Матурска облека, шминка и фризура

Член од
27 јануари 2009
Мислења
1.044
Поени од реакции
40
ej decki a za sminkava ...jas iskreno se mislam dali da mu se DADAM na Dadar hahahahhaa sala na strana mozam li da mu veruvam na tipov???Ima nekoj iskustvo ???Inaku za pojasnuvanje na mojot stil za matura , spored mene fustanceto mi e epten specificno i zaljubena sum vo nego momentalno:) bojata mi e mnogu nezna a za spinkata zatoa sto sum potemna vo ten i imam temnokafena kosa i oci ke mi treba ubava temna sminka imate predlog koj da me sminka???
moj sovet ti e da odis kaj vlado georgiev a ne kaj dadar zatoa sto dadar site gi smnika isto bukvalno koga ke vlezes vo salata kade sto ke pravite matura sigurno ke vidis minimum 20-30 devojcinja nasminkani kako tebe, zatoa ke si otides kaj vlado i ke te napravi mnoguuuu ubavo i nikoj nema da bide kako tebe
 

Тикви4ка

Нарцис со сина крв
Член од
1 март 2007
Мислења
3.134
Поени од реакции
273
толку фама за ништо... ги гледаш сите креваат паники кој што ќе облакал па некако и тебе те фаќа еуфорија... Јас си стоев на моето дека сакам најобично фустанче додека не запна мајка ми да купам нешто што до ден денес ( те после две години) го немам ни облечено... парите што ми беа дадени за фризура и шминка си ги потрошив на ролерки кои и денес си ги обожавам наместо да ги фрлам на нешто што после два три саата ќе го избришам... предматурските журки беа далеку бољи од самата матура...
 

Вештица

love&reason
Член од
2 јануари 2009
Мислења
1.524
Поени од реакции
856
Јас си купив фустанче. И морам да признаам немам дадено толку пари за нешто такво до сега, надежно нема ни да дадам пак. Го купив пошто е стварно скроено ко за мој вкус и нема да најде друг такво.
Нема да славам се договорив со моите, значи нема да ми дојде никој. Па не го ни сфаќам тоа славење, што кога ти доаѓаат гости во 8 а ти си одиш во 9 и сите си седат кога ти не си тука.
А уште повеќе не можам да сфатам одење кај Дадар за 2000 илјади, па макар му биле увезувани шминките од не знам ти каде.
А па кога ќе ми спомнат солариуми пошто поубаво стоел фустанот, па и мене ме наговараа ме потсеќаат на ланските матурантки кои дојдоа ко ракови:pos2:
И последно нешто не можам да сфатам е деколтиња до стомак и минич до пола газ :toe: И ова се е толку вообичаено и нормално пошто пола одат вака:tapp:
Јас не одам по дискотеки,ама искрено се надевам дека не се облакате вака секој викенд
 

Zemzela

носител на титулата ултимативен клабер
Член од
19 јули 2006
Мислења
5.045
Поени од реакции
151
ej decki a za sminkava ...jas iskreno se mislam dali da mu se DADAM na Dadar hahahahhaa sala na strana mozam li da mu veruvam na tipov???Ima nekoj iskustvo ???Inaku za pojasnuvanje na mojot stil za matura , spored mene fustanceto mi e epten specificno i zaljubena sum vo nego momentalno:) bojata mi e mnogu nezna a za spinkata zatoa sto sum potemna vo ten i imam temnokafena kosa i oci ke mi treba ubava temna sminka imate predlog koj da me sminka???
Де бе малецко на Дадар :jaj: за што за една ноќ која ако се напиеш две вотки може и да не ја памтиш,убаво кажа имаш најдено облека уште шминка,па ти знаеш најубаво што и која ти стои нели :toe: чувај си ги парите лето иде :helou:
 
Член од
3 декември 2007
Мислења
3.718
Поени од реакции
772
ej decki a za sminkava ...jas iskreno se mislam dali da mu se DADAM na Dadar hahahahhaa sala na strana mozam li da mu veruvam na tipov???Ima nekoj iskustvo ???Inaku za pojasnuvanje na mojot stil za matura , spored mene fustanceto mi e epten specificno i zaljubena sum vo nego momentalno:) bojata mi e mnogu nezna a za spinkata zatoa sto sum potemna vo ten i imam temnokafena kosa i oci ke mi treba ubava temna sminka imate predlog koj da me sminka???
Барем веќе немаш дилема... Дадар е попунет уште од пред 2 недели... Те претицаа останатите ,,фенси" џиткачки на кеш.
 
А

Аернло

Гостин
Убаво ви викаат, чувајте си парите лето иде.
 
Член од
14 јули 2008
Мислења
1.449
Поени од реакции
50
ej decki a za sminkava ...jas iskreno se mislam dali da mu se DADAM na Dadar hahahahhaa sala na strana mozam li da mu veruvam na tipov???Ima nekoj iskustvo ???Inaku za pojasnuvanje na mojot stil za matura , spored mene fustanceto mi e epten specificno i zaljubena sum vo nego momentalno:) bojata mi e mnogu nezna a za spinkata zatoa sto sum potemna vo ten i imam temnokafena kosa i oci ke mi treba ubava temna sminka imate predlog koj da me sminka???
..Немам јас искуство кај него,а не ни верувам само можам да ти кажам што ми рекле.Користел многу добра и квалитетна шминка но сепак ми рекле дека за тие пари што ќе ги фрлиш дека не вреди.
Ах во тетово има една која предобро шминка,ретки се оние кои кажано имаат дарба за тоа:)
 

Potato

Cold hearted
Член од
18 мај 2007
Мислења
4.924
Поени од реакции
86
Абе барем кај нас, на матурската се игра ора.. Сакаш изгледа да не можеш да застанеш на нозе цел месец после матурската ^^

( штиклите имаат таков ефект, ако не се лажам )
 

Potato

Cold hearted
Член од
18 мај 2007
Мислења
4.924
Поени од реакции
86
Браво симонче, го послушувам твојот совет, ќе одам на хавајки!
 
Член од
8 февруари 2007
Мислења
1.968
Поени од реакции
43
Е добро де и јас носев мали штиклички на полуматура па не ме болеа нозете воопшто.
Да факт е дека е до личноста, јас можев сакав и носев :pipi:

Е сега за матурите..
Што знам стварно се дига преголема галама за нешто што трае неколку саати. Ал добро сите сме го поминале тоа, сите сме мислеле дека е бог знае што матурата па после сме се каеле. Е сега кој си е скромен си е скромен, кој сака да се истакне ќе го направи и невозможното да се истакне. :)
Искрено јас носев панталони на матура, јбг така сакав да бидам облечена. Шминката и фризурата ми ги правеше козметичарката која искрено не ми зема повеќе од 1000 денари :)
Ако знаете сами да си се шминкате нема потреба да плаќате само `име` како Дадар или Владо, сепак сето тоа си е ваш избор.
 

plaslivka

the princess of virginity
Член од
5 февруари 2009
Мислења
170
Поени од реакции
7
seriozno nema mesto za kaj dadar/?????
 
Член од
4 октомври 2008
Мислења
4.014
Поени од реакции
1.247
Дајте некоја идеја за машко да не е премногу класично само :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom