Матура

Maryah.C

Be a bee
Член од
9 јуни 2006
Мислења
4.001
Поени од реакции
710
Очекувано :))
македонски : 4
англиски : 3
За англиски ми е криво малце ама знаев дека ќе биде слаба уште тогаш кога излегов од училница ради тоа што некои прашања немав друга опција па морав со еци пеци пец да ги заокружувам :))
 

Bidikov

Server guru
Член од
25 јануари 2005
Мислења
2.680
Поени од реакции
693
Некој да има другар/другарка со четворка над 98%? Колку да не ми биде криво бе.
Ќе поднесам приговор у секој случај.
И незнам како наредната година планираа да го изедначат бројот на матуранти шо полагат мат со матуранти шо полагат анг јазик. Можеби со разлика од над 1,0 у просек помеѓу двата предмета во однос на анг.
Серверот иако му е паднат, ако си упорен можно е да се логираш у датабазата на страната. Кликај рефреш по 100ина пати и ќе стигниш до целта. Тоа е . matura.gov.mk. Where "Service Unavailable" happens.
Се шо е на домеин .гов во МКД е или на слаб сервер, или без никаква заштита ,енкрипција (анти-хак). А треба да биде ГОВ поим за сигурност. Ебате државата.
епа треба - ама не се они КАЈГАНА да ги имаат најголемите капацитети у државава...

него ај да не идеме оф-топик браво за сите што имате солидни оценки ... да се упишете кај сакате ...
 

Shorty

Вансериски
Член од
30 јануари 2007
Мислења
7.277
Поени од реакции
1.496
Македонски 3
Англиски 4
Историја 4
Право 4

Не е одлично ама не е ни лошо со оглед дека скоро книга не фатив :D
 
Член од
10 февруари 2007
Мислења
4.773
Поени од реакции
2.082
Македонски 3
Англиски 4

задоволен... :) само македонски очекував повеќе :)
 

AdRi*

Obscenely Delicious
Член од
10 декември 2007
Мислења
651
Поени од реакции
41
Aнглиски имам 4 со 84,84 перцентили а македонски 5 со 98.29.
Англиски не сум баш најзадоволна ама се тешам со македонски :)
 

MadA@FakA

Black&White
Член од
4 август 2006
Мислења
1.048
Поени од реакции
105
А шо е финтата... мој френд има 4 по македонски со 96,77 % ??

Од колку е уствари 5 ? :tapp:
 

old_School_mk

Програмер, гејмер, psy-trance уживател
Член од
11 август 2009
Мислења
6.151
Поени од реакции
5.918
Луѓе многу погрешно ги сфаќате ова перцентиливе. Другар ти што има 4ка со 96.77% не значи дека има 96 бода. Да речеме дека бодови за 5ка се од 91 до 100. Со тој перцентил (96.77) моја претпоставка е дека другар ти има 89 или 90 бода. Што значи за 1 или 2 бода нема петка. Да имал 91 бод ќе имал најверојатно 98.29%, како AdRi.
 
Член од
17 август 2009
Мислења
3.678
Поени од реакции
5.305
4 години у дрен по македонски имав 2 сеа 3 на матура , англиски 4 години имав 2 сеа 4 на матура , за матура не се спремав нешто посебно само макдонски можда малце , го читав помагалото за матура
за англиски неам коментар а за малку бодови и 5 ќе извадев , и сеа некој ќе рече не не мрзеле професорите , е не изглеа ја ѓи мрзев
ако некој можда знае како иде со тоа перцентилите нека пише
 
Член од
13 април 2008
Мислења
7.592
Поени од реакции
6.958
Некако обратно испаднаа резултатите. Мкд бев посамоуверен и мислев дека ќе биде 4ка (се надевав и на 5ка) .. Испадна 3ка :( !! - Се разочарав малце, и не ни ги видов бодовите. Ааа анг. (иако сум профи) по напишаното на матурата не очекував многу добар резултат. 4ка (84,??) - Не е лошо, со оглед на идиотските тросмислени Critical Reading прашања. Мислиш SAT полагаме .. :tapp:

У глобала подпросечна матура за мене. Можеше далеку подобро, али јбг книга не фатив (ниту прирачникот по мкд не го купив :$) ..

Мкд-3
Анг-4
Социо-3
Фило-5
 
Член од
14 ноември 2009
Мислења
17.311
Поени од реакции
15.544
4 години у дрен по македонски имав 2 сеа 3 на матура , англиски 4 години имав 2 сеа 4 на матура , за матура не се спремав нешто посебно само макдонски можда малце , го читав помагалото за матура
за англиски неам коментар а за малку бодови и 5 ќе извадев
, и сеа некој ќе рече не не мрзеле професорите , е не изглеа ја ѓи мрзев
ако некој можда знае како иде со тоа перцентилите нека пише
Немој веќе вакви коментари да постирате, ќе и го побиете мислењето на една многу паметна клинка :)
 

soul123

...plAy HaRd GO pRo...
Член од
2 октомври 2008
Мислења
295
Поени од реакции
23
Mak - 4
Mat - 2
TK - 2
Info - 5
 
Член од
28 април 2008
Мислења
258
Поени од реакции
9
Знаев, затоа отидов до школо :)))

Македонски имам 4 со 85,39, математика 2 со 15 запирка нешто. Одлично, мислев ќе паднам математика :D
Кај нас со 15 поени математика беа паднати
 

Kajgana Shop

На врв Bottom