Масони

Член од
30 јули 2014
Мислења
5.084
Поени од реакции
15.920
Ima edna grupa od Kina , green dragons , gi kine niz cel svet , a posebno bankarite . Mediumite ne izvestuvaat mnogu za toa , no kinezite im go zimaat skalpot leka poleka .[DOUBLEPOST=1507753104][/DOUBLEPOST]Koga gledam koj likovi niz svetot se bavat so masonerija i okultizam mi doagja na um deka sum greshka so toa shto sum agnostik . Znam deka dechkive od masonskite lozi se klanjaat na Lucifer i nekako mnogu mi e glupo da zapagjam u trans i vozljubuvanje kon nekogo koj na krajta kje bide porazen , ne mi e jasna poentata na tie drushtva dali bile masonski , slobodni masoni , iluminati i tn i tn ...
Stvarno ne znam kako moze tolku glupi luge da postojat da mu se klanjaat na Lucifer a se znae deka ke izgubi na kraj.

I sto spored tebe mislis se slucilo taka sto gi izlazale tie luge? Nesto jako im vetile garant.
 

spaso

Discover the ultimate in relaxed romance with the
Член од
5 септември 2008
Мислења
2.746
Поени од реакции
779
Stvarno ne znam kako moze tolku glupi luge da postojat da mu se klanjaat na Lucifer a se znae deka ke izgubi na kraj.

I sto spored tebe mislis se slucilo taka sto gi izlazale tie luge? Nesto jako im vetile garant.
Hedonizam i renesansa , a i prilichno se glupi valjda...
 
Член од
12 март 2009
Мислења
19.797
Поени од реакции
15.714
објавени се идентитетите на Рептилите :cool:
не сум знаел дека и Кенедиеви се рептили, а ги истепаа како комарци:icon_mrgr:
Rothschild (Bauer or Bower) – Pindar
Bruce
Cavendish (Kennedy)
De Medici
Hanover
Hapsburg
Krupp
Plantagenet
Rockefeller
Romanov
Sinclair (St. Clair)
Warburg (del Banco)
Windsor (Saxe-Coburg-Gothe)
 

Ipsissimus

P.I.
Член од
23 јули 2010
Мислења
15.582
Поени од реакции
12.950
Stvarno ne znam kako moze tolku glupi luge da postojat da mu se klanjaat na Lucifer a se znae deka ke izgubi na kraj.

I sto spored tebe mislis se slucilo taka sto gi izlazale tie luge? Nesto jako im vetile garant.
И јас не знам како може да има толку глупи луѓе после толку дискусии и страни на темава, сеуште да се читаат глуости за луцифери, сатанизам, рептили и остала дебилистика.

П.С. Од каде се знаело дека Луцифер на крај ќе изгубел? Наместена утакмица е?
 
Член од
30 јули 2014
Мислења
5.084
Поени од реакции
15.920
И јас не знам како може да има толку глупи луѓе после толку дискусии и страни на темава, сеуште да се читаат глуости за луцифери, сатанизам, рептили и остала дебилистика.

П.С. Од каде се знаело дека Луцифер на крај ќе изгубел? Наместена утакмица е?
Се знае дека ќе изгуби општо познато е.
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.223
Поени од реакции
78.796
П.С. Од каде се знаело дека Луцифер на крај ќе изгубел? Наместена утакмица е?
Господ е семоќен и времето за него не игра никаква улога.
Оттаму се знае кој ќе победи.
 
Член од
17 јануари 2009
Мислења
2.814
Поени од реакции
4.665
Може е сега време гордо да признам дека еднашка начекав куп гуштери и една змија во камењарник и сите ги испотепав до еден, а посебно таа змијата. Тогаш бев помлад, неискусен и неинформиран, па после ми беше криво и ми падна жал.
Но сега знам дека сум упаднал на некоја масонскоилуминатска оргија на рептили (преправени у својата вистинска рептилска форма) кои го слават Луцифер и кои кројат секакви злобни планови и какви се не зла. Затоа срцето ми е мирно. Којзнае од што сум го спасил светот.
 

Ipsissimus

P.I.
Член од
23 јули 2010
Мислења
15.582
Поени од реакции
12.950
Господ е семоќен и времето за него не игра никаква улога.
Оттаму се знае кој ќе победи.
Зошто создавал битие како ѓаволот ако е семоќен и времето не игра никаква улога за него? Ако се потекнува од него, од кого потекнува тоа што тој треба да го победува?
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.223
Поени од реакции
78.796
Зошто создавал битие како ѓаволот ако е семоќен и времето не игра никаква улога за него? Ако се потекнува од него, од кого потекнува тоа што тој треба да го победува?
Од слободната воља на несовршените чеда божји.
 

Ipsissimus

P.I.
Член од
23 јули 2010
Мислења
15.582
Поени од реакции
12.950
Од слободната воља на несовршените чеда божји.
И повторно истата расипана грамофонска плоча за слободната волја. Дали тоа што ти не си педофил или пироман значи дека педофилот или пироманот имаат слободна волја а ти немаш?
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.223
Поени од реакции
78.796
И повторно истата расипана грамофонска плоча за слободната волја. Дали тоа што ти не си педофил или пироман значи дека педофилот или пироманот имаат слободна волја а ти немаш?
Слободната воља е најголемиот дар од Господ Бог, воедно и најголем показател за неговата љубов.
Слободна воља значи токму тоа, секој според своите карактеристики (умствени, духовни, физички...) авторски да ја експресира. А не сите иста да имаме. Па така некој полева цвеќиња, друг се љути, трет спие, четврт силува деца... секој по своја воља. Затоа се вика слободна воља. Затоа едниот е педофил, а другиот пироман, третиот ни едното ни другото и така.
 

Ipsissimus

P.I.
Член од
23 јули 2010
Мислења
15.582
Поени од реакции
12.950
Слободната воља е најголемиот дар од Господ Бог, воедно и најголем показател за неговата љубов.
Слободна воља значи токму тоа, секој според своите карактеристики (умствени, духовни, физички...) авторски да ја експресира. А не сите иста да имаме. Па така некој полева цвеќиња, друг се љути, трет спие, четврт силува деца... секој по своја воља. Затоа се вика слободна воља. Затоа едниот е педофил, а другиот пироман, третиот ни едното ни другото и така.
Слободната волја е само можност да се бира, што ќе биде изборот зависи од особините а не од слободната волја. Сите имаат слободна волја, но само мал број ужива да пали, сите имаат слободна волја, но само одреден број сакаат луто, сите имаат слободна волја, но само одреден број сака турбо фолк итн, итн.
Токму затоа слободната волја не е аргумент за тоа што вие се обидувате да ја прикажете. Ако се потекнува од Бог, тогаш апсурдно е Бог да се става себе си во улога на судија или да се обидува да победува било кого или било што.
 

MIKI1

Поставувач на неодговорени прашања.
Член од
10 јануари 2008
Мислења
20.396
Поени од реакции
3.397
Слободната волја е само можност да се бира, што ќе биде изборот зависи од особините а не од слободната волја. Сите имаат слободна волја, но само мал број ужива да пали, сите имаат слободна волја, но само одреден број сакаат луто, сите имаат слободна волја, но само одреден број сака турбо фолк итн, итн.
Токму затоа слободната волја не е аргумент за тоа што вие се обидувате да ја прикажете. Ако се потекнува од Бог, тогаш апсурдно е Бог да се става себе си во улога на судија или да се обидува да победува било кого или било што.

Слободната волја:

1. Ја вадиш од вакуум?
2. Лебди во воздух?
3. Виси на гранка?[DOUBLEPOST=1508275153][/DOUBLEPOST]
И јас не знам како може да има толку глупи луѓе после толку дискусии и страни на темава, сеуште да се читаат глуости за луцифери, сатанизам, рептили и остала дебилистика.

П.С. Од каде се знаело дека Луцифер на крај ќе изгубел? Наместена утакмица е?
И јас не знам како може да има толку глупи луѓе после толку дискусии и страни на темава, сеуште да се читаат глуости за луцифери, сатанизам, рептили и остала дебилистика.

П.С. Од каде се знаело дека Луцифер на крај ќе изгубел? Наместена утакмица е?

Да, навистина има глупи луѓе, кои се‘ уште не го прочитале сознанието од демоните, кои самите признаваат дека знаат дека ќе бидат погубени, а е запишано во Лука, 4.34.
 
Последно уредено:
Член од
4 мај 2009
Мислења
2.476
Поени од реакции
5.544
Назад на темата: слободните ѕидари (freemasons) имаат слободна волја да ѕидаат обекти и установи, опшесва, подобро утре, да внасаат светлини во ложи, меѓусебно да се распознаваат со масонски јузер ај-дија и лозинки, да носат кецели и бели ракавици (шрајнерите чак и фесои), дискретни масонски симболи (прстени, менѓуши, значки, беџеви, пенкалца со шестар и аголник, итн). Прифатените ѕидари (accepted masons) кои се инфилтрирале во редовите на слободните, немаат баш 100% слободна волја. Они прифатиле отприлика вечиномта од она што слободните одлучиле и го акцептирале фрејмворкот на истите, а во натамошниот подем, и нетворкот. Има една стара масонска поговорка: ако не си слободен, ич немој да прашуеш. Поента: слободата во слободното ѕидарство е алфа а воедно и омега. Затоа робовите, затоворениците, уапсените, просторно и временски лимитираните, итн. не се примале во масонски ложи. Се праела (и се праи) строга селекција.
 

Ipsissimus

P.I.
Член од
23 јули 2010
Мислења
15.582
Поени од реакции
12.950
Слободната волја:

1. Ја вадиш од вакуум?
2. Лебди во воздух?
3. Виси на гранка?[DOUBLEPOST=1508275153][/DOUBLEPOST]




Да, навистина има глупи луѓе, кои се‘ уште не го прочитале сознанието од демоните, кои самите признаваат дека знаат дека ќе бидат погубени, а е запишано во Лука, 4.34.
Со инка не се става, секој што има барем грам интелегенција, ќе го свати аргументот што го изнесов погоре, за жал ти си расчистил со здравиот разум одамна.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom