Матура

Член од
31 мај 2012
Мислења
228
Поени од реакции
146
Кога ги полагате интерните вие?
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.495
Да, грешка :) Ама не се секирајте за овие пошо се препишува на велико а и попуштаат многу.
 

Сталкерот

Резидентен космонаут
Член од
5 јуни 2012
Мислења
5.759
Поени од реакции
7.586
Различни се екстерните во сите училишта, џабе си разменувате материјали.
Ама ако се разменат доволно материјали/прашања, ќе завршат со цел материјал. Има одреден посзитивен психолошки ефект ова. Си викаш скратено е и те тера да го научиш оти срам ти е да не поминеш пар прашања :P
Let them play.
 
Член од
7 јуни 2012
Мислења
21
Поени од реакции
5
Aj neka mi kaze sega nekoj matematika, so reseni 3 celi zadaci skroz tocni, poveketo od zaokruzuvanje i dopolnuvanje tocni, ke polozam li :D
 
Член од
7 јули 2010
Мислења
1.695
Поени од реакции
828
Има ли некој прашања или одговори за гео и социо?Или секое школо различни дава ?
 
Член од
25 февруари 2011
Мислења
336
Поени од реакции
88
Luge ne ve sfakam, dojdoa eksternite i projdoa fala bogu odlicno. E sega ne znam zosto se prepucavate okolu odgovorite koga nitu eden ne gi znae. Baska eden ke rece edno,drug drugo i sekoj se misli i se jade samiot zosto odgovoril/ne odgovoril vaka ili onaka. Uzivajte teskoto projde, ova internovo e polesno baegi. Za dzabe ne rekle :" Sto pomalku znam toa podobro". Kulirajte, projde maturata(y)
 
Член од
25 февруари 2011
Мислења
336
Поени од реакции
88
Член од
1 јули 2006
Мислења
853
Поени од реакции
84
pa ova be druze lesno bese, avoiding e da go izbegnes celosno, a preventing e nesto ako pocnalo da se prae, pa da go sprecis(preventiva na naski kazano), a neli bese u vrska so ubivstvo, a ubistvo ili go izbegnuvas ili ne, nema preventiva.
Piranhas can be attacked by animals
8) __________
dolphins, caimans and large fish, so forming a shoal is a good way of
9) __________
being killed.

Реченицава не беше иста, немаше долфини, сменета беше. Инаку јас авоид заокружив (пошто они цело време ги авоид - пресент симпл, а не само еднаш во моментот - континус.. али изгледа фраза беше ова во гужвата и ете..) едино тоа ми е грешка тука.
 
Член од
23 јануари 2009
Мислења
10.640
Поени од реакции
2.504
Математика полагаше ли некој напредно? Баш ме интересира што имало. :D :D
Не знам ама по мое има она што го учевме а го немаше денеска...гранични вредности, експоненцијали, логаритми, тригонометрија...изводи не ми се верува да има и таму...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom