Матурска облека, шминка и фризура

рок-кејт

незгодна ко кратко ќебе!
Член од
22 мај 2007
Мислења
1.024
Поени од реакции
70
Јас си купив фистанче, од Скејт шоп, Рокси, ногу фенси фустанче.. Обично, законски, ама ќе си го изнаносам, не ќе ми збират прашина в шкаф.. нов пар старки, и ајт.. колку да не сум без ич..:pipi:
 
Член од
19 ноември 2008
Мислења
740
Поени од реакции
284
Јас купив сиво сако,сиви панталони,бела кошула со риги и црни кондури.Најважно е што подоцна ќе можам да ги носам бидејќи се спортски ми се и нема да ми фаќаат прашина во шкаф.
 

KaiTekk

R&B boy
Член од
17 март 2006
Мислења
1.045
Поени од реакции
22
Јас купив сиво сако,сиви панталони,бела кошула со риги и црни кондури.Најважно е што подоцна ќе можам да ги носам бидејќи се спортски ми се и нема да ми фаќаат прашина во шкаф.
Другар од го зема ова? Ја се јадам да најдам нешто што може потоа да се носи а не е само за една употреба.
 

delfybuba

Schatje
Член од
22 октомври 2008
Мислења
1.212
Поени од реакции
93
Вистина е дека фустанот што ќе го носам ќе го облечам еднаш и дека не е исплатливо да се испотрошам за нешто што ќе биде фрлено во плакар ама стварно нервози ми представува матурава.

Фустанот што го шиев испадна ептен мизерен, накинџурен, нареден со премногу циркони и е премногу лошо шиен. Се нервирам, ќе го носам 2 саати ама сакам да се чувствувам убаво додека е на мене. Порасположена сум кога знам дека сум ептен дотерана и кога ништо не ми фали.. Ова не ми е по ќеф... Не одговара на мојот стил, премногу е елегантен, премногу е светкав. Едноставно не се чувствувам пријатно во него.

Иако сите советуваат да не се трошам премногу за матурата и да не се замарам сепак ми е неубаво во душичкава, несакам да бидам избегана принцеза од балот каде барале жена за младиот принц! Сакам да сум Мартина, убаво и модерно облечена.

Бев вчера Гостивар, кога видов какви фустани има се изедов! Мака ми е ептен што ги малтретирав моите да прават со мене цели турнеи низ Македонија за еден никаков фустан.

Однесов друго фустанче за шиење, ако не испадне како што треба ќе си го носам тоа што го планирав за другарската вечер, обично, тесно, црно до колена.

За крај:

Ебати матурата!
Иста сум и јас,ако не се чуствувам пријатно и убаво -амин.Ке пропадне се`...
А најсмешно е после ако се видам на снимка или на слика ке речам-леле па многу убаво сум изгледала јас,а за џабе сум се нервирала.
Значи ако се гледаш самата и мислиш дека не тистои или не ти одговара,не значи дека неубаво изгледаш.
Носи си го фустанот што си го шиела,тоа е твојата желба и замисла,после ке се каеш дека не си го носела и си се облекла во нешто сосем друго,отпушти се и уживај:smir:
 

kod

Член од
2 април 2008
Мислења
1.113
Поени од реакции
86
Ете помина и матурата..
Преубаво си поминав. Ми прекинаа нервозите што и како да искомбинирам. Си купив нов фустан последниот ден и презадоволна сум од шминката и фризурата.
Еве слика со партнерот :pipi:

ПС: Фустанот го имам подигнато за да не ми се валка инаку е скрос долг :pipi:
 

Attachments

Shorty

Вансериски
Член од
30 јануари 2007
Мислења
7.277
Поени од реакции
1.494
Мудро мудро x)
 
Член од
3 август 2008
Мислења
51
Поени од реакции
2
Ете помина и матурата..
Преубаво си поминав. Ми прекинаа нервозите што и како да искомбинирам. Си купив нов фустан последниот ден и презадоволна сум од шминката и фризурата.
Еве слика со партнерот :pipi:

ПС: Фустанот го имам подигнато за да не ми се валка инаку е скрос долг :pipi:
Кит катче, партнерот е прекрасен, фустанот уште попрекрасен, но ти си врв!Браво! Комбинацијата ти е за чиста 10ка!Инзворедна си!
 

kod

Член од
2 април 2008
Мислења
1.113
Поени од реакции
86
Кит катче, партнерот е прекрасен, фустанот уште попрекрасен, но ти си врв!Браво! Комбинацијата ти е за чиста 10ка!Инзворедна си!
Фала на комплиментите :back:
Ептен ми е убаво што после толку нервози за фустанот се испадна совршено :pipi:
 
Член од
21 ноември 2008
Мислења
617
Поени од реакции
63
Зборам во честа на машките... жените ја преплавија темава... а ние машките 5 минути во бутик и си земавме се што ни треба за матура... :pos:
Не се согласувам со ова што викас машките 5 мин во бутик и си зимаат што им треба...незнам за вас ама некој како менее беше до грција за несто интересно да си купи за матура и кога свати уствари што било матурата едно големо занесување, големо преувеличување не ми се зивее хаха:kesa::pos2:
 

babydol

Copy...
Член од
15 јули 2008
Мислења
1.561
Поени од реакции
92
Да не знае некој када можам да најдам, светки за тело , ама не сакам некои обични ми требаат за цел ден да ми траат сакам да кажам некои асални да бидат, купив млеко за тело на Дав ама не свети така како што јас си замислувам
 

kod

Член од
2 април 2008
Мислења
1.113
Поени од реакции
86
Да не знае некој када можам да најдам, светки за тело , ама не сакам некои обични ми требаат за цел ден да ми траат сакам да кажам некои асални да бидат, купив млеко за тело на Дав ама не свети така како што јас си замислувам
Купи си млеко за тело од Севентин со светки ептен е убаво и е околу 270 ден или пак има едно од авон во црвено шишенце е многу убаво. Ептен ситни светки има ама не изгледа онака нападно како да си истурила светки за торта врз тебе, 170ден е.
И најубаво млеко за тело со светки е од Кајли Миног шоутајм, незнам точно колку пари е ама колекција со парфем е 1700 ден. Преубаво мириса и светките цел ден ке ти стојат.:pipi:
 
Член од
26 јуни 2006
Мислења
288
Поени од реакции
24
Гледав фустанчиња на темава пред мојата пром најт...Ич не се нервирав околу фустан за матурската. Излегов со мајка ми еден ден в град само да разгледам шо има шо нема...и првото шо го пробав го купив :) Ми се допаѓаше моделот, нешто вака урбан стил, не многу свечен, црн, долг беше педа над колениците...
Битно е шо супер си поминавме ..
 
B

black angel

Гостин
smesno da no veke najdov kako ke mi bide fustanot neso kombinacija od ovie dva





samo uste snajderka da si najdam moze nekoj da mi preporaca?
 
Член од
1 септември 2008
Мислења
768
Поени од реакции
18
smesno da no veke najdov kako ke mi bide fustanot neso kombinacija od ovie dva





samo uste snajderka da si najdam moze nekoj da mi preporaca?
Emily od Strumica ako si podgotvena da dades mnogu pari , ke ti napraj i cevli i canta da odgovaraat so ova. I mnogu vazno, predvreme rasprasaj se kaj nea oti veke kaj fevruari kaj nea nema mesto.
 
Член од
2 ноември 2009
Мислења
72
Поени од реакции
2
Ja ke kazam edno samo poso GOLA VISTINA E A I POZNATA NIZ CELA MAKEDONIJA.... SITE ZNAEME deka koa ide maturska site setame po drugi gradovi KOBAJAGI nemozeme od kaj nas da najdeme pa vamu KAJ SO KE ODIME IMAS IZBOR OD TUKA DO SOLUN :pos2::pos2: i sea si ide slednovo ...... TI IMAS PATNI TROSKOVI ZA TOA ODENJE... IMAS HRANA TAA DEN..... VLEGUVAS PRV PAT VO NEPOZNAT TEREN ..... PRODAVA4OT TE MAMI A TI SI KAKO "TELE VO SARENA VRATA" neznajs so da prajs a ne pa DA KUPUVAS i ondaNAJUBO E TOA DA SI KUPES OD SOPSTVENIOT GRAD .... da bide so POPRAKTICNO i da mozes poise pati da go noses ......

Emily od Strumica ako si podgotvena da dades mnogu pari , ke ti napraj i cevli i canta da odgovaraat so ova. I mnogu vazno, predvreme rasprasaj se kaj nea oti veke kaj fevruari kaj nea nema mesto.
Ti sestro KADE MISLES DA GO NOSES FUSTANOT skroen od nekoja SIVA4KA..... zosto ne si poprakticna poednostavna.... i da mozes nesto da go noses i posle maturski ZNACI NE TOLKU SVECENO tuku POSPORTSKI da bide :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom