:smir:
 
Член од
11 октомври 2008
Мислења
1.258
Поени од реакции
101
I jas sakam ma4e ama nema od kade. NE sum ni baral :)
Inaku samo ednas u zivot imam kapeno ma4e ali bese malo i nemav problemi a i drugarkami bese na pomos:D Posle so fen go susevme i kraj :)
 

Madness

12.12.2009
Член од
6 септември 2008
Мислења
344
Поени од реакции
28
AUUUU Koga si ja banjam mackata mislam so mecka deka se boram.. racete mi se so tetovazi celi hahaha od grebenje :pos2::pos2:
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.498
Ко да се откажувам од маче купување по сите прочитани постови :nesum:
Ако го навикнеш од мало, нема да си имаш проблеми, верувај ми :). Се навикнуваат брзо.
 
Член од
31 јануари 2007
Мислења
18.567
Поени од реакции
22.343
Јас моето маче не го бањам оно самото се чисти :toe:
 

word

Експресија...
Член од
2 октомври 2007
Мислења
298
Поени од реакции
3
Имам мачор кој е како снег бел,ама ептен се прај со прачини и
црнила по крзното.стар е 3 години,и никако несака да помисли да
влезе под туш.
Има некое решение или??
Замај со влажни марамици го избришај.
Од оваа нема друга причина:pos2::pos2:
 

ada

Модератор! ок?
Член од
21 август 2006
Мислења
5.706
Поени од реакции
566
Пред да го добијам моето маче, мачки не само што не сакав, туку ми беа и страшно одбивни. Сметав дека како што куче може да сака и да се сака, мачка не може. Ама...откако го имам малово злато резонирам сосема поинаку.

Уживање ми е секој момент со неа, и ја сакам...ух, можда и повеќе од што е нормално.
Не е арогантна, недружељубива и трома (за какви што ги сметав мачките), туку напротив е едно весело и социјализирано ангелче кое ужива да биде со останатите од домот, да се мази, да си игра...Ми пренесува толку милост и радост, па нема да претерам ако кажам дека откако ја имам, ме направи понежен и почуствителен човек.

Инаку, тука би сакала да се заблагодарам на Иван кој ми ја подари...Иако не бевме во најдобри односи, морам да ти кажам дека со тоа што ми ја даде, ти всушност ми даде среќа и неизмерно сум ти благодарна за тоа.:smir:

Па, еве го моето душиче Бети:back:



Btw, за Нова Година или за Божиќ, сакам да ја почестам со еден црвен кожен оковратник со медаљонче. А имам и желба да и ставам и машниче на главчето, али луѓе ме убедуваат дека тоа е ипак превише:kesa:
 

|И.И|

говно интерашко
Член од
24 јуни 2008
Мислења
5.563
Поени од реакции
6.684
Вака одприлика изгледаше мојот принц ама за жал не е веке мегу нас........
 

Kajgana Shop

На врв Bottom