Матура

G@rfielD

Модератор
Член од
10 февруари 2007
Мислења
10.730
Поени од реакции
9.716
Македонски - 3
Англиски - 4

Горе долу очекувано. Задоволен сум... :pipi:
 

Hurin

Pokerface bastard
Член од
3 јуни 2009
Мислења
8.540
Поени од реакции
14.673
да прашам нешто
јас имав 62 ,35% по мак што значи тројка, уште колку ми фалат за 4ка?
 
Член од
1 јули 2008
Мислења
2.028
Поени од реакции
2.034
не е малку дебилно некој со 70 % да има 3 а некој со 25 исто тројка???
Не е, со оглед на тоа што математички мислам дека е можно разликата меѓу вас да биде 2-3 поени.

Проектна задача 4 поени.
Историја 5
Економија 5
Англиски 5 92,03
Македонски 4 74,92

Со оглед на тоа колку учев, задоволен сум.
 
Член од
13 јули 2010
Мислења
13
Поени од реакции
0
Значи вака: сите 60 поени од успехот + 20 поени од интерните предмети и проектната и од ектерните како што пресметав имам околу 12,6 поени бидејќи и двете ми се 4 -ки, што значи имам вкупно околу 92.6 поени...
Македонски имам 74.92 , а англиски 82.76 а мислев дека ќе биде обратно... Само една 5-ка во цела генерација - ужас !!!

Ме интересира дали ќе се намалат критериумите и дали со 82.76 би имала 5-ка, иако не би ми сменило многу,само 2 поени кои некогаш и многу вредат :)
 

girl_girl

пловам на асфалт
Член од
13 јуни 2010
Мислења
913
Поени од реакции
132
Значи вака: сите 60 поени од успехот + 20 поени од интерните предмети и проектната и од ектерните како што пресметав имам околу 12,6 поени бидејќи и двете ми се 4 -ки, што значи имам вкупно околу 92.6 поени...
Македонски имам 74.92 , а англиски 82.76 а мислев дека ќе биде обратно... Само една 5-ка во цела генерација - ужас !!!

Ме интересира дали ќе се намалат критериумите и дали со 82.76 би имала 5-ка, иако не би ми сменило многу,само 2 поени кои некогаш и многу вредат :)
Со 82 нема шанси петка, може ќе спуштат, ама не до толку
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.495
Кај нас со 15 поени математика беа паднати
Не се тоа поени, перцентилен ранг е.

Поените им ги кажуваат само на паднатите.
 
Член од
13 јули 2010
Мислења
1
Поени од реакции
0
pls pomos ... imam 4ka po makedonski so 96,77 :toe: ...... sakam da znam dali ima sansi so prigovor da imam 5ka???? :( ... za ang si znam deka nemam sansi za 5ka imam 4ka so 90.39 ...
 

aleksandarreal

Sport fanatic
Член од
15 мај 2009
Мислења
905
Поени од реакции
276
Ако поднесеме приговор има шанси на пример иам 4 да ми ја намалат на 3 наместо да зголемат или само се отфрла и оцената останува иста да не е нешо као што е на апелационен суд коа ги судат па да се заебеме повеќе со приговорот
 
M

Mario Gómez

Гостин
Иако мислам дека решив за повеќе, и плус криво ти паѓа некој слаб ученик да има колку тебе или повеќе, нема да поднесам приговор оти сметам дека со 93,4 ќе влезам слободно во државна квота на економски факултет.

Ај честитки на сите за одличните резултати и да си се запишете кај сакате.:back:

--- надополнето ---

И кога е периодот за приговори, оти странава од министерството скина конци.
 

girl_girl

пловам на асфалт
Член од
13 јуни 2010
Мислења
913
Поени од реакции
132
Боби[Мкд];3671686 напиша:
Иако мислам дека решив за повеќе, и плус криво ти паѓа некој слаб ученик да има колку тебе или повеќе, нема да поднесам приговор оти сметам дека со 93,4 ќе влезам слободно во државна квота на економски факултет.

Ај честитки на сите за одличните резултати и да си се запишете кај сакате.:back:

--- надополнето ---

И кога е периодот за приговори, оти странава од министерството скина конци.
Зависи на кој смер сакаш да одиш, мислам дека нема да можеш да влезеш на сите во државна квота на економски. БТВ на кој планираш да одиш?
 
M

Mario Gómez

Гостин
Зависи на кој смер сакаш да одиш, мислам дека нема да можеш да влезеш на сите во државна квота на економски. БТВ на кој планираш да одиш?
е-бизнис или менаџмент.:smir:
 
Член од
13 јули 2010
Мислења
1.373
Поени од реакции
1.596
незнам стварно ама јас мислам дека тешко со 93 да влезеш во државна квота (се однесува на Боби Мкд)
иначе јас сум нов на форумов па мозе некој да ми објасни подобро ако сака како функционира ...хехехе
и да се пофалам имам све на све кога ке пресметам 97,2 бода ... јас се надевам во државна квота да влезам :vozbud:
 

girl_girl

пловам на асфалт
Член од
13 јуни 2010
Мислења
913
Поени од реакции
132
Боби[Мкд];3671719 напиша:
е-бизнис или менаџмент.:smir:
На менаџмент ќе влезеш, на е-бизнис тешко (зборам за државна)

--- надополнето ---

и да се пофалам имам све на све кога ке пресметам 97,2 бода ... јас се надевам во државна квота да влезам :vozbud:
Браво, добри поени, јас се утепав од грижа деновиве, не можев на мира да спијам ама сега сум мирна со 99,5 поени вкупно. За кој се надеваш дека ќе влезеш? На економски?
 
Член од
13 јули 2010
Мислења
1.373
Поени од реакции
1.596




на економски, финансиски менаџмент некако нај перспективен ми е , овие другиве ми се тапа .... 99,5 поени имаш ... бр секоја чест :nesvest:
 

girl_girl

пловам на асфалт
Член од
13 јуни 2010
Мислења
913
Поени од реакции
132


на економски, финансиски менаџмент некако нај перспективен ми е , овие другиве ми се тапа .... 99,5 поени имаш ... бр секоја чест :nesvest:
Да пред малку ги пресметав имам точно 99,51 а ми беше страв македонски, а баш македонски имам ранг 99,2 инаку и јас ќе одам најверојатно на финансиски менаџмент, ќе бидеме колеги :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom