Матура

Член од
17 јуни 2011
Мислења
21
Поени од реакции
4
Македонски имам добиено 4 со 47.38
Англиски 3 со 47.68
Школска ми има добиено 3 македонски, и тоа со ранг од 6.69... англиски 2 со ранг 9.89

Стварно не ми е јасно како ги пресметуваат овие рангови, врз која основа... :/
Дали се воопшто валидни овие резултати на веб-страната....
 
Член од
17 јуни 2011
Мислења
21
Поени од реакции
4
Матуранти,ќе ми биде некој колега од на форумов на правен или не :D ?Сите сте се напнале медицина и информатички студии :D.
ќе биде, ќе биде... :))) Јас планирам на Правен во Битола :)
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Македонски имам добиено 4 со 47.38
Англиски 3 со 47.68
Школска ми има добиено 3 македонски, и тоа со ранг од 6.69... англиски 2 со ранг 9.89

Стварно не ми е јасно како ги пресметуваат овие рангови, врз која основа... :/
Дали се воопшто валидни овие резултати на веб-страната....
Сто пати е објаснето како се пресметуваат, имаш и 2-3 страни поназад. И спуштени ви се многу границите не се жалете, гледам македонски петката од 89 негде ви е, лани од 98,ХХ почнуваше.
 
Член од
17 јуни 2011
Мислења
21
Поени од реакции
4
Сто пати е објаснето како се пресметуваат, имаш и 2-3 страни поназад. И спуштени ви се многу границите не се жалете, гледам македонски петката од 89 негде ви е, лани од 98,ХХ почнуваше.
Фала, сега видов дека има објаснето поназад ;)
 
Член од
16 јуни 2011
Мислења
123
Поени од реакции
2
не е спуштено ништо работата е во тоа што сме многу посилна генерација од претходните и затоа има многу 4 и 5 бидејки разликата е многу мала
Сто пати е објаснето како се пресметуваат, имаш и 2-3 страни поназад. И спуштени ви се многу границите не се жалете, гледам македонски петката од 89 негде ви е, лани од 98,ХХ почнуваше.
не е спштено ништо тука оваа година конкуренцијата е многу поголема и затоа има многу 5 и 4
 
Член од
16 јуни 2011
Мислења
60
Поени од реакции
23
не е спуштено ништо работата е во тоа што сме многу посилна генерација од претходните и затоа има многу 4 и 5 бидејки разликата е многу мала
не е спштено ништо тука оваа година конкуренцијата е многу поголема и затоа има многу 5 и 4
Jas pak znaes sto mislam? Na drzavta i odgovara da imame jaka matura a nie sme mnogu slaba generacija i neli 10% mora da padnat i posle ostanale mnogu lugje so mnogu greski pa granicite se spusteni potoa se presmetuva prosek i ispagja JAKA generacija.. a ako sme jaka generacija ke ima pomalku 5ki poveke 4ki 3ki 2ki i ke padne rejtingot. :D toa e mojata teorija..
 
Член од
12 јули 2011
Мислења
3
Поени од реакции
0
gi znae nekoj temite sto ke bidat za polaganjeto vo avgust za angliski :/// ???
 

Kajgana Shop

На врв Bottom