Матура

Член од
4 јуни 2014
Мислења
123
Поени од реакции
40
Matematika da ne znaete petka od kolku percenitili e? JAs iam 79.47 i imam 4. Edna drugarka ima 86,42 i ima petka. Po kolko ima nekoj sto ima petka?
 

Siljo

Mercenary
Член од
20 јуни 2009
Мислења
71
Поени од реакции
34
Јас математика Двојче со 6 перцентили Македонски 3 ка со 27 перцентили(очекував 5 ка,95% мислев ми е точно незнам што е работа пола паднати кај мене),и Англиски 4ка со 84 перцентили
 
Член од
30 мај 2014
Мислења
8
Поени од реакции
3
Oд толку што бев разочарана од матура од она што мислев дека не ми е точно и сл. дури сега ги проверив резултатите и не ми се верува имам 5-ки по трите предмети јееј :icon_lol: со оглед на тоа дека на сите други што полагаа со мене тестот им го решија по телефон и извадија слаби оцени, а јас сама го решавав мојот јасно ми е од каде таа паника и страв дека можеби имам послабо резултати.
 
Член од
2 август 2014
Мислења
3
Поени од реакции
0
Јас сакам да прашам дали можам да полагам француска матура ако не сум во билингвална паралелка?
 
Член од
14 февруари 2013
Мислења
1.732
Поени од реакции
2.178
За апликација нели најпрво оди преку интернет. Епа јас аплицирав на економски за на два смерови. Дали треба на пријавувањето на 14 и 15 треба два комплети документи да носам или само еден?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom