Матурска облека, шминка и фризура

пробистипка

малечка
Член од
13 август 2008
Мислења
2.026
Поени од реакции
130
Воопшто не ми се замара со матурска и со матурски облеки уште сега :uvo:.Божем тоа е нешто најважно.Ке бидам облечена исто како и на секое излегување и сум сигурна што и да облечам никој нема да ме врати таму кај што ке отидам.И ова матурската е премногу драматизација.Креатори. шминкери, стилисти триста чуда боже мој.Се е безпотребно и менливо.Не е важно во што си важно е со кого си и како ке си поминеш.
 
Член од
2 ноември 2009
Мислења
72
Поени од реакции
2
Воопшто не ми се замара со матурска и со матурски облеки уште сега :uvo:.Божем тоа е нешто најважно.Ке бидам облечена исто како и на секое излегување и сум сигурна што и да облечам никој нема да ме врати таму кај што ке отидам.И ова матурската е премногу драматизација.Креатори. шминкери, стилисти триста чуда боже мој.Се е безпотребно и менливо.Не е важно во што си важно е со кого си и како ке си поминеш.

Ajde de samo pokasno ke svatat deka e taka sea USTE GI DRZI FILMOT "maturantkive" deka taa den treba da izgledas JUST LIKE SINDERELA :D...... abe NE GI STAVAJTE VO TROSKOVI RODITELITE SAMO... koa bi se vratil 1 godina nazad BI SE 4UKNAL :tapp: SO glavata vo ZID i ne bi SETAL po drugi gradovi za OBLEKA :) i tolku skapi raboti so sea 2 PATI GI IMAM IZNOSENO a premnogu se ne se BAS ZA IZLEGUVANJE mnogu ELEGANTNI se da gi ebam :D se znae SPORTSKO SI E SPORTSKO i kraj ......
 
Член од
17 ноември 2009
Мислења
84
Поени од реакции
7
ako saka nekoj modni dizajneri jas toplo mozam da gi preporacam:

Ivana Koceva i Nenad Sekirarski...

ama toa sto go nosev na matura ne go oblekov nikad, a za celokupniot izgled fuknav 400eura... neznam kolku mi bese pametno :jaj:
neznam kolku e sega toa noslivo, bese toa dalecnata 2003 :D
 

LordDragonII

Dr.Strangelove
Член од
15 август 2008
Мислења
10.995
Поени од реакции
5.726
Облечете си се нормално, фенси нека е, не да е скапо и после да може да се носи тоа а не да ви стои во плакар.
Матурската е свадба без невеста.
 

pAnDa`

Original..
Член од
5 ноември 2009
Мислења
578
Поени од реакции
35
Значи точно е дека кога станува збор за матурска тогаш сите ама тотално сите шетаме по други градови демек неможеме да си најдиме од нашиот град. Едноставно си купуваш тоа што ти лежи било да е од твојот град или од друг, и си гледаш и после матурската вечер тоа да си го носиш, зш сепак матурската е една вечер и ако гледаш само за таа вечер одиш во зијан. Вака си купуваш нешто по кул не толку свечено за да можеш и после матурската да си го носиш.:smir:
 
B

black angel

Гостин
ја си одбрав тоа што највише ми се свиѓаше и тоа и ке го шијам.......а и баш ми е гајле другите што ке кажат тоа е мој стил.......како и да е сигурно ке најдам некоја пригода пак да го облечам:smir:
 

Stre3T Danc@

The definition of #BFABB
Член од
10 април 2009
Мислења
1.690
Поени од реакции
146
Ете и мојата матура стаса, но одлучив да се замарам со фустанот и деталите по Нова година. Немам никаква оформена идеја што точно би сакала да носам, но за моден креатор повторно и верно би си ја избрала Сека Радончиќ. Жената е прекрасна, има уникатни идеи и мислам дека ќе ме разбере што ми треба. Сакам нешто оригинално, но да не го креира врз основа на веќе познат модел.
Што е до мене, би отишла во вообичаен шопинг на најубавите кул хип хоп парчиња облека и патики и би отишла на матура, но со оглед на тоа дека сите ќе бидат дотерани..не доаѓа во предвид да се издвојувам. :) Не за друго, ама многу сум stiff во елегантна облека.
Задоволна сум од работата на Сека Радончиќ уште оној пат кога ми креираше прекасно фустанче за на свадба. Беше во едноставен стил со зебрест принт, црвени прерамки и црвена трака подолу од струкот. Фустанчето ми остана да го носам и за понатаму и дури братучетка ми го носеше по мене на својата матура.
Затоа планирам пак да ја консултирам. Знае точно како да ги склопи работите и што одговара на твојата личност.
А за шминката, во принцип, професионалните фотографи секогаш имале талент и чувство за естетика во врска со тоа. Имам една другарка која се занимава со фотографирање и за мојата фотосесија ме нашминка одлично, но сепак би одбрала некој со повеќе искуство, како Дадар. Исто така и за фризурата.
Но..сепак има доста време.
 
Член од
17 ноември 2009
Мислења
84
Поени од реакции
7
Ej za kaj Dadar... zakazi si na vreme...
posto tie sto imaa zakazano na vreme izgledaa odlicno...
a onie koi zakazaa sminkanje u last minute... bea zakazani edna posle druga u nekoj pola saat vreme... i bea nasminkani.... kako da kazam... reda radi :pos2:

Seka takodje dobra kreatorka... ali ne sum nosela od nejze nisto do sega... nekoja naredna prilika...
 
Член од
25 ноември 2009
Мислења
692
Поени од реакции
191
кога станува за таков вид на свечаност која би ја памтела скоро цел мој живот,тогаш не би се запрашала за трошоците кои ги правам и би го пропуштила тоа на некој моден дизајнер кој се би искреирал шо би рекле од глава до пети.:pipi:
 

Opsessive fangirl

Безнадежен интелектуалец.
Член од
14 декември 2009
Мислења
291
Поени од реакции
137
Не ја сфаќам таа фама околу матурската, фризурите, фустаните... Бидете си свои луѓе. Сите ја прават едната иста грешка, се оптеретуваат што ќе носат, каква шминка ќе стават и каква фризура ќе направат за да после се каат и никогаш да не го погледнат тоа. Таквото умарање резултира со јајце на јајце фризури, прејаки шминки, превисоки штикли и фустани кроени како за балови во минатиот век!! Бидете си свои, креативни и останете единствени и верни на стилот! :)
 
Член од
26 декември 2009
Мислења
83
Поени од реакции
0
Ма само галама се дига за матурската... Се знае фармерки и кошула стандарт и потоа ќе можеш да го носиш =)
 

Very Nice Girl

Нојс
Член од
25 август 2009
Мислења
1.231
Поени од реакции
160
За матура... битно е само да си го задржите стилот... Не личи готик девојка да дојде ко принцезичка во розево на матура.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom