Матура

Член од
27 јуни 2011
Мислења
225
Поени од реакции
42
ај ве молам некој нека ми каже колку поени имам од државна матура никако неможам да и пресметам имам 3 македонски 32 перцепитален и 3 англиски 42 перцепитален 100 пати се обидоф ама ептен некако нелогично излегува
 
Член од
15 јули 2011
Мислења
33
Поени од реакции
7
ај ве молам некој нека ми каже колку поени имам од државна матура никако неможам да и пресметам имам 3 македонски 32 перцепитален и 3 англиски 42 перцепитален 100 пати се обидоф ама ептен некако нелогично излегува
треба да ги знаеш и сите оценки од средно четирите години па после на калкулаторот од ФИНКИ мислам дека беше да си пресметаш целосно поени за уписи
 
Член од
27 јуни 2011
Мислења
225
Поени од реакции
42
треба да ги знаеш и сите оценки од средно четирите години па после на калкулаторот од ФИНКИ мислам дека беше да си пресметаш целосно поени за уписи
ama drugite gi presmetaf i sam a ovie od matura nemozesheshe ni tamu ni sam ne mozam nema vrska toa tie si posebno poeni
 

Јунајтед

Indifferent
Член од
5 јануари 2009
Мислења
3.974
Поени од реакции
1.622
ај ве молам некој нека ми каже колку поени имам од државна матура никако неможам да и пресметам имам 3 македонски 32 перцепитален и 3 англиски 42 перцепитален 100 пати се обидоф ама ептен некако нелогично излегува
3 * 2 *32/100 = 1.92 Македонски
3* 2 *42/100 = 2.52 Англиски
 
Член од
28 јуни 2010
Мислења
63
Поени од реакции
15
И мене истово ме интересира, исто така со колку поени се запишува на факултетов, колку се приватна, а колку државна квота
Јас лани се запишував општа медицина...Во државна квота беа до 96 ми се чини, јас со 94,3..незнам другите цифри за малку немаше да влезам..ама ја проширија квотата..Искрено ако сакате да се запишете медицински и имате навистина голема желба за тоа, не гледајте државна приватна квота..гледајте да ве примат....порано имаше многу разлика во цените, меѓутоа сега разликата е 200е ...барем по мене, јас се молев да ме примат...без разлика на квота :)
 
Член од
27 јуни 2011
Мислења
225
Поени од реакции
42
Јас лани се запишував општа медицина...Во државна квота беа до 96 ми се чини, јас со 94,3..незнам другите цифри за малку немаше да влезам..ама ја проширија квотата..Искрено ако сакате да се запишете медицински и имате навистина голема желба за тоа, не гледајте државна приватна квота..гледајте да ве примат....порано имаше многу разлика во цените, меѓутоа сега разликата е 200е ...барем по мене, јас се молев да ме примат...без разлика на квота :)
i sea kako ti se 4ini prva godina mn bubanje ili za kogo kako
 
Член од
16 ноември 2009
Мислења
299
Поени од реакции
86
Има бубање има, сепак се 16 предмета вкупно. :)
 
Член од
27 јуни 2011
Мислења
225
Поени од реакции
42
Ме фака страф сепак сакам да си имам дневно и по некој час за спортување и нзн дали да се зап на медицина да не биде ептен напнато
 
I

Intex

Гостин
Има многу бубање секаде. Ајде.
Ама сте запнале ебаго.

Избирате животна професија (или барем така лажат), и се поставуваат глупи прашање у стил на:
има бубање? Има комунистички професори? Има плавуши асистентки? А со црнечки пендрек професори?

Аманте.
 

zee German

mpkfa
Член од
12 август 2009
Мислења
6.403
Поени од реакции
6.024
Има многу бубање секаде. Ајде.
Ама сте запнале ебаго.

Избирате животна професија (или барем така лажат), и се поставуваат глупи прашање у стил на:
има бубање? Има комунистички професори? Има плавуши асистентки? А со црнечки пендрек професори?

Аманте.
абе остај ги нека си прашват децата, шо те заболе тебе ко ни мене ни тебе не не прашвет .
 
Член од
27 јуни 2011
Мислења
225
Поени од реакции
42
Има многу бубање секаде. Ајде.
Ама сте запнале ебаго.

Избирате животна професија (или барем така лажат), и се поставуваат глупи прашање у стил на:
има бубање? Има комунистички професори? Има плавуши асистентки? А со црнечки пендрек професори?
brat4e jas gleam perspektvna profesija kade mozesh zivotot da go obezbedish za*bi ti toa zivotna profesija gledaj vremevo od losho polosho :(
 
Член од
21 јули 2011
Мислења
12
Поени од реакции
0
Jas kje bidam malku nadvor od temava...ama sakam da prasam ,dali za upis na fax treba izvodot da ne e postar od 6 meseci..taka slusnav..
--- надополнето: Aug 6, 2011 11:05 PM ---
Jas kje bidam malku nadvor od temava...ama sakam da prasam ,dali za upis na fax treba izvodot da ne e postar od 6 meseci..taka slusnav..
 
Член од
17 јуни 2011
Мислења
21
Поени од реакции
4
Jas kje bidam malku nadvor od temava...ama sakam da prasam ,dali za upis na fax treba izvodot da ne e postar od 6 meseci..taka slusnav..
--- надополнето: Aug 6, 2011 11:05 PM ---
Jas kje bidam malku nadvor od temava...ama sakam da prasam ,dali za upis na fax treba izvodot da ne e postar od 6 meseci..taka slusnav..
Da, ne treba da bide postar od 6 meseci.
 
Член од
20 јуни 2011
Мислења
16
Поени од реакции
11
Koga se tocno upisite? ja znam deka se na 16ti i 17ti ama slusnav deka imalo izmeni.. Ako znae nekoj neka pise :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom