Матурска облека, шминка и фризура

Член од
26 април 2006
Мислења
13.024
Поени од реакции
1.940
прва вечер во хотел,
втора во ресторан,
Хотел како го рачунаш. Како хотелска соба или.....???

Кај нас ова е исто.
 

Mr.Deni

Животна грешка си ми ти...
Член од
4 мај 2007
Мислења
3.508
Поени од реакции
2.646
па... незнам... ај ваљда ќе пише некој друг матурант...
прва вечер во хотел,
втора во ресторан,
трета во дискотека..

некој од женскиве одат кај розе трајческа и симулар да кроет фустани од по 300 евра...
то е претеризам али... шознам... 3те вечери со истото да одам???

Аха така идело сега една вечер во хотел една во ресторан една во дискотека.Нејсе знам ние славевме во некој од скопските хотели и после тоа ке завршевме во некоја кафана на некоја маса :pos: и така се тоа во една вечер.Али ако веќе тоа е планот зошто да не баш супер.Еден совет брат не се замарај многу со облеката не викам јас секоја вечер да идеш со истата гарант има нешто интересно по дома али сега за во некоја дискотека специјално да фрлаш пари како тие што викаш по 300 евра не се исплаќа колку и да ги имаш тие пари зошто веруј ми во таа дискотека или ресторан нема многу да се замараат со твојата облека.Тие другари и женски на кој си им интересен како личност што и да носиш секогаш ке се со тебе а на тие брат што се љубоморни на тебе колку и да супер изгледаш пак ке ти најдат некоја мана.Мој совет не се замарај излези уживај јади пиј облеката е најмал проблем :wink:
 

Јован

дежурен сеирџија
Член од
16 октомври 2005
Мислења
4.892
Поени од реакции
265
Хотел како го рачунаш. Како хотелска соба или.....???

Кај нас ова е исто.
прва во ресторанот од хотелот... а ако има потреба земаш соба и вршиш работа па се враќаш назад:pos::pos::pos:
втора во ресторан... без хотел или соби за ноќевање или сл активности... во случајов ќе треба во кола или во грмушка:pos2::pos2:

Аха така идело сега една вечер во хотел една во ресторан една во дискотека.Нејсе знам ние славевме во некој од скопските хотели и после тоа ке завршевме во некоја кафана на некоја маса :pos: и така се тоа во една вечер.Али ако веќе тоа е планот зошто да не баш супер.Еден совет брат не се замарај многу со облеката не викам јас секоја вечер да идеш со истата гарант има нешто интересно по дома али сега за во некоја дискотека специјално да фрлаш пари како тие што викаш по 300 евра не се исплаќа колку и да ги имаш тие пари зошто веруј ми во таа дискотека или ресторан нема многу да се замараат со твојата облека.Тие другари и женски на кој си им интересен како личност што и да носиш секогаш ке се со тебе а на тие брат што се љубоморни на тебе колку и да супер изгледаш пак ке ти најдат некоја мана.Мој совет не се замарај излези уживај јади пиј облеката е најмал проблем :wink:
не се трошам до толку али... шознам... ако носам нешо шо сум носел нашколо имат некој одма ќе го рашират муабетот... леле види го јован... фармеркиве нашколо ги носеше на 23.11,2007...:pos:
и бтв... 2ра и 3та сами си организираме...сепак главното е на прва...
 

Mr.Deni

Животна грешка си ми ти...
Член од
4 мај 2007
Мислења
3.508
Поени од реакции
2.646
прва во ресторанот од хотелот... а ако има потреба земаш соба и вршиш работа па се враќаш назад:pos::pos::pos:
втора во ресторан... без хотел или соби за ноќевање или сл активности... во случајов ќе треба во кола или во грмушка:pos2::pos2:


не се трошам до толку али... шознам... ако носам нешо шо сум носел нашколо имат некој одма ќе го рашират муабетот... леле види го јован... фармеркиве нашколо ги носеше на 23.11,2007...:pos:
и бтв... 2ра и 3та сами си организираме...сепак главното е на прва...
Е па баш за овие селаци ти зборам јас.Што те боли на тебе што некој ке каже кој фармерки си ги носел кога и зошто не се замарај со нив бе друже они немаат попаметна работа искомплексирани типови и они ке нашле да зборат што кој носи.Ако гледаш така за нив ни 1000 евра нема да ти стигнат ако им правиш кејф на нив.Се е тоа убаво што сакаш да се дотераш али најважно биди си самоуверен лежерен јади пиј играј најважна е забавата а не облеката како да се спремате за идење по црвен килим како да се доделуваат оскари.Ај да се рече да се дотераш за главната вечер ајде ајде али за другите не се замарај.Доста бев оф топик :)
 

rossonerka

too good to be true
Член од
8 октомври 2007
Мислења
6.081
Поени од реакции
889
некој од женскиве одат кај розе трајческа и симулар да кроет фустани од по 300 евра...
то е претеризам али... шознам... 3те вечери со истото да одам???
Се претерува искрено со тоа матурата али ај тоа е традиција не им замерувам на матурантите. И од искуство кажувам првите 5 минути на матура гледавме што носиме, а после тоа облеката беше на последно место. И имаше матуранти со гардароба што дале помалку пари а изгледаа толку убаво, спрема оние што фрлиле огромна сума а изгледаа толку смешно и теткински.
Гледај убаво да си поминеш а не дали некој ќе ти рече еееее ова си го носел и порано. Не живееш за нивните трач муабети!
 
E

elence*$

Гостин
абее стварно е заебано да се мислам шо ќе носам на 3 вечери, ама ме чуди шо другиве првапат слушаат за ова 3 вечери славење... можеби само кј нас е то, охриѓани брее, ако не те испулет од гла до петици како си облечен болни ќе легнат...тој ден е резервиран за то... пред гимназија паа имат многу луѓе дојдено (читај сите!) за да ги оговарет матурантиве... многу е патиетично и ниско, ама шо ќе прајме...

иначе да не забегаме од темава...:) си купив многу убај вискоки црвени сандали, полу затворени се..не можев слика да најдам, и си шијам фустан црвен, едноставен... не ни сакав шивачкана да ја мачам многу за нешто шо само еднаш ќе го облечам :) и комплет се спремав за прва вечер....... а за другите ќе си земам нешто шо ќе можам да си го носам летово, сепак да не е фрлање пари :)

еве сликичка од фустанот шо го шијам, со мали измени :)
 

Attachments

зунза

Модератор
Член од
27 јануари 2006
Мислења
3.301
Поени од реакции
59
Боо лошооо... вкрај!
Сега баш бев да гледам матуранти, и гледам девојки - лепотици, ама фустаните кома. :nesvest:

И сите на солариум испеченим, ко од рерна извадени во тие фаците, и со тие глупите сатени,жоржети, розеви,сини. Моделите извадени сите е вака ко тие погоре на сликата, кој од кој поголема торта.
Во косите, фризурите сите ко клонирани. Како сите кај еден фризер да се праеле. Бидете оригинални да му се сневиди, имајте стил.
 

Мишелинка

расол
Член од
19 мај 2006
Мислења
3.449
Поени од реакции
385
Боо лошооо... вкрај!
Сега баш бев да гледам матуранти, и гледам девојки - лепотици, ама фустаните кома. :nesvest:

И сите на солариум испеченим, ко од рерна извадени во тие фаците, и со тие глупите сатени,жоржети, розеви,сини. Моделите извадени сите е вака ко тие погоре на сликата, кој од кој поголема торта.
Во косите, фризурите сите ко клонирани. Како сите кај еден фризер да се праеле. Бидете оригинални да му се сневиди, имајте стил.

За солариумот морам да ти кажам дека и еден куп машки се кварцаа:) Се дробев од смеење кога го дознав ова и ги умрев од реметење машкиве од клас:)))
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.496
Како да биле на екскурзија на Сонцето. Не сум матурантка оваа година, но мислам дека ова е веќе претеризам. Сите ме знаат како една личност и не вреди а и глупаво е за една вечер да се кварцам, да земам некој фустан на газ да паѓаат кога ќе ме видат и слични работи.
Треба да си бидеш онаков како што си.
 

Точкест

I'm Awesome
Член од
25 јануари 2007
Мислења
7.641
Поени од реакции
457
Како да биле на екскурзија на Сонцето. Не сум матурантка оваа година, но мислам дека ова е веќе претеризам. Сите ме знаат како една личност и не вреди а и глупаво е за една вечер да се кварцам, да земам некој фустан на газ да паѓаат кога ќе ме видат и слични работи.
Треба да си бидеш онаков како што си.
Види никој не дознава дека матурата не е ништо посебно до самата вечер т.е. сабајлето.
Штиклите од незнам колку пари ќе ги остави под маса и цела вечер ќе ја помине боса или евентуално ако си носи некои си такви папучи/апостолки затоа што од штиклите ќе ја заболат нозе дури 15 минути одкако ќе влезе (зборам за било која девојка)
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.496
Како на матурата на братучед ми, се испорасоблекле сите по саат време. Па и кај мене ја полуматура се распоблекоа типките, дошле со штикли 10ка на 14 години. Нездрава работа.
Туку, партнерката на братучед ми многу ми се допаѓаше како беше облечена. Висока девојка, елеганти кондури, убава кошула, кожни пантолони и едноставна фризура, разлетана и седеше косата. Немам коментар.
Изгледаше девојчето како од Холивуд да е. Со паметна комбинација и со помалку пари може да се изгледа величествено.:)
 
Член од
20 мај 2008
Мислења
961
Поени од реакции
43
синоќа баш ми беше матурската, право да кажам, свашта. некои до вчера во патики нон-стоп за испаѓање што се, се качиле на штикли 10-ка и боси играа. Јас на пр. си носам штикли (иако сум 1,80 висока), ама пак навика ми е да ги носам и не ми претставуваше мака синоќа да не седнам на столче :). го имаше и стариот добар кич, сатени и други светкави материјали. претежно бевме во црно-сребрена комбинација (јас носев црн фустан со сребрени чевли и детали). имаше една типка тој фустанот нејзин, буквално невестински модел, но црн. а машките беа ммм бонбончиња, како да не се тие што ги познавам... навистина убави комбинации на кошули, фармерки, сакоа и чевли или патики, ретко да имаше некоја утка.
 

joki

Погана Паганка
Член од
1 февруари 2006
Мислења
1.054
Поени од реакции
16
Кај нас традиционално Сатенот е матерјалот на боговите. Од 1000 фустани со кои продефилираа пуфлите, 900 беа сатен. Зошто не сфаќаат дека тоа е многу глуп и ограничен матерјал што стои на ужасно мала група луѓе? Модно фијаско беше оваа година. Катастрофа. Имаше 4 БОЖИЦИ и толку. Објективно, мажињата се секогаш постросани. Ем делуваат поискулирано ем личат на хомо-сапиенси.
 
Член од
2 септември 2007
Мислења
2.155
Поени од реакции
176
Јас бев во сатен. Тра-ла-ла-ла-ла. :baeh:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom