Матура

La Española

Лекот е отров!
Член од
1 февруари 2007
Мислења
1.808
Поени од реакции
556
За петтата вежба проверено и со професори мислам дека вака беше најлогично:

A B C B D B D B A D или поточно одговорите
as, killer, experts, themselves, enabled, behaviour, avoiding, reproductive, risk, against.

Третата гледам повеќемина исто ја напишале и нас вака ни испадна:
B D C A E
 

Seniorita

џм..
Член од
11 април 2011
Мислења
1.344
Поени од реакции
681
as, killer, experts, themselves, enabled, behaviour, avoiding, reproductive, risk, against.
ако нешто сум утнала, воа ќе да е :D
мислам, имам ги напишано ( од шо помнам ) experts, themselves, reproductive, risk, behavior .. 1 оставив празно, другте гледав да напишам шо ми е најлогично и да бегам .. :)
 

AL.

Член од
22 јануари 2009
Мислења
12.610
Поени од реакции
5.016
Каша едноставно ни самиот не знам што пишував...есејот го оставив немав никакви идеи..а и темата преглупа ми се виде...ќе видиме што ќе биде...
 

Prime

Оптимус
Член од
4 јули 2010
Мислења
6.054
Поени од реакции
7.823
ако нешто сум утнала, воа ќе да е :D
мислам, имам ги напишано ( од шо помнам ) experts, themselves, reproductive, risk, behavior .. 1 оставив празно, другте гледав да напишам шо ми е најлогично и да бегам .. :)
шо си оставала празно..на среќа да го манеше :D
 

MiaSanMia

Chipolopolo
Член од
7 април 2012
Мислења
9.974
Поени од реакции
8.682
Не, ниту до кого е наменето. Директно Dear Ms. Dominique или како беше, и на крајот само Yours Sincerely ставив.
Требало Yours Faithfully бидејќи го знаеш името на таа,а Yours Sincerely се користи ако не го знаеш името.
 

V1kTo.Or

Талкач
Член од
16 август 2011
Мислења
504
Поени од реакции
304
A B C B D B D B A D или поточно одговорите
as, killer, experts, themselves, enabled, behaviour, avoiding, reproductive, risk, against.

B D C A E
Тука се двоумев меѓу B i C и за среќа или малер отидов C сеа ќе видиме клучот што ќе кажи :)
 
Член од
7 јуни 2012
Мислења
87
Поени од реакции
52
златна математика да си полагавте ни за есеи ќе се замаравте ни за ништо... :ROFLMAO:
 

MiaSanMia

Chipolopolo
Член од
7 април 2012
Мислења
9.974
Поени од реакции
8.682
За петтата вежба проверено и со професори мислам дека вака беше најлогично:

A B C B D B D B A D или поточно одговорите
as, killer, experts, themselves, enabled, behaviour, avoiding, reproductive, risk, against.

Третата гледам повеќемина исто ја напишале и нас вака ни испадна:
B D C A E
Ако се овие точни,супер!Другите имаа различно а ја си останав на своето мислење.
 

Донев

★★
Член од
9 мај 2008
Мислења
35.620
Поени од реакции
52.479
Требало Yours Faithfully бидејќи го знаеш името на таа,а Yours Sincerely се користи ако не го знаеш името.
Обратно е, sincerely кога го знаеш, а faithfully кога не го знаеш името на тој што му пишуваш. :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom