Матурска облека, шминка и фризура

BliND

Raptus regaliter...
Член од
16 јануари 2006
Мислења
3.963
Поени од реакции
361
Пак ќе споменам , зашто толку мачење за 1 вечер?
10 000 денари за еден убав помин ? Лако секој петок е исто , облечете си (купете си де, демек ново требало) фармерки и кошула/дуксер што и да ви се свиѓа (машките) , ионака за неколку часа ќе бидете премногу пијани за да се сеќавате што сте носеле (најчесто :helou:) . Џабе трошок пари е. Ионака не треба да држите говор пред сите тие луѓе ,едноставно треба само да одите и да се забавувате со најблиските. Ќе бидете поделени во групи , сакале или неќеле:).
 

D-r-ot

од поликлиника
Член од
8 јануари 2009
Мислења
3.360
Поени од реакции
941
Davajte nesto drugo za masko...Za zenski lesno e..Videte nesto siete i nosete:helou:

Samo da ne bide onaka u fazano na ЧИЧЕ u odelo....:wink:
 
Член од
5 декември 2008
Мислења
698
Поени од реакции
211
Јас си купив фустанче. И морам да признаам немам дадено толку пари за нешто такво до сега, надежно нема ни да дадам пак. Го купив пошто е стварно скроено ко за мој вкус и нема да најде друг такво.
Нема да славам се договорив со моите, значи нема да ми дојде никој. Па не го ни сфаќам тоа славење, што кога ти доаѓаат гости во 8 а ти си одиш во 9 и сите си седат кога ти не си тука.
А уште повеќе не можам да сфатам одење кај Дадар за 2000 илјади, па макар му биле увезувани шминките од не знам ти каде.
А па кога ќе ми спомнат солариуми пошто поубаво стоел фустанот, па и мене ме наговараа ме потсеќаат на ланските матурантки кои дојдоа ко ракови:pos2:
И последно нешто не можам да сфатам е деколтиња до стомак и минич до пола газ :toe: И ова се е толку вообичаено и нормално пошто пола одат вака:tapp:
Јас не одам по дискотеки,ама искрено се надевам дека не се облакате вака секој викенд
Ни јас да ти кажам па после се чудат зошто машките не ги сваќале сериозно...далеку од тоа дека треба да се затвориме или со шамии да одиме меѓутоа овој лош копиран и разботен кич од српската и бугарската естрада ретко каде го има на друго место во светов. Аку се облечиш нормално или ако имаш некое не толку разголено фустанче за матура или во саботните вечери веднаш им изгледаш чудно особено во очите на шмизлите ама на крај па и кој се грижи што мислат тие.. Во однос на славењето на матура не знам што е толку кревање фама околу тоа а и јас не знам зошто толку пари потрошив на работи што нема да ги облечам од охрид доагав за ск ама и таму не најдов баш нешто посебно...а за тие што доагале со џипови некој што спомна во претходните постови тоа секогаш го имало мислам дека кај вас е поизразено зошо ск е поголем град и имате доста разгалени бирократски керки и син4инја без гајле обичниот народ понекогаш има повеке вкус од оние другите...
 
Член од
8 јануари 2008
Мислења
142
Поени од реакции
10
луѓе низ скопје кај може да се најде кожни пантолони по поволна цена вака...или скај нешто барем? :mist:
 
Член од
1 септември 2008
Мислења
768
Поени од реакции
18
луѓе низ скопје кај може да се најде кожни пантолони по поволна цена вака...или скај нешто барем? :mist:
Za u Skopje ne bi znaela da ti kazam, no vo Strumica ima butik WANTED se naoga na stara carsija , mislam deka tamu imase a ako nema ke ti donesat po poracka.
 

kod

Член од
2 април 2008
Мислења
1.113
Поени од реакции
86
луѓе низ скопје кај може да се најде кожни пантолони по поволна цена вака...или скај нешто барем? :mist:
Браво бе Сале ориџинал како и секогаш :)
 
Член од
26 јуни 2006
Мислења
288
Поени од реакции
24
И јас сум матурантка оваа година и оште си велам дека има време...Сепак имам на слика едно моделче за фустанче шо ми одговара на стилот и на градбата на телото само не знам дали ќе излезе убава реализација. Штикли не планирам многу високи. За шминка не верувам дека ќе одам да закажувам во некој салон за убавина... До толку знам и јас да се нашминкам убаво, па и не е толко значајно за мене тоа. Битно е убаво да си поминеме. А за славење дома..хммм ќе има околу 15-тина луѓе, оние најблиските.
 
Член од
3 декември 2007
Мислења
3.718
Поени од реакции
772
СЕРИОЗНО!!! И сега?? Чаре друго - НЕМА... стварно не знам што ќе правиш... ај со среќа... оти единстен е низ цела Македонија.
Јас спремив од паломиве да ја утешам... Не знам како да правиме сега... Што мислиш, да оди на матура?:)
 

Jovannah

Smile me baby
Член од
11 февруари 2008
Мислења
584
Поени од реакции
50

Емкаа

the worst thing about prison was the dementors.
Член од
14 мај 2008
Мислења
4.979
Поени од реакции
12.531
seriozno nema mesto za kaj dadar/?????
Бегај,откажви матурата, нека ја откажет за догодина, и резервирај си уште одсеа место кај Дадар. Озбилно ова

Иначе онтопик
Мразам претерување за матура и полуматура, нашминкани ко ке ти се приближит да се уплашиш. Бидете поприродни и гледајте сооучениците од клас да ве препознает вечерта ко ке се појавите пред нив.
 
Член од
23 јануари 2009
Мислења
54
Поени од реакции
1
Луѓе дај ставете некое линкче за женски моделчиња :pipi:би ми биле од корист.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom