Матура

Член од
8 јуни 2012
Мислења
67
Поени од реакции
20
јас полагав матура пред две години, си седнав си научив си ги извадов една 5 една 4 со вкупно 96 поени за запишување, си влегов на Електро. КРАЈ
да сте ми конкуренција не ни ви спомнував..... а и крај краева секако во документов има само Б А В Г итн..... т.е само одговори а прашања нема
ako prati ti pak
 
O

< O >

Гостин
јас полагав матура пред две години, си седнав си научив си ги извадов една 5 една 4 со вкупно 96 поени за запишување, си влегов на Електро. КРАЈ
да сте ми конкуренција не ни ви спомнував..... а и крај краева секако во документов има само Б А В Г итн..... т.е само одговори а прашања нема
Немаме време за вакви приказни (поуки) моментално...
Дојди друг ден
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.498
И ти потсети не ко ќе ја отвориш :D
Уште две недели и ќе биде, без гајле.
Воопшто не е смешно. Неписмена генерација сте, факт е тоа. Не можеш да ме разубедиш. (Со чест на исклучоци нормално) Јас кога полагав пред 2 години имавме 3 текста од кои никој не ни ни кажа ни дали ќе се тема ни слободен избор ни дали ќе е молба, барање, ништо. Па пак извадивме солидни оценки.

Ден пред да полагам јас и тие од моја генерација не дремевме по форуми да бараме теми, дремевме над книга и учевме.

Одлогирајте се од форумов и фатете тоа книгата разлистајте, ко тест за полицајци е ова по македонски, срамота е теми да барате.
 
Член од
28 октомври 2011
Мислења
97
Поени од реакции
140
од сигурни владини извори добив информација дека темата за романтизам ке гласи

Придонесот на Бајрон и Пушкин во светската литература во 19 век.
 
Член од
8 јуни 2012
Мислења
67
Поени од реакции
20
од сигурни владини извори добив информација дека темата за романтизам ке гласи

Придонесот на Бајрон и Пушкин во сведската литература во 19 век.
samo vo SVEDSKATA? :D dobro ako e tocna imash kafe
 

Leo Bonnie

Кад се врате скитнице
Член од
20 декември 2008
Мислења
4.477
Поени од реакции
5.532
Темава е за матура. Кој сака да ни поможи,нека ни поможи. Кој е за сеир, гитла.
 
Член од
28 октомври 2011
Мислења
97
Поени од реакции
140
не е битно то овдека дали ке е Т или со Д битно е на матурава со шо ке е иначе сигурно ке е ова :)
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.498
А зашто ?

Што фали на генерацијата 93/94 ?
Глеј шо се пишува по форумиве. Место да се користи темава за објаснување нејасни работи, ко по математика ние што си објаснувавме ден пред полагањето. Јас не планирам да ви солам мозок ниту да ви се правам паметна, ама вака вие на факултет не терате далеку, добронамерен пријателски совет ви е ова.

Кајмакчалан сигурно имаш 450 ПП :pos:
 
O

< O >

Гостин
од сигурни владини извори добив информација дека темата за романтизам ке гласи

Придонесот на Бајрон и Пушкин во сведската литература во 19 век.
Мислиш светстката?! и не може ништо да допринесат со дела пишувани во ист век туку генерации подоцна...
--- надополнето: 8 јуни 2012 во 17:12 ---
Уште две недели и ќе биде, без гајле.


Воопшто не е смешно. Неписмена генерација сте, факт е тоа. Не можеш да ме разубедиш. (Со чест на исклучоци нормално) Јас кога полагав пред 2 години имавме 3 текста од кои никој не ни ни кажа ни дали ќе се тема ни слободен избор ни дали ќе е молба, барање, ништо. Па пак извадивме солидни оценки.

Ден пред да полагам јас и тие од моја генерација не дремевме по форуми да бараме теми, дремевме над книга и учевме.

Одлогирајте се од форумов и фатете тоа книгата разлистајте, ко тест за полицајци е ова по македонски, срамота е теми да барате.
Моментално не е дискутабилно каква генерација сме, отвори посебна тема за впечатоци околу еуфоријава и пишувајте, не ги пригушувајте тука другите мислења.
 

Epics™

Академски граѓанин
Член од
29 септември 2011
Мислења
1.590
Поени од реакции
3.891
Глеј шо се пишува по форумиве. Место да се користи темава за објаснување нејасни работи, ко по математика ние што си објаснувавме ден пред полагањето. Јас не планирам да ви солам мозок ниту да ви се правам паметна, ама вака вие на факултет не терате далеку, добронамерен пријателски совет ви е ова.

Кајмакчалан сигурно имаш 450 ПП :pos:
Не во ред е јас те разбирам.
И јас ќе полагам утре, само проблемот е тоа што оваа еуфорија што се создава сега е започната од минатата година кога се пробија тестовите и се дознаа прашањата.

И сега сите се Horny за пак да направат такво нешто или пак да имаат можност да ги дознаат прашањата.
Мене лично нема да ми значи многу, седнав - научив, па сега со Господ напред ќе видиме што ќе биде утре.

Поздрав и фала за советот.
 
O

< O >

Гостин
Уште две недели и ќе биде, без гајле.


Воопшто не е смешно. Неписмена генерација сте, факт е тоа. Не можеш да ме разубедиш. (Со чест на исклучоци нормално) Јас кога полагав пред 2 години имавме 3 текста од кои никој не ни ни кажа ни дали ќе се тема ни слободен избор ни дали ќе е молба, барање, ништо. Па пак извадивме солидни оценки.

Ден пред да полагам јас и тие од моја генерација не дремевме по форуми да бараме теми, дремевме над книга и учевме.

Одлогирајте се од форумов и фатете тоа книгата разлистајте, ко тест за полицајци е ова по македонски, срамота е теми да барате.
Моментално не е дискутабилно каква генерација сме, отвори посебна тема за впечатоци околу еуфоријава и пишувајте, не ги пригушувајте тука другите мислења.
 

Memento Mori

Yeah science, bitch!
Член од
24 август 2009
Мислења
1.132
Поени од реакции
1.562
Уште две недели и ќе биде, без гајле.


Воопшто не е смешно. Неписмена генерација сте, факт е тоа. Не можеш да ме разубедиш. (Со чест на исклучоци нормално) Јас кога полагав пред 2 години имавме 3 текста од кои никој не ни ни кажа ни дали ќе се тема ни слободен избор ни дали ќе е молба, барање, ништо. Па пак извадивме солидни оценки.

Ден пред да полагам јас и тие од моја генерација не дремевме по форуми да бараме теми, дремевме над книга и учевме.

Одлогирајте се од форумов и фатете тоа книгата разлистајте, ко тест за полицајци е ова по македонски, срамота е теми да барате.
Значи не мора вреѓање ако е тоа твое мислење задржи си го за тебе.. :) а пошо викаш дека сте извадиле просек ви беше 3.0 така? и ете ај кажи ти шо оценки имаше на екстерните за да видиме со кои оценки нема да бидеме "неписмена генерација" :)
 

UnitedFan

Red Devil
Член од
15 август 2011
Мислења
140
Поени од реакции
44
Глеј шо се пишува по форумиве. Место да се користи темава за објаснување нејасни работи, ко по математика ние што си објаснувавме ден пред полагањето. Јас не планирам да ви солам мозок ниту да ви се правам паметна, ама вака вие на факултет не терате далеку, добронамерен пријателски совет ви е ова.

Кајмакчалан сигурно имаш 450 ПП :pos:
А ти мислењето за мојата генерација го доби од неколку коментари на форум?:) Ајде сега.
Јас за матурава се спремам 4 години, имав супер професорка со која покривме се од граматика до литература. Го повторив материјалот уште претходната недела, а деновиве ги решавав тестовите на matura.gov.mk и споделував мислења и информации со другарки.
Денес, ќе гледам ако можам да добијам информација плус, ама далеку, далеку од тоа дека нешто ќе ми смени фактот дали темата е за романтизам или не. Само сакам (отприлика) да знам на што сум, како и сите. Никогаш во живот немам пишувано есеј однапред, туку се на лице место, а не планирам таа навика да ја сменам. :)

@topic- Дали некој со сигурност знае да ми каже дали ќе има да се пишува и изместување/соопштение/записник/извештај покрај есејот или не?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom