Матурска облека, шминка и фризура

girlll

§įмθπŞ ďª φΪШ
Член од
28 јануари 2007
Мислења
3.418
Поени од реакции
111
кит-катче сјаен е фустанов. Ептен ми фаќа око..
Бдв зашо повеќето особено од девојчињата дигаат фама за матура ко свадба да праат?
И на крај повеќето се у нешто да речеме исто.. Со гол гз скроз и на штикли што коа ги глеам мене ми е страв да не падне некој само што ќе ги облече па уше за матура да стаам тоа ласта паѓам доле. Па уште деколте коа ќе закачат некое катастрофа.. Лани у ГУЦ жими еден добар фустан видов.. И доека се испраќаа у школо девојчињата на оро стаени мушките кај што е најголо од позади застанати.. Не дека манијачат не им се игра. :jaj:Катастрофи мизерии.. Лошото е што ја викам до идната година дур ми дое мене ред до матура ќе стане у мода голи да идеме скроз демоде ќе сум ко стално :pipi:
 

plaslivka

the princess of virginity
Член од
5 февруари 2009
Мислења
170
Поени од реакции
7
kit katce bas vakov bel poraca???
 

kod

Член од
2 април 2008
Мислења
1.113
Поени од реакции
86
kit katce bas vakov bel poraca???
Не, порачав виолетов, несакам да одам за матура во бело... Не ја сакам бојата. :smir:
Инаку се надевам дека ќе испадне како што треба, ако не испадне нема да се убијам! :)

А да ми каже некој кај може да најдам убави сребрени сандали? Нежни да се ептен, со циркони. Не е битна цената :smir:
 

plaslivka

the princess of virginity
Член од
5 февруари 2009
Мислења
170
Поени од реакции
7
znaci kolku sto mozev da primetam vo gtc imase mnogu srebreni sandali , so cirkoni i so ubava stikla ,samo sto problemot e sto brojcinjata do 38 se izdigani uste pred edna nedela , zatoa sto na site odprilika im odgovaraat .I taka ama ke najdeme jas mislam , mene licno mi trebaat zlatni
 

kod

Член од
2 април 2008
Мислења
1.113
Поени од реакции
86
znaci kolku sto mozev da primetam vo gtc imase mnogu srebreni sandali , so cirkoni i so ubava stikla ,samo sto problemot e sto brojcinjata do 38 se izdigani uste pred edna nedela , zatoa sto na site odprilika im odgovaraat .I taka ama ke najdeme jas mislam , mene licno mi trebaat zlatni
Се преселив во ГТЦ и во Рамстор последниве 2 недели! По три пати неделно одам Скопје, Гостивар, Тетово! Вчера бев ама ништо немаше.. Само нозете што ме болат од скитање по продавници :(
 

plaslivka

the princess of virginity
Член од
5 февруари 2009
Мислења
170
Поени од реакции
7
i nisto ne najde breee????? Barem srebreni mislam deka ima dosta niz gradov ....
 
Член од
27 јули 2008
Мислења
79
Поени од реакции
0
lele fustanive se ubavi nekoi ne
no neli e premnogu?
 

зунза

Модератор
Член од
27 јануари 2006
Мислења
3.301
Поени од реакции
59
znaci kolku sto mozev da primetam vo gtc imase mnogu srebreni sandali , so cirkoni i so ubava stikla ,samo sto problemot e sto brojcinjata do 38 se izdigani uste pred edna nedela , zatoa sto na site odprilika im odgovaraat .I taka ama ke najdeme jas mislam , mene licno mi trebaat zlatni
Ват ју токин абаут?!
Го отепав то ГТЦ цел божји ден и едвај најдов ЕДНИ, САЛАМ, СРЕБРЕНИ САНДАЛИ СО КРИСТАЛИ. Ексик да фатат.
Рамстор и не го коментирам.

