Матура

Член од
15 јуни 2011
Мислења
19
Поени од реакции
6
На она прашањето од Големата Вода , прашањето беше мислам со реченицата Проклет да бидам , јас заокружив го проколнува сопствениот живот , а всушност го проколнува животот во домот... И ова ми е утнато ...:(
 
Член од
5 февруари 2010
Мислења
290
Поени од реакции
58
На она прашањето од Големата Вода , прашањето беше мислам со реченицата Проклет да бидам , јас заокружив го проколнува сопствениот живот , а всушност го проколнува животот во домот... И ова ми е утнато ...:(
Не си единствена (ако ти е за некаква утеха) :P. Мене, лично многу пологично ми беше дека го проколнува сопствениот живот. Ќе има ли за тројче? (реторско прашање :):P).
 
Член од
13 септември 2009
Мислења
287
Поени од реакции
110
Иначе Исак Кејтен раскажува и да лик раскажувач е. А тоа со Колку пари ти требаат шо е? ја со проклитика напишав :S
 
Член од
5 февруари 2010
Мислења
290
Поени од реакции
58
Иначе Исак Кејтен раскажува и да лик раскажувач е. А тоа со Колку пари ти требаат шо е? ја со проклитика напишав :S
Со два полнозначни збора (барем јас така одговорив).
 
Член од
13 септември 2009
Мислења
287
Поени од реакции
110
реторско е ;) и сопствениот живот го проколнува у прирачникот пишува така
 
Член од
3 јуни 2010
Мислења
13
Поени од реакции
7
lele be dosta so makedonski - daj i mene sea ke me fati bed - i go prokolnuva svojot zivot - sea ke recam proklet da bidam a ustvari ja kolnam maturata!? abe aj vise
 
Член од
23 ноември 2010
Мислења
50
Поени од реакции
10
На она прашањето од Големата Вода , прашањето беше мислам со реченицата Проклет да бидам , јас заокружив го проколнува сопствениот живот , а всушност го проколнува животот во домот... И ова ми е утнато ...:(
па тоА Е ТОЧНО
 
Член од
15 јуни 2011
Мислења
19
Поени од реакции
6
Ќе има ли тројче ?
Не, нема да има тројче ,
Туку ќе има 4 (Словенска антитеза) :D
 
Член од
23 ноември 2010
Мислења
50
Поени од реакции
10
А дали осетивте дека колку повеќе се преиспитуваме веќе СИТЕ НИ СЕ ГРЕШКА. дај ке чекаме да се објави клучот а дотогаш Мир! :D
 

moni <3 real

ти никад нема да влезеш.
Член од
27 јуни 2009
Мислења
1.466
Поени од реакции
667
Ја пишав дека е сезнаечки, а не лик раскажувач .... -.-'
 
Член од
15 јуни 2011
Мислења
19
Поени од реакции
6
па тоА Е ТОЧНО
Не е точно ,за жал, во романот е многупати употребена таа фраза , и авторот на тој начин ни го сугерирал проклетството на домскиот живот,проклетството на таквото детство.
 
Член од
5 февруари 2010
Мислења
290
Поени од реакции
58
Ќе има ли тројче ?
Не, нема да има тројче ,
Туку ќе има 4 (Словенска антитеза) :D
Дај боже! (лично за тебе се надевам, извини вака што не ти персирам :$, за мене само Господ знае.) :)
 
Член од
15 јуни 2011
Мислења
19
Поени од реакции
6
Освен ако ми скратат поени на есејот , е тогаш , ќе се сликаме..........
 
Член од
15 јуни 2011
Мислења
5
Поени од реакции
2
a man has been charged with sexually assaulting a woman whose religion requires her to wear a facial covering when in public. during the man's trial the woman testifies against him in court. based on a law giving an accused person the right to face his accuser in court, the judge tells her that she must remove her veil while she is on the stand.

is this fair ?
why or why not ?


Kolku e sigurno deka ovaa ke bide ??

 

Kajgana Shop

На врв Bottom