Матура

Член од
25 јуни 2012
Мислења
2.479
Поени од реакции
2.341
Дали ќе ми се признае матурата зашто пишував печатно, а не ракописно? Сега гледам дека требало ракописно.
 
Член од
1 март 2010
Мислења
7.885
Поени од реакции
14.366
Дали ќе ми се признае матурата зашто пишував печатно, а не ракописно? Сега гледам дека требало ракописно.
Од кај слушна за ракописно? Кулирај си, јас петка извадив со печатно, пишував така пошто ни јас не си разбирам ракопис.
 
Член од
16 јули 2013
Мислења
3.865
Поени од реакции
4.368
Во упатствата пишуваше ракописно, праеле ли проблем ако се е на печатно?
 
Член од
4 јануари 2010
Мислења
90
Поени од реакции
4
Има некој некоја информација за есејот по англиски за што ќе биде?
 

Miss.Independent

Me,Myself & I
Член од
26 јуни 2013
Мислења
1.362
Поени од реакции
3.344
Има некој некоја информација за есејот по англиски за што ќе биде?
од кај знаеш дека ќе е есеј?
јас гледав од лани им се паднало e-mail и article.
Шо знам професоркава нешо прозборе може едно да биде CV или letter of application а за второто не знам.
Јас цело време мислев дека треба да бирам за едно да пишувам ама кажа за двете треба да пишуваме..
 

GavolRulz

hippopotomonstrosesquipedaliophobia
Член од
23 март 2008
Мислења
12.602
Поени од реакции
11.144
Во упатствата пишуваше ракописно, праеле ли проблем ако се е на печатно?
А зошто ако во упатствата пишувало дека треба ракописно, ти си водел инат и си пишувал печатно?
 
Член од
12 јуни 2016
Мислења
34
Поени од реакции
0
Дали некој знае од претходните години (освен од лани) за пишувањето на матурата по англиски што им се паднало?
 
Член од
6 јануари 2015
Мислења
53
Поени од реакции
7
Прават проблем англиски за есејот 30 зборови плус?
 

Miss.Independent

Me,Myself & I
Член од
26 јуни 2013
Мислења
1.362
Поени од реакции
3.344
Прават проблем англиски за есејот 30 зборови плус?
па јас колку што знам за плус минус 10 не прават проблем а за 50 можеби ќе ти одземат поен ама никогаш не се знае затоа што сепак зависи од тој/таа што ќе го прегледува текстот.Јас чисто се сомневам дека некој ќе седне и ќе брои два текста од по 120 и 180 збора,а и доколку ги бројат повеќе би правеле проблем за долната граница дали некој успеал да напише 120 зборови.
Како и да е ако другото ти е океј бод-два нема многу да ти сменат
 
Член од
4 јануари 2010
Мислења
90
Поени од реакции
4
Сигурна ли си за тоа бидејќи тестаторите што беа во училницата ми рекоја ако има збор помалце или повеќе се поништува
 

Miss.Independent

Me,Myself & I
Член од
26 јуни 2013
Мислења
1.362
Поени од реакции
3.344
Сигурна ли си за тоа бидејќи тестаторите што беа во училницата ми рекоја ако има збор помалце или повеќе се поништува
ако границата е од 100 до 120 на пример,а ти имаш напишано 80 збора кажуваат дека нема да ти се прегледува а ако имаш 140 ќе читаат до 120тиот збор и бодови ќе ти одземат јас вака знам дека е
 
Член од
4 јануари 2010
Мислења
90
Поени од реакции
4
Ima nekoj informacii za digitalni sistemi nekoj prasanja odgovoreni ili slicno
 

Kajgana Shop

На врв Bottom