Конечно си порачав фустан... Размислував дали кратко фустанче или долг ама се одлучив за долг. :pipi:
Еве ви сликичка да го видите :)
Го порача? Го шиеш сакаш да кажиш? :pos: :pos:
 

rossonerka

too good to be true
Член од
8 октомври 2007
Мислења
6.081
Поени од реакции
889
Кит Катче во фустан од Елие Саб ауууууу :)
Оригиналниот фустан чини илјадници долари така да се надевам дека твојот шиен ќе биде сличен или приближно на тој фустан. Копија никогаш не е иста со оригиналот, посебно кога станува збор за фустан на најдобриот креатор за свечени фустани :)

Јас денес барав сребрени сандали и никаде нема грозни се сите. И се на плута многу плус штикла 15 цм. Аман не ли знаат дека некои луѓе се природно високи :icon_lol:
 

kod

Член од
2 април 2008
Мислења
1.113
Поени од реакции
86
Кит Катче во фустан од Елие Саб ауууууу :)
Оригиналниот фустан чини илјадници долари така да се надевам дека твојот шиен ќе биде сличен или приближно на тој фустан. Копија никогаш не е иста со оригиналот, посебно кога станува збор за фустан на најдобриот креатор за свечени фустани :)

Јас денес барав сребрени сандали и никаде нема грозни се сите. И се на плута многу плус штикла 15 цм. Аман не ли знаат дека некои луѓе се природно високи :icon_lol:
Се надевам дека барем малку ќе личи на овај фустан. :pipi:
Инаку за сандали ептен се разочарав. Многу грди беа сите што ги видов во ГТЦ па и во Рамстор немаше ништо посебно. Сите беа модели од минатата година па и од неколку години пред тоа. Мизерии:uvo:
 

зунза

Модератор
Член од
27 јануари 2006
Мислења
3.301
Поени од реакции
59
Се сложвам со погоренаведеното.
Јас едвај најдов и денес пак ојдов тука во Битола втори капарив :pos:
 
R

reactive89

Гостин
Зборам во честа на машките... жените ја преплавија темава... а ние машките 5 минути во бутик и си земавме се што ни треба за матура... :pos:
Мала помош за машките, по мој вкус шо би облекол јас и што бев облечен лани...
Лани бев облечен во бели фармерки и бела кошула, се мислев дал да облечам црната, али белата ми заличи посвечена нешо во тој стил... и луѓе верувајте ми нејќете да бидете во бело... ми истурија кока кола и не видов ни 2 саата од вечерта... бев полиен од глава до пети буквално... и така цела вечер ми се расипа мене... ми измислија нова мода, црно бело... хахахаха
Инаку, по мој вкус би облекол нешо бели, кремасти фармерки во стил на панталони, со некоја црна кошула или кошула која ќе биде во стил на спортско - свечена креација... една машна (што и немора) и сако - палтенце одозгора исто така во стил на спортско - свечен... (што и немора да се облече сако/палтенце)
За на нозе, нормално, што ви е покомфортно... или некои убави патики или некои кондури црни... јас за матура се чувствував покомфортен во патики, и патики си облеков... многу убаво ми стоеше се... не бев многу многу свечено облечен, а не бев ни облечен ко секојдневно нешто... мешавина на спортски и свечен стил... баш за машко мислам оти прилега за тие години...
И се на се потрошив околу 3-4000 денара... другите пари си ги сочував шо ми останаа едно 100тина евреи и си земав и си полагав за кола...:smir:
 

Маца_мк

♫♥good girl gone bad♥♫
Член од
13 февруари 2007
Мислења
6.421
Поени од реакции
464
Мојот фустан е сличен на овој модел

т.е., е овој модел само што горниот дел кај градите не е баш таков, пошто не ми се свиѓаше, премногу е отворен според мој вкус за да се избацам вака пред професори. Горниот дел ќе биде ваков
PromGirl-356062309 goren del.jpg
Бојата секако не е зелена, туку црн сатен со темно лилаков тул, кој се прелива на црно и препрепреубаво изгледа:pipi:
Бев на прва проба во саботата и се воодушевив, до крајот на оваа недела треба да биде готов.
Вчера си купив и црни чевли, многу лесно ги најдов. Висока штикла со напред као топуче за да не биде тешко одењето..многу е добар падот, многу се лесни, милина:pipi:
Сега останува уште ташничка и accessories, а за фризура, шминкање и маникир веќе ми е закажано..едвај чекам:vozbud:
 
Член од
5 февруари 2009
Мислења
7.467
Поени од реакции
4.028
abe aj dajte nekoi predlozi za masko
 
Член од
4 октомври 2008
Мислења
4.014
Поени од реакции
1.247
Може за машко некоја ваша идеја за сивкасти панталони?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom