Матура

Член од
12 јуни 2012
Мислења
2
Поени од реакции
0
Оние што имале петки англиски од претходните години, отприлика колку грешки имале? Дали е строг критериумот или...?
 

Кико Д.

ULTRAS - way of life
Член од
26 јануари 2010
Мислења
11.435
Поени од реакции
9.676
Оние што имале петки англиски од претходните години, отприлика колку грешки имале? Дали е строг критериумот или...?
И ПАК СО ГЛУПИ ПРАШАЊА ! ЛЕЛЕ ЕЈ :mad:
 
Член од
7 јуни 2012
Мислења
87
Поени од реакции
52
Тогас за формули ке се замаравме така да исти ку*ац во два примероци. :pos: Како и да е се знај оваа година беа потешки од претходните тоа и контролорот ни го потврди. ;)
да ама исти се формулите не се менуваат ти сигурно ако си учел 4 години во средно математика и си правел тестови ќе ги знаеш, само ќе ги повториш и крај... а англиски не можеш да знаеш што ќе ти падне, некои зборови даваат првпат во животот што ги слушаш и да ги објасниш а прашањата не двосмислени туку 100смислени... :vozbud: јас како интерен го зедов англиски, па се надевам ќе се смилуваат професорите ќе направат полесен тест:P
 

Samurai Jack

Penspinner
Член од
15 април 2012
Мислења
3.659
Поени од реакции
8.660
Де ако му се наоѓа на некој некоја тема за македонски јазик, ми треба за матурава, треба да содржи од 300 - 400 зборови ? :)
 

vavio

Дипломиран Идиот
Член од
23 февруари 2008
Мислења
71
Поени од реакции
6
друже ај ако не те мрзи сликај и постирај ја задачата со кружница да видам како си ја решил да споредам со мојата :D
Дај ако ги памтиш броевите од должините на тетивите кажи ми ги оти ги заборавив :)
 
Член од
8 ноември 2009
Мислења
30
Поени од реакции
15
да ама исти се формулите не се менуваат ти сигурно ако си учел 4 години во средно математика и си правел тестови ќе ги знаеш, само ќе ги повториш и крај... а англиски не можеш да знаеш што ќе ти падне, некои зборови даваат првпат во животот што ги слушаш и да ги објасниш а прашањата не двосмислени туку 100смислени... :vozbud: јас како интерен го зедов англиски, па се надевам ќе се смилуваат професорите ќе направат полесен тест:P
Добро е ти барем формулите ги памтиш. Јас повеќето ги изведувам, посебно за тригонометрија освен sin(a+b) и cos(a+b) ни една друга не знам, ама ако ми требаат сите можам да ги добијам. :)
 

51743

Тепач на време
Член од
27 октомври 2010
Мислења
47
Поени од реакции
5
Добро е ти барем формулите ги памтиш. Јас повеќето ги изведувам, посебно за тригонометрија освен sin(a+b) и cos(a+b) ни една друга не знам, ама ако ми требаат сите можам да ги добијам. :)
хаха Петар, сеа знам кој си :))))) :)
 

Prime

Оптимус
Член од
4 јули 2010
Мислења
6.053
Поени од реакции
7.820





засега толку најдов :D
 

Кико Д.

ULTRAS - way of life
Член од
26 јануари 2010
Мислења
11.435
Поени од реакции
9.676
^ Repost
Ги има неколку страни поназад
 

Seniorita

џм..
Член од
11 април 2011
Мислења
1.344
Поени од реакции
681
Taka e , vo pravo si :) Tuku da se nadopolnam so tie odgovorite od klucot, ne mi e jasno kako moze da odi prvo 1-va, pa 3-ta vezba vo klucot 0.o
за англиски ли збореш?
и ја ќе се заебев ама видев дека уствари 3тата задача е ставена до 1вата, а 2рата под 1вата .. :)
 
Член од
7 јуни 2012
Мислења
87
Поени од реакции
52
Добро е ти барем формулите ги памтиш. Јас повеќето ги изведувам, посебно за тригонометрија освен sin(a+b) и cos(a+b) ни една друга не знам, ама ако ми требаат сите можам да ги добијам. :)
па добро и да не се сеќаваш убаво на некоја формула ќе ја изведиш... јас геометрија на пример плоштини волумени такви работи ништо не знам напамет, ги изведувам од основните од триаголник квадрат итн итн итн...
 
Член од
11 јуни 2012
Мислења
19
Поени од реакции
2
Дај ако ги памтиш броевите од должините на тетивите кажи ми ги оти ги заборавив :)
тетивите беа 14 и 40 цм, а растојанието меѓу нив 39 цм. се бараше радиусот, периметарот и да напраеш скица !!!
 

Kajgana Shop

На врв Bottom