Матура

Член од
16 септември 2011
Мислења
36
Поени од реакции
3
Има ли некој прашања или одговори за гео и социо?Или секое школо различни дава ?
Секое школо различни си дава бидејки сами ги прават професорите. :)
--- надополнето: 12 јуни 2012 во 20:41 ---
Има ли некој прашања или одговори за гео и социо?Или секое школо различни дава ?
Секое школо различни си дава бидејки сами ги прават професорите. :)
--- надополнето: 12 јуни 2012 во 20:41 ---
Има ли некој прашања или одговори за гео и социо?Или секое школо различни дава ?
Секое школо различни си дава бидејки сами ги прават професорите. :)
 
Член од
12 јуни 2012
Мислења
1
Поени од реакции
0
napraiv fatal error, na apilakcijata za rabota se potpishav so celo ime i prezime..dali toa nekako poinaku bi vlijaelo ili samo poeni ke mu odzemat?
 

/МIRЧ3_МкД\

Временски патник
Член од
7 март 2012
Мислења
380
Поени од реакции
102
1poen ke ti zemat , i jas zgresiv , se potpisav samo Sailor Sam , a trebase toa your sincererely..
 

51743

Тепач на време
Член од
27 октомври 2010
Мислења
47
Поени од реакции
5
математика ја решивте таа со кружницата што се бараше радиус и периметар?
Да, ја решив..радиусот ми испадна 5, а периметарот 10ПИ
Се надевам дека ми е точна :) :)
 

51743

Тепач на време
Член од
27 октомври 2010
Мислења
47
Поени од реакции
5
Абе озбилно, една задача ми дојде 3/ 3 ^9. Така ја остајв, не напишав точен резултат. Кој ќе најди 3 на 9та колку е.
Инаку овие задачите да ги одбираја од учебник за 3та година за од некој факултет, немаше толку тешки да бидат.
На македонски имав среќа да се погодам во уба група, одење денес на сколија со сите машинци ме лупнаја. Ни формула некој да знај да кажи ни ништо.

Ама ШТО ГИ ЕБАМ, помина :D
isto i jas dobiv...1/3^8 i me mrzese da presmetuvam :confused: :)
--- надополнето: 12 јуни 2012 во 22:06 ---
ја решив дома нарајат задачата, и r=25
epa togas greska mi e :D
 

AN.

Член од
8 јуни 2012
Мислења
2
Поени од реакции
0
ја решив дома нарајат задачата, и r=25
друже ај ако не те мрзи сликај и постирај ја задачата со кружница да видам како си ја решил да споредам со мојата :D
 

Seniorita

џм..
Член од
11 април 2011
Мислења
1.344
Поени од реакции
681
Тоа беше ептен заебано прашање, не двосмислено туку ТРОСМИСЛЕНО ( како и целиот тест )

Јас пишав It wasn't nutritious ( или како и да беше ) само се сомневам дека ми е точно.
И ја тоа го пишав :)
 
Член од
8 јуни 2012
Мислења
8
Поени од реакции
9
Lugje ke ve zamolam ako moze nekoj od vas so e posiguren vo odgovorite angliski da gi ckrtne tuka na forumov i fino da gi spodeli so nas.. da vidime kakva e rabotata :D
 

/МIRЧ3_МкД\

Временски патник
Член од
7 март 2012
Мислења
380
Поени од реакции
102
abe uzivaj sea , taka poveke ke se zamaras a moze i da ne se tie :D , kako i da e za 20-30 dena ke izlezat rezultati i taman koga veke ke zaboravish deka si pravel test ke ti gi kazat i porelaksirano ke gi primish :D
 
Член од
8 јуни 2012
Мислења
8
Поени од реакции
9
Taka e , vo pravo si :) Tuku da se nadopolnam so tie odgovorite od klucot, ne mi e jasno kako moze da odi prvo 1-va, pa 3-ta vezba vo klucot 0.o
 
Член од
7 јуни 2012
Мислења
21
Поени од реакции
5
na koj nacin se ocenuva, na primer nad 20 boda e dvojka, ili treba da imas 50% od testot za da imas polozeno?
 
Член од
24 март 2012
Мислења
137
Поени од реакции
119
na koj nacin se ocenuva, na primer nad 20 boda e dvojka, ili treba da imas 50% od testot za da imas polozeno?
Јас знам дека треба 60 % да го имаш решено точно за 2ка
:confused:
И многу лесно беше и македонски и англски :P
 
Член од
8 ноември 2009
Мислења
30
Поени од реакции
15
и полоштина се бараше? :O :O :O

иначе супер поминав не беше нешто тежок тестот, колку што беше обемен.. јас очекувам сите да ми се точни освен две со заокружување.. едното со аголот 80 напишав, а требеше 100; а друго погрешно го пренесов на листата со одговори.. :tapp::tapp:
Леле немаше ли плоштина. Јас па и плоштина напишав :pos:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